Blog
Narażenia korozyjne
W artykule znajdziesz:
Narażenia korozyjne - działanie ogółu czynników występujących w danym środowisku mogące spowodować zmiany korozyjne na powierzchni przedmiotu Narkotyki, środki odurzające - związki chemiczne, głównie pochodzenia roślinnego (alkaloidy), rzadziej syntetyczne, wywołujące u człowieka i u zwierząt obniżenie pobudliwości ośrodkowego układu nerwowego, zwłaszcza kory mózgowej; do n. należą opium, morfina i jej pochodne, meskalina, kokaina narkozan.
Narost - cząstki metalu przywierające do powierzchni przedmiotu metalowego, a pochodzące z innego przedmiotu; n. powstaje, gdy dwa ciała metalowe trą się przy dużych naciskach jednostkowych, np. podczas obróbki plastycznej lub obróbki skrawaniem (program uprawnienia budowlane na komputer).
Narost, wilk - metal lub żużel skrzepnięty na ściankach pieca, kadzi itp. naroże dachu - bud. pochyla krawędź dwóch przyległych połaci dachowych o liniach okapowych schodzących się w jednym punkcie, tworzących kąt wypukły od zewnętrznej strony dachu narożnik - kształtka rurowa do łączenia trzech odcinków rur zbiegających się i wzajemnie prostopadłych, np. w rogu pomieszczenia narożnik bieguna - krańce nabiegunnika narożnik ochronny - element zabezpieczający naroże tynkowanej ściany lub filara, wykonany z kątownika stalowego lub odpowiednio profilowanej blachy, zamocowany do tego naroża przed otynkowaniem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Narożnik okienny
Narożnik okienny - okucie łączące i usztywniające konstrukcję ramy skrzydła okiennego lub drzwiowego narożnik ulicy - część powierzchni skrzyżowania ulic, przylegająca z jednej strony do linii zabudowy, z drugiej zaś ograniczona osiami przecinających się ulic narożniki (okładki) - części narożne o- kładki położone po stronie przeciwległej w stosunku do grzbietu nartowiec - statek ślizgający się po powierzchni wody na przymocowanym pod dnem urządzeniu przypominającym narty (uprawnienia budowlane).
Narząd, organ - wyodrębniona morfologicznie część organizmu u wielokomórkowych zwierząt i roślin, zbudowana z określonego zespołu tkanek, spełniająca określoną czynność fizjologiczną, np. oko, nerki, liście, korzenie narząd krytyczny - radial, narząd szczególnie wrażliwy na działanie promieniowania jonizującego albo wybiorczo gromadzący izotop promieniotwórczy wprowadzony do ustroju narządzanie - przyrządzanie (form) (program egzamin ustny).
Narzędzia bosmańskie - narzędzia do prac pokładowych mających na celu konserwację statku i utrzymanie go w należytym stanie narzędzia kombinowane - narzędzia zespołowe narzędzia łączone - narzędzia skrawające, w których (ze względów ekonomicznych lub technologicznych) tylko części robocze są wykonane z materiału narzędziowego i są połączone z korpusem narzędzia (wykonanym z innego materiału) przez zgrzewanie, lutowanie lub napawanie (promocja 3 w 1).
Narzędzia obwiedniowe - narzędzia skrawające, które kształtują zarys przedmiotu obrabianego w wyniku odpowiednio dobranego zarysu krawędzi ostrza oraz wzajemnego ruchu przedmiotu obrabianego i narzędzia; kształt powierzchni obrabianej uzyskuje się jako obwiednię kolejnych położeń krawędzi skrawającej narzędzia narzędzia połowowe, sprzęt połowowy - sprzęt i urządzenia do połowu ryb, głównie sieci i zestawy haczykowe; rozróżnia się n. p. czynne, przemieszczające się i zgarniające ryby oraz n. p. bierne pozostawiane w dryfie lub na kotwicy w miejscach, gdzie spodziewana jest ryba (opinie o programie).
Narzędzia pomiarowe - narzędzia do ustalania miar lub sprawdzania wymiarów; dzielą się na wzorce miar, przyrządy pomiarowe i sprawdziany; zależnie od przeznaczenia odróżnia się n. p. użytkowe (np. suwmiarka, sprawdzian roboczy, waga handlowa) i kontrolne - o wyższej dokładności, przeznaczone do wzorcowania i sprawdzania n.p. użytkowych (np. kątownik, płytka wzorcowa) lub wielomiarowe (np. kątomierz, suwmiarka) (segregator aktów prawnych).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32