Blog

02.07.2018

Nadzór nad wykonywaniem instalacji elektrycznych

W artykule znajdziesz:

Nadzór nad wykonywaniem instalacji elektrycznych


Witam, egzamin na uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń zdałem w Wielkopolskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Praktykę miałem w dwóch biurach projektowych oraz na kilkunastu budowach. Moje obowiązki na budowach to przede wszystkim nadzór nad wykonywaniem instalacji elektrycznych. Musiałem pilnować zarówno trasowania kabli, jak i wszelkich innych prac, łącznie z podłączeniem w skrzynce. Instalacje na wszystkich budynkach są właściwie podobne, więc nietrudno przyswoić sobie wszystkie szczegóły podczas praktyk. Czas na budowie naprawdę szybko płynie, więc nie wiem nawet kiedy praktyki dobiegły końca. Praca w biurze projektowym też była wprawdzie ciekawa, ale niekiedy musiałem spędzać przy biurku nawet 12 godzin, a potem wracałem padnięty i połamany do domu. Po skończeniu praktyk mogłem już złożyć dokumenty wymagane do postępowania kwalifikacyjnego.

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

Na potwierdzenie czekałem około miesiąca, ale w końcu nadeszło. Od tego momentu ostro wziąłem się za naukę z programem testy uprawnienia budowlane 2018. Kupiłem licencję na pakiet 3w1, którym był program na telefon + komputer i program jednolite akty prawne uprawnienia budowlane 2018. Miałem do egzaminu dwa miesiące – to dość czasu, żeby nauczyć się wszystkich pytań i odpowiedzi dla mojej specjalności. Na egzaminie pojawiło się 90% pytań z programu, więc zaliczyłem go bez problemu. Z ustnym też sobie poradziłem, chociaż komisja miała chyba trochę za dużo czasu i bardzo dokładnie wszystkich przepytywała. Zadawali dużo pytań dodatkowych, w sumie bardziej przypominało to rozmowę niż typowy egzamin. Warto przygotować sobie rozporządzenia w segregatorze, żeby łatwo znaleźć przepisy do pytań. Lepiej nie czytać wszystkiego z kartki, bo niektórzy członkowie komisji zwracali baczną uwagę na zachowanie kontaktu wzrokowego. Trzeba po prostu mieć dużą wiedzę. Pozdrawiam Was i powodzenia na egzaminie.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami