Blog

17.03.2022

Nadwozie półniosące

W artykule znajdziesz:

Nadwozie półniosące

Nadwozie półniosące, nadwozie półsamonośne - nadwozie samochodowe stanowiące wspólny zespół z ramą podwozia, połączone z nią nierozłącznie za pomocą nitów lub spawania; rama podwozia wiąże zespoły napędowe i jezdne (program uprawnienia budowlane na komputer).

Nadwozie samoniosące, nadwozie samonośne - nadwozie samochodu nie mającego ramy; zespoły napędowe, zawieszenia i jezdne są mocowane bezpośrednio do nadwozia nadwozie skorupowe - nadwozie samochodowe, którego płaty poszycia, stanowiące skorupę, tworzą element nośny; miejscowe wzmocnienia połączone ze skorupą są częściowo użebrowaniem i współpracują ze skorupą nośną nadwozia, natomiast brak jest w tej konstrukcji szkieletu nadwozie szkieletowe - nadwozie samochodu mające w swej konstrukcji szkielet nośny, wykonany z metalowych lub drewnianych słupków i belek; płaty poszycia przymocowane do niego mogą z nim współpracować (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Nadwozie wręgowe - nadwozie stosowane w budowie autobusów i furgonów, o konstrukcji nośnej zbudowanej z powtarzalnych, zamkniętych elementów pierścieniowych, w których skład wchodzą; poprzecznica podłogowa, słupy ścian, pałąk dachu; elementy te (wręgi) połączone ze sobą elementami podłużnymi i poszyciem stanowią konstrukcję nośną nadwozia nadwoziownia - dział wytwórni samochodów lub zakładu remontowego wyposażony w niezbędne urządzenia do wytwarzania lub naprawy nadwozi nadwyżka magazynowa, superata - nadmiar ilościowy lub wartościowy zapasów w stosunku do stanu ewidencyjnego (uprawnienia budowlane).

Nadzbiór (zbioru) - zbiór, którego elementem jest każdy element danego zbioru nadziarno (przy przesiewaniu kontrolnym) - ziarno o wymiarach większych niż ustalone dla sortymentu, w którym się ono znajduje nadzieja matematyczna - wartość oczekiwana nadziewarka, napełniarka - urządzenie do wyrobu wędlin przez napełnianie farszem osłonek (program egzamin ustny).

Nafta

Nafta - frakcja ropy naftowej o temperaturze wrzenia 160-300°C; ciecz bezbarwna lub lekko żółta z niebieskawą opalescencją i charakterystycznym zapachem; n. składa się z mieszaniny węglowodorów parafinowych lub naftenowych z pewną zawartością aromatycznych, zależnie od rodzaju ropy; stosowana jest jako paliwo ciekłe, rozpuszczalnik olejów i smarów, jako środek konserwujący oraz do celów oświetleniowych nafta - ropa naftowa nafta solwentowa - solwentnafta naftalen, naftalina, C|0HK - węglowodór aromatyczny z dwoma skondensowanymi pierścieniami, białe krystaliczne płatki o charakterystycznej woni; n. łatwo sublimuje, jest nierozpuszczalny w wodzie, rozpuszczalny w alkoholu, eterze, benzenie i in.; ma zastosowanie do produkcji tetraliny, dekaliny, bezwodnika ftalowego, naftolu, sadzy, wielu barwników oraz jako środek przeciwmolowy i lofiks naftalina - naftalen (opinie o programie).

Nafteny - nasycone węglowodory cykliczne, zawierające pierścienie pięcio-, sześcio- i siedmioczłonowe; n. występują w znacznych ilościach w niektórych ropach naftowych, są stosowane jako dodatki do paliw do silników spalinowych oraz jako surowce w przemyśle chemicznym, do otrzymywania kaprolaktamu, kwasu adypinowego, przy produkcji pestycydów naftociąg - rurociąg do przesyłania ropy naftowej (segregator aktów prawnych).

Naftole, hydroksynaftaleny, C10H7OH - naftalenowe odpowiedniki fenolu; są 2 odmiany: a-n. i P-n., zależnie od położenia grupy OH; n. są to substancje krystaliczne o charakterystycznym zapachu, destylują bez rozkładu, są trudno rozpuszczalne w wodzie, rozpuszczalne w alkoholu, eterze, benzynie i chloroformie; pochodne nitrowe i aminowe n. są stosowane do syntezy barwników, w przemyśle tekstylnym, jako środek konserwujący i antyseptyczny, do syntezy środków owadobójczych i grzybobójczych itp. naftolen - mieszanina nasyconych i nienasyconych węglowodorów wielkocząsteczkowych, głównie aromatycznych pochodzenia naftowego; stosowany jako zmiękczacz kauczuku naturalnego i kauczuków syntetycznych naftopochodne - produkty otrzymywane z ropy naftowej metodą frakcyjnej destylacji; w zależności od temp. wrzenia odróżnia się: eter naftowy, benzynę lekką i benzynę ciężką, naftę, ciężkie oleje, asfalt i koks naftowy naftownictwo - dział górnictwa jako nauki zajmujący się poszukiwaniem złóż ropy naftowej, gazu ziemnego i wosku ziemnego oraz eksploatacją tych złóż (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami