Blog
Naprawa zewnętrznych schodów betonowych
W artykule znajdziesz:
Naprawa zewnętrznych schodów betonowych
Naprawa zewnętrznych schodów betonowych, ceglanych lub z kamienia naturalnego (program uprawnienia budowlane na komputer). W zależności od stopnia zniszczenia i rodzaju uszkodzeń albo wymieniamy zniszczone elementy na nowe, albo remontujemy je przez zastosowanie wstawek (fleków) z materiału nowego.
Jeżeli przyczyną uszkodzeń jest np. wadliwe założenie fundamentu pod policzki schodowe i pierwszy stopień (np. założenie w granicach przemarzania gruntu), należy wówczas fundament pogłębić poniżej linii przemarzania przez podmurowanie kamieniem lub cegłą na zaprawie cementowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Przy naprawie gładzi cementowej, która pod wpływem zmian atmosferycznych najczęściej ulega zniszczeniu na stopniach i podestach zewnętrznych, należy zwrócić uwagę, aby zachowany był należyty spływ wody opadowej. Brak odpowiedniego spływu i zatrzymywanie się wody jest często przyczyną niszczenia (wietrzenia) gładzi. Jeżeli brak spływu jest wynikiem wadliwego wykonawstwa, to należy naprawić ten błąd przez skucie istniejącej gładzi i ułożenie nowej (uprawnienia budowlane).
Usunięcie błędu przez nałożenie nowej warstwy na gładź istniejącą nie da dobrego wyniku, ponieważ ułożona cienka warstwa nie zwiąże się z istniejącą. Grubość okładziny cementowej powinna wynosić 2 do 2,5 cm. Konserwacja konstrukcji dachowych przede wszystkim polega na utrzymywaniu możliwie jednakowej wilgotności powietrza na poddaszu. Uzyskuje się to przez zamykanie okienek dachowych podczas dni słotnych czy mglistych, a otwieranie dla uzyskania przewiewu w dnie suche, gorące lub mroźne (program egzamin ustny).
Osiadanie konstrukcji
Do konstrukcji drewnianej dachu należą ławy kominiarskie i wyłazy dachowe, które muszą być starannie konserwowane przez pokrywanie środkami przeciwwilgociowymi jesienią każdego roku. Ponadto należy sprawdzać raz na rok oraz po przejściu silnej burzy stan konstrukcji dachowej i dokonywać w miarę potrzeby jej wzmocnienie przez dokręcanie śrub, dobicie klamer, gwoździ itp. Remont bieżący (opinie o programie).
Remonty konstrukcji dachowej - łącznie z deskowaniem lub łaceniem dachu - dokonuje się najczęściej po zamoknięciu drewna w przypadku rozpoczęcia gnicia, butwienia lub rozwoju grzyba drzewnego. Wymienia się wówczas uszkodzone części krokwi, płatwi, kleszczy lub jętek, po uprzednim dokładnym podstemplowaniu konstrukcji. Wymianę części należy dokonywać tak, aby po usunięciu stempli nie nastąpiło ugięcie czy osiadanie konstrukcji (segregator aktów prawnych).
Należy przyjąć zasadę, że wymieniane części, jak jętki, kleszcze itp. oraz krokwie, muszą być dostarczone w sztukach jednolitych, o odpowiedniej długości i nie powinny być osłabiane przez zaciosy - głębokość zaciosu nie większa niż V4 grubości części wymiennej. Połączenie na nakładki proste w miejscach niepodpartych jest niedopuszczalne.
Płatwie powinny być dostarczane w długościach wystarczających co najmniej na dwa pola wiązarów (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32