Blog

Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 2
17.03.2022

Norma państwowa

W artykule znajdziesz:

Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 3
Norma państwowa

Norma państwowa, PN - norma przenaczona do stosowania na terenie całego kraju ustanawiana przez Polski Komitet Normalizacyjny; ustanowienie PN jest ogłaszane w Monitorze Polskim norma przedmiotowa - norma ustalająca charakterystyki materialnego przedmiotu normy (surowca, półproduktu lub grupy produktów) norma techniczna pracy - niezbędny nakład pracy wyznaczony na wykonanie pojedynczej operacji wchodzącej w skład pewnego zadania roboczego i przebiegającej w określonych warunkach; podstawową n.t.p. jest norma czasu pracy; niekiedy stosuje się normy ilości pracy norma zakładowa, ZN - norma przeznaczona do stosowania w jednym lub kilku zakładach pracy (program uprawnienia budowlane na komputer).

Norma zużycia materiału, norma materiałowa - ilość materiału wyznaczona na wykonanie określonego wyrobu, jego części lub na inną jednostkę odniesienia norma związana - norma powołana w treści innej normy jako jej uzupełnienie normalia - drobne, znormalizowane wyroby metalowe, takie jak śruby, nity normalizacja - opracowywanie i wprowadzanie w życie norm normalizacja liczby - zmienna cechy liczby przedstawionej w postaci cechy i mantysy, tak aby pierwsza cyfra mantysy była różna od zera normalizowanie - wyżarzanie normalizujące (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Normalka wzorzec analityczny normalna do krzywej (w punkcie ) - prosta przechodząca przez dany punkt krzywej i prostopadła do stycznej do tej krzywej w tym punkcie; również długość odcinka normalnej do krzywej płaskiej w punkcie zawartego między tym punktem i punktem przecięcia się normalnej z osią Ox normalna do powierzchni (w punkcie ) - prosta prostopadła do płaszczyzny stycznej w danym punkcie powierzchni, przechodząca przez ten punkt normalna falowa, linia falowa - prostopadła w dowolnym punkcie do powierzchni falowej (uprawnienia budowlane).

Normalna gazowa

Normalna gazowa - liczba Wobbego normalna jednostka objętości (gazu ) - ilość gazu zawarta w jednostce objętości w normalnych warunkach ciśnienia i temperatury normalna uderzenia - mech., wspólna normalna do powierzchni obu uderzających się ciał w punkcie ich styczności w chwili zetknięcia się normalność roztworu — liczba gramorównoważni- ków substancji znajdującej się w jednym litrze roztworu (program egzamin ustny).

Normalny metr sześcienny, Nnr - ilość gazu w objętości 1 m’ w warunkach normalnych, tzn. przy temperaturze 0°C i ciśnieniu 760 mm słupa rtęci normatyw czasu - nakład pracy wyrażony w jednostkach czasu, potrzebny na wykonanie typowych czynności roboczych wchodzących w skład procesów technologicznych; rozróżnia się n. cz. elementarne dotyczące ruchów roboczych, n.cz. czynnościowe - dotyczące czynności roboczych i n.cz. scalone - dotyczące zespołów czynności roboczych (zabiegów) normatyw techniczny projektowania — przepis techniczno-budowlany ustalający układ funkcjonalny i warunki użytkowe, którym w danych warunkach gospodarczych i społecznych powinien odpowiadać obiekt budowlany lub jego wyodrębniona część (opinie o programie).

Normatywy remontowe - zalecane parametry odnoszące się do organizacji, planowania i wykonawstwa remontów (np. cykl remontowy, okresy międzyremontowe, zakres i pracochłonność remontów) normatywy technologiczne - zalecane z technicznego punktu widzenia parametry eksploatacji maszyn i urządzeń wpływające w sposób istotny na wartość czasu głównego i na jakość wyrobu (np. normatywy określające szybkość i głębokość skrawania, wartość posuwu narzędzia itp.) normista, technik normowania pracy - pracownik techniczny zajmujący się problemami normowania pracy (segregator aktów prawnych).

Normowanie (techniczne) pracy - dziedzina techniki zajmująca się wyznaczaniem norm technicznych pracy i ustalająca zasady i metody pracy, których należy przy tym przestrzegać nos elektryczny czujka jonowa nosek profilu - obrzeże natarcia nosek stopnia {schodów) - część stopnia wysunięta przed lico podstopnia lub uformowana w czole stopnia nosiciel pocisków - lotu. samolot przystosowany do wynoszenia na odpowiednią wysokość pocisków rakietowych, które są następnie zwalniane i kontynuują lot przy użyciu własnego napędu i urządzeń kierujących (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 8 Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 9 Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 10
Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 11
Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 12 Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 13 Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 14
Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Nawierzchnie sprężone zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami