Blog
Napęd mieszalnika bębnowego
W artykule znajdziesz:
Napęd mieszalnika bębnowego
Napęd mieszalnika bębnowego odbywać się może z reduktora poprzez łańcuch zębaty lub przekładnię zębatą (program uprawnienia budowlane na komputer). Najnowsze typy betoniarek cichobieżnych mają m. in. napęd mieszalnika cierny poprzez koła ogumione - pneumatyczne (najczęściej 4 lub 8 szt.) typu samochodowego, na których spoczywa mieszalnik i w wyniku tarcia obraca się od napędzanych kół ogumionych. W dużych betoniarkach do poruszania rynien spustowych lub przechylania mieszalnika dla opróżnienia betoniarki stosuje się siłowniki pneumatyczne lub hydrauliczne (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Charakterystyki techniczne betoniarek dotyczą przede wszystkim pojemności roboczej mieszalnika (1), wydajności eksploatacyjnej (m-Vh), mocy zainstalowanych silników (kW dla silników elektrycznych i kM dla silników spalinowych), wymiarów maksymalnych długości, szerokości i wysokości (mm) oraz ciężaru fkG). Betoniarki wolnospadowe przewoźne i przyczepne. Betoniarki wolnospadowe o małych pojemnościach mieszalników konstruowane są na podwoziu najczęściej dwukołowym umożliwiającym przemieszczanie ich na mniejsze odległości za pomocą napędu ręcznego lub na większe odległości za pomocą ciągnika albo samochodu (uprawnienia budowlane).
Betoniarka typu BWE-50 produkcji krajowej z napędem elektrycznym wyposażona jest w mieszalnik kielichowy przechylny z jednym otworem służącym do wsypywania składników oraz opróżniania po wyprodukowaniu masy betonowej. Opróżnianie odbywa się przez pochylenie mieszalnika dookoła drugiej osi obrotu (poprzecznej) za pomocą dźwigni (program egzamin ustny).
Za granicą, między innymi we Francji, produkuje się wiele betoniarek z mieszalnikiem kielichowym przechylnym o pojemnościach do ok. 450 1. Przechylenie mieszalnika w celu jego opróżnienia może odbywać się ręcznie za pomocą koła sterującego. Urządzenie napędzające może być usytuowane bocznie, co ma miejsce przy betoniarkach o średnich pojemnościach od 240 do 320 1. Odbiór masy betonowej może w tym przypadku mieć jedynie miejsce z jednej strony, od czoła betoniarki (opinie o programie).
Betoniarka
Mimo dość znacznych pojemności i wydajności gabaryty współcześnie produkowanych betoniarek nie są duże, o czym świadczyć mogą wymiary betoniarek francuskich typu R24, R32 i R32T Ransome. Przykładem betoniarki wolnospadowej o pracy okresowej z mieszalnikiem kielichowym przechylnym i napędzie elektrycznym (również spalinowym), usytuowanej na podwoziu czterokołowym, może być betoniarka krajowej produkcji typu BWE-150 lub BWS-150. Betoniarka ta napełniana jest zazwyczaj ręcznie, chociaż istnieje możliwość napełniania mechanicznego z urządzeń dozujących usytuowanych nad otworem mieszalnika. Rama i podwozie betoniarki wykonane są jako lekkie konstrukcje spawane.
Podwozie wsparte jest na jednej osi i dwóch półosiach, na których osadzone są koła jezdne (segregator aktów prawnych). Przednia oś jest skrętna, co umożliwia chowanie dyszla pociągowego pod podwozie w czasie pracy betoniarki.
Do blokowania układu wychylającego mieszalnik zastosowany jest hamule taśmowy zaopatrzony w cięgno i pedał do nacisku nożnego. W czasie prac przednia oś unieruchomiona jest za pomocą specjalnych wsporników, które zabezpieczają betoniarce stateczność.
Silnik pracuje w jednolitej osłonie, która chroni poszczególne podzespół przed działaniem czynników atmosferycznych, a poza tym zabezpiecza obsługujących przed wypadkami.
Największe jednak zastosowanie mają betoniarki wolnospadowe o prac okresowej z mieszalnikiem walcowym z jedną stalą osią obrotu usytuowan poziomo. Powszechnie znane są w kraju betoniarki BWE-250 „Zafama” - napęd elektryczny lub BWS-250 o napędzie spalinowym. Betoniarka ta wyposażona jest w podwozie na kołach ogumionych umożliwiające przemieszczanie je za pomocą mechanicznego środka transportowego na znaczne odległości (promocja 3 w 1).
Betoniarka BWE-250 składa się z następujących zespołów: napęd mieszalnika 2, urządzenia zasilającego w wodę 3, urządzenia wsypowego i urządzenia wysypowego 4, podwozia, instalacji elektrycznej. Źródło napędu stanowi silnik elektryczny 5 o mocy 4,5 kW lub silnik spalinowy typu S-111 o mocy 6 KM.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32