Blog

Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 2
29.08.2019

Obiekt wpisany do rejestru zabytków

W artykule znajdziesz:

Organizacja placu budowy wymaga przemyślanych działań administracyjnych

Plac budowy bywa miejscem niebezpiecznym zarówno dla pracujących na nim ludzi, jak i dla osób postronnych, które znajdują się w jego okolicy (program na komputer). Bywa też jednak miejscem kradzieży dla nieuczciwych. Jak zwiększyć zatem bezpieczeństwo samej budowy? Należy regularnie inwentaryzować wszelkie narzędzia jak i maszyny budowlane. Ich częste sprawdzanie i księgowanie całości sprzętu rozmieszczonego na placu budowy pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek, jak wybita np. wybita szyba (program na telefon). Warto też zastanowić się nad użyciem kamer, które będą monitorować plac budowy. Ich obecność zmniejszy ryzyko potencjalnych kradzieży, a jeśli do niej dojdzie, nagrania z kamer pomogą w zatrzymaniu sprawcy (program egzamin ustny).

Zabezpieczenie terenu budowy

 

Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 3
Obiekt wpisany do rejestru zabytków

Nie należy też przechowywać sprzętu i materiałów na widoku oraz w pobliżu ogrodzeń - dzięki temu okazja nie uczyni złodzieja (opinie o programie). Strefa wokół ogrodzeń powinna być utrzymana w czystości i uporządkowana, nie tylko po to, aby nie kusić losu, ale też dlatego, aby sama budowa nie przeszkadzała innym, a być może obok niej znajduje się obiekt wpisany do rejestru zabytków? Należy zwrócić na to wszystko uwagę i starać się, by plac budowy był mimo wszystko czystym miejscem. Sami pracownicy budowy powinni jako zespół dbać o bezpieczeństwo i ochronę placu budowy. Nawet jeśli jest to remont lub budowa bez wymaganego zgłoszenia, zawsze może wydarzyć się coś nieoczekiwanego, dlatego budowlańcy powinni być wyczuleni na możliwość zaistnienia nieoczekiwanych zdarzeń (segregator aktów prawnych). Użycie dobrego oświetlenia jest dlatego niezbędne na budowie - zwłaszcza, jeśli prace na niej kontynuowane są w godzinach wieczornych oraz w obszarze, w którym znajdują się materiały, sprzęty, schody czy przechowalnie. Wszelkie narzędzia powinny też być odpowiednio ponumerowane i oznaczone. Dobrze byłoby, gdyby na sam teren budowy istniało tylko jedno wejście, monitorowane zresztą przez system. Plac budowy nie powinien być bowiem łatwo dostępny dla przypadkowych osób, natomiast pracownicy będą dobrze zorientowani, gdzie znajduje się wejście (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 8 Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 9 Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 10
Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 11
Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 12 Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 13 Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 14
Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Kompleksowa mechanizacja zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami