Blog

01.07.2018

Najbardziej oblegana specjalność konstrukcyjno-budowlana

W artykule znajdziesz:

Najbardziej oblegana specjalność konstrukcyjno-budowlana

Cześć, jestem Rafał i chciałbym opowiedzieć swoją historię związaną z egzaminem na uprawnienia budowlane. Zupełnie nie wiem dlaczego ten egzamin wzbudza w ludziach taki strach.(program na komputer) Wiadomo, łatwy nie jest, ale jak ktoś solidnie się przygotuje i nie leni się w czasie praktyk, to na pewno sobie poradzi.(program na telefon)

Filozofia tłumu

Ja zdawałem chyba najbardziej obleganą specjalność konstrukcyjno-budowlaną do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń na Pomorskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.(promocja 3 w 1) Przyjechałem na egzamin trochę przed czasem i to był mój błąd. Zobaczyłem mnóstwo tak zdenerwowanych ludzi, że sam zacząłem się stresować. Nie wiem, chyba tak właśnie działa tzw. filozofia tłumu. A przecież doskonale wiedziałem, że nie ma się czego bać, bo byłem naprawdę świetnie przygotowany. Przede wszystkim uczyłem się z polecanego przez wszystkich programu testy uprawnienia budowlane 2018.(program na egzamin ustny) Poza tym przeczytałem wspomnienia innych zdających na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl/ i kierując się ich wskazówkami bardzo przykładałem się do praktyk i wydrukowałem sobie wszystkie niezbędne przepisy z programu jednolite akty prawne uprawnienia budowlane 2018. Nic nie mogło pójść źle, a mimo to na widok tylko zestresowanych ludzi poczułem się fatalnie. Na szczęście na salę zaczęto nas wpuszczać trochę szybciej, bo już miałem ochotę uciec gdzie pieprz rośnie.

Głupio mi było wychodzić

No i co? Zupełnie niepotrzebnie tak zszargałem sobie nerwy, bo pytania niewiele różniły się od tych w programie w sumie po 20 minutach miałem wszystko zrobione, ale głupio mi było wychodzić, bo reszta jeszcze pisała. Poczekałem aż 2 osoby wyjdą i dopiero oddałem swój test.(segregator) Na ustny wchodziłem jako jeden z pierwszych – i dobrze, bo chciałem mieć już to wszystko za sobą. Obie części zaliczyłem na ponad 90%. Także mam radę dla wszystkich, którzy dopiero będą zdawać – nie denerwujcie się, bo szkoda zdrowia.(opinie) Najważniejsze jest skupienie się na praktyce, potem nauka z programem, a wszystko na pewno pójdzie dobrze. Życzę powodzenia na egzaminie i w pracy zawodowej.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami