Blog

17.03.2022

Nalot kwiecisty

W artykule znajdziesz:

Nalot kwiecisty

Nalot kwiecisty - wada powierzchni surowej odlewu z metali nieżelaznych, wykonanego w formie metalowej, charakteryzująca się obecnością nalotu o barwie odmiennej od barwy materiału odlewu i o kształcie przypominającym kwiaty nałokietnik - ochrona łokcia wykonana ze skóry, gumy lub innego materiału, przypinana lub naciągana na czas pracy (program uprawnienia budowlane na komputer).

Namagnesowanie, magnetyzacja, polaryzacja magnetyczna - wielkość wektorowa charakteryzująca zmiany zachodzące w materiale poddanym działaniu zewnętrznego pola magnetycznego namagnesowanie spontaniczne - namagnesowanie występujące niezależnie od obecności zewnętrznego pola magnetycznego, spowodowane elektrostatycznym oddziaływaniem między elektronami niektórych substancji stałych namiar - stosunek ciężarów poszczególnych składników wsadu namiar , peleng - kąt płaski zawarty między kierunkiem odniesienia (osią statku, południkiem) a prostą łączącą punkt obserwacji z obiektem namierzanym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Namiar magnetyczny - namiar, dla którego kierunkiem odniesienia jest kierunek północny południka magnetycznego namiar radiowy - namiar wyznaczany za pomocą urządzenia radionawigacyjnego namiar rzeczywisty - namiar, dla którego kierunkiem odniesienia jest kierunek północny południka geograficznego (uprawnienia budowlane).

Namiar względny - namiar, dla którego kierunkiem odniesienia jest oś wzdłużna statku namiarowanie - obliczanie namiaru, ustalanie proporcji składników wsadu wielkopiecowego namiastka rudna - materiał, który dzięki swemu składowi chemicznemu i własnościom fizycznym może być użyty zamiast rudy (np. złom żelazny, zgorzelina, żużle z pieców grzewczych) namiernik, pelengator - przyrząd nawigacyjny do wyznaczania namiarów namiernik akustyczny - przyrząd elektroakustyczny do wyznaczania położenia źródła dźwięku w przestrzeni (program egzamin ustny).

Namierzanie

Namierzanie - określanie kierunku, w którym położony jest rozpatrywany obiekt (np. lecący samolot, pocisk, radiostacja) przez wyznaczenie namiaru namulnik - lekka budowla regulacyjna w postaci płotka lub zasłony ze świeżej faszyny, przeznaczona do przyspieszania kolmatacji w korycie rzeki namuł - drobne cząstki gleby wymyte z koryta cieku lub zmyte z powierzchni gleby, niesione przez wodę i osadzające się na dnie cieku lub na terenach zalewanych wskutek zmniejszenia się prędkości wody (opinie o programie).

Namywanie budowli ziemnych, refulacja - układanie w korpusie budowli ziemnej, wykonywanej metodą hydromechanizacji, urobku gruntowego dostarczonego na teren robót w mieszaninie wodno-gruntowej nankin — gęste płótno bawełniane (wykonywane dawniej z chińskiej bawełny) używane m.in. na wsypy i jako płótno krawieckie nano-, n - pierwszy człon wyrazów złożonych stosowany w metrycznym systemie jednostek miar do tworzenia nazw jednostek wtórnych.

Nanośnik - geod. kątomierz precyzyjny zaopatrzony zwykle w noniusz, do nanoszenia kątów poziomych i pionowych na planach i mapach nansuk - cienkie płótno bawełniane, którego najlepsze gatunki są podobne do batystu napalanie - impregnowanie przez zanurzanie suchych skór w gorącej mieszaninie środków impregnujących (segregator aktów prawnych).

Napalm - mieszanina soli glinowych kwasów organicznych (kwasów naftenowych, kwasu oleinowego i kwasów otrzymywanych z oleju kokosowego); n. stosuje się do utrwalania i zwiększania gęstości cieczy palnych, używanych w miotaczach płomieni i w pociskach zapalających.

Naparowywanie próżniowe - wytwarzanie cienkich warstw (metalicznych, półprzewodnikowych, dielektrycznych) metodą parowania materiału w próżni; n. p. pozwala na otrzymywanie warstw powtarzalnych pod względem grubości i struktury; stosowane jest m.in. w technologii przyrządów półprzewodnikowych naparzanie betonu - bud. nagrzewanie betonu świeżo ułożonego w formach, za pomocą pary, w celu przyspieszenia procesu dojrzewania betonu napawanie - nasycanie wyrobu włókienniczego roztworem o określonym składzie (kąpielą farbiarską, apreterską itd.) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami