Blog

04.05.2022

Napływ ludności

W artykule znajdziesz:

Napływ ludności

W związku z tak znacznym wzrostem budownictwa mieszkaniowego i stabilizacją tempa rozbudowy przemysłu przewidywana wstępnie liczba wzrostu ludności na każdą nowo zbudowaną izbę w tych samych 17 większych miastach skurczy się być może w następnym pięcioleciu z 3 do i,2 (program uprawnienia budowlane na komputer). Oznacza to, że jeśli dotychczas budownictwo miejskie z trudem zaspokajało potrzeby napływu ludności, chociażby na dotychczasowym poziomie warunków mieszkaniowych, to wkrótce będzie można nie tylko zabezpieczyć mieszkania napływającym do miast nowym rodzinom, ale stopniowo poprawiać istniejące warunki (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Stanie się to dzięki uprzemysłowieniu budownictwa, znacznemu wzrostowi tempa zabudowy naszych miast, dzięki rzuceniu w nie ogromnych nakładów inwestycyjnych, ogromnej kubatury mieszkaniowej, której towarzyszyć musi oczywiście  odpowiednia zabudowa usługowa i którą przekraczają jeszcze bardziej liczby nowej kubatury nowopowstających obiektów przemysłowych.

Dokonujące się już dziś i spodziewane w przyszłości przeobrażenie miast polskich polega nie tylko na ilościowym przyroście kubatury. Kto wie, czy wyścig, o którym była mowa poprzednio, nie przebiega jeszcze bardziej dramatycznie w innych, poza mieszkalnictwem, dziedzinach gospodarki miejskiej. Tempo rozwoju urządzeń komunalnych: kanalizacji, wodociągów, komunikacji miejskiej niewątpliwie nie dorównuje rozwojowi przemysłu (uprawnienia budowlane).

Aby więc gospodarka komunalna nie stała się wąskim gardłem rozwoju całokształtu gospodarki narodowej, aby dalszej rozbudowy zakładów produkcyjnych nie ograniczały szczupłe dotychczas możliwości zaopatrzenia w wodę, przewozu do miejsc pracy, wreszcie mieszkania, aby wielka część narodu, która wciągnięta została do pracy przemysłowej i przeniosła się do miasta, otrzymała godziwe warunki bytowania - problem rozwoju gospodarki komunalnej musi być postawiony generalnie, kompleksowo i oparty na naukowo podbudowanych planach (program egzamin ustny).

Miasta nasycone środkami komunikacji

Chodzi o to, by w ramach szerokich organizmów miejskich budować stopniowo uniwersalne systemy najbardziej racjonalnego rozmieszczenia i współdziałania wszystkich życiowych funkcji wielkich zbiorowisk ludzkich od mieszkania do wielkich zgromadzeń, od nauczania do sprawnie działającego układu kanalizacji, od oczyszczania atmosfery miasta do zapewniania mu szybkiej, wygodnej komunikacji. Słowem - narasta zadanie i nieuchronna konieczność generalnej przebudowy gospodarki miejskiej w Rzeczypospolitej Ludowej, przebudowy docierającej do poszczególnych miast w miarę ich industrializacji, a już dzisiaj stanowiącej zadanie najbliższych lat w szeregu największych ośrodków kraju (opinie o programie).

Wobec tych zadań myśl i talent architekta nie mogą pozostać obojętne. Od wieków zaniedbane miasta i miasteczka podupadające niegdyś na skutek szlacheckiego egoizmu i samowoli, skazane przez zaborców na prowincjonalną wegetację, deklasujące się coraz bardziej w latach międzywojennego dwudziestolecia, miasta, w których świetne pomniki przeszłości przeplatały się z blokami rozpadających się ruder, kilkudziesięciotysięczne nieraz ośrodki bez kanalizacji i wodociągów - stają się obiektem nowoczesnej przebudowy i rozbudowy, odradzającej i uwielokrotniającej świetne tradycje urbanistyki polskiej (segregator aktów prawnych). Potomkowie sponiewieranych od wieków plebejuszy budują dziś nową kulturę komunalną poparci całą potęgą socjalistycznej gospodarki, której celem naczelnym jest danie ludziom pracy godziwych i coraz lepszych warunków bytowania, pełni rozwoju duchowego. Materialną potęgę tego epokowego dzieła obleka w kształt urbanistyczny myśl architekta, która pomnaża efekty wielkiego wysiłku inwestycyjnego.

Nic mrzonki o szklanych domach, lecz cyfry planów gospodarczych ludowego państwa są dziś podstawą wizji nowej Polski o jasnych, czystych miastach, opartych o ośrodki przemysłu, wyposażonych w pełnię współczesnych zdobyczy komunalnych i technicznych, będą to miasta o racjonalnie rozplanowanych dzielnicach mieszkaniowych, miasta bez dymu fabryk - mądrze odizolowanych od obszarów osiedleńczych, miasta bez dymu kotłowni i trakcji parowej - ogrzewane zdalaczynnie przez wielkie ciepłownie na przedmieściach i komunikujące się z krajem za pośrednictwem całkowicie zelektryfikowanych węzłów kolejowych (promocja 3 w 1). Miasta nasycone środkami komunikacji, przeglądające się w zwierciadłach uregulowanych rzek, sztucznych kanałów i rozlewisk. Miasta o dumnej i urozmaiconej sylwecie, mieniące się bogactwem form i barw.

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami