Blog

Jamki lejkowate zdjęcie nr 2
17.11.2022

Obciążenie skupione w wierzchołku

W artykule znajdziesz:

Jamki lejkowate zdjęcie nr 3
Obciążenie skupione w wierzchołku

W przypadku powłoki określone one są przez człon w równaniach. Wykonano obliczenia i część wyników. Wykresy wskazują na to, że momenty zginające ograniczone są do raczej wąskiego obszaru; w odległości 60 cm od brzegu pozostaje już tylko niewielkie zaburzenie. Z wykresów wynika także, jak zmniejsza się siła południkowa N# i zwiększa siła równoleżnikowa N0 na skutek sprężystych odkształceń pierścienia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Widzieliśmy, że powłoka obrotowa może przenosić siłę skupioną w wierzchołku, ale wtedy siły błonowe wykazują osobliwość rzędu Można oczekiwać, że w otoczeniu punktu osobliwego odkształcenie jest takie, że powstaną momenty zginające o dużych wartościach i zmienią one, ale nie usuną osobliwości. Szczegółowe zbadanie zagadnienia opiera się na rozwiązaniu równania różniczkowego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Równanie to wyprowadzono z równań, w których dopuściliśmy, aby wypadkowe naprężeń działające na dowolnym równoleżniku miały pionową wypadkową P. Siłę P możemy teraz utożsamić z obciążeniem przyłożonym w wierzchołku powłoki, przy czym przyjmiemy, że jest ona dodatnia, gdy działa w dół (uprawnienia budowlane).

Ze względu na to, że siła P nie występuje w równaniach, rozwiązanie jest w dalszym ciągu słuszne, ale ponieważ interesują nas tylko naprężenia w otoczeniu wierzchołka, musimy opuścić człony zawierające A. Posiadamy obecnie 16 stałych: stale A,, A2 w strefie I, , B2 w strefie 5 i cztery stałe C w każdej ze stref 2,3,4; mamy również 16 warunków do ich wyznaczenia, a mianowicie na każdym z okręgów granicznych pomiędzy strefami. Są to następujące warunki na każdym z okręgów wartości i dla dwóch sąsiednich stref muszą być takie same, a N0 musi mieć nieciągłość o wartości absolutnej równej . znaku przeciwnym do nieciągłości sił błonowych N0 (program egzamin ustny).

Nie będziemy tutaj podawać szczegółów obliczeń dla 16 równań liniowych otrzymanych na podstawie powyższych 16 warunków. Ich współczynniki tworzą następującą tablicę, w której każda kreska oznacza współczynnik różny od zera, każdy lewą stronę równania, a każda kolumna jedną z niewiadomych.

Eliminacja niewiadomych

Eliminacja niewiadomych nie jest tak trudna, jak to się wydaje na pierwszy rzut oka. Na podstawie jej wyników oraz przy pomocy równań można wyliczyć wszystkie wypadkowe naprężeń (opinie o programie). Najciekawsze w funkcji długości łuku południka. Na wykresie siły równoleżnikowej zniekształcenie południka powoduje silne pofalowania, a w środku części zaburzonej N0 osiąga rzeczywiście wartość błonową. Nie ma tu jednakże już nieciągłości i krzywa tylko trochę zbliża się do dwóch wysokich maksimów siły błonowej. Momenty zginające M^. Trudno jest zrozumieć przebieg tej krzywej bez posiadania jakiejś skali porównawczej, jest więc rzeczą bardziej celową rozważenie mimośrodu siły normalnej, który można porównać z grubością ściany (segregator aktów prawnych).

Mimośród ten przedstawiono w sposób następujący: odcięta jest znów długością łuku południka, a rzędne grubej linii są odchyleniem 2 rzeczywistego południka od okręgu, przy czym odchylenie to jest dodatnie, gdy skierowane jest w dół. Od tej linii wykreślono mimośród tak że cienka linia przedstawia po łożenie siły wypadkowej w dowolnym przekroju. Z wykresu wynika, że siła ta jest zawsze położona w pobliżu rzeczywistego południka, ale posiada pewną tendencję do wyrównania pofalowań powłoki. Największy mimośród wynosi nieco więcej niż 5% (promocja 3 w 1).

Zbadane przez nas zniekształcenie powłoki jest raczej szczególnego rodzaju, ponieważ posiada ono symetrię osiową, ale można założyć. Mamy teraz dwa liniowe równania na // i M, które można bez trudu rozwiązać. Wynik jest następujący: H = 1389,8 kG/m i M = - 880 kGm/m. Ujemny moment \t wywołany jest przez duże obciążenie P na brzegu stożka wyginające powłokę na zewnątrz. Moment zamocowania M jest reakcją walca na powyższą tendencję odkształcenia.

Najnowsze wpisy

24.04.2025
Jamki lejkowate zdjęcie nr 4
Jakie są klasy użytkowalności drewna?

Klasy użytkowalności drewna (inaczej: klasy narażenia lub klasy zastosowania drewna) określają warunki, w jakich drewno będzie użytkowane, szczególnie pod kątem…

23.04.2025
Jamki lejkowate zdjęcie nr 5
Co to jest zabytek?

Zabytkiem nazywamy przedmiot, obiekt, budowlę, miejsce lub nawet krajobraz, który posiada wartość historyczną, artystyczną, naukową lub kulturową i jest świadectwem…

Jamki lejkowate zdjęcie nr 8 Jamki lejkowate zdjęcie nr 9 Jamki lejkowate zdjęcie nr 10
Jamki lejkowate zdjęcie nr 11
Jamki lejkowate zdjęcie nr 12 Jamki lejkowate zdjęcie nr 13 Jamki lejkowate zdjęcie nr 14
Jamki lejkowate zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Jamki lejkowate zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Jamki lejkowate zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami