Blog

Wkładki metalowe zdjęcie nr 2
11.01.2021

Obiekty wiejskie o konstrukcji szkieletowej

W artykule znajdziesz:

Obiekty wiejskie o konstrukcji szkieletowej

Wkładki metalowe zdjęcie nr 3
Obiekty wiejskie o konstrukcji szkieletowej

Ze względów estetycznych zastosowano w węzłach zalewki ze słabej zaprawy cementowej marki 50, która w razie konieczności rozbiórki budynku da się łatwo oddzielić od elementów konstrukcyjnych, wykonanych z betonu marki 400 (program uprawnienia budowlane na komputer).
Fundamenty przewidziano punktowe prefabrykowane lub wykonywane z betonu na mokro z pozostawieniem gniazd montażowych.

Obiekty wiejskie o konstrukcji szkieletowej z drobnowymiarowych elementów strunobetonowych. Badania teoretyczne, dotyczące typizacji i unifikacji budownictwa wiejskiego jak również technologii prefabrykacji oraz możliwości i celowości zastosowania nowych materiałów poparte szeregiem realizacji obiektów o różnej wielkości i o różnym przeznaczeniu. Oprócz konieczności praktycznego sprawdzenia przydatności zaprojektowanych elementów konstrukcyjnych w różnorodnych rozwiązaniach zachodziła potrzeba po- twierdzenia tezy integralności programowania, projektowania i produkcji budowlanej jako zjawiska kompleksowego i niepodzielnego w nowoczesnym przemyśle budowlanym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W związku z powyższym opracowano serię projektów budynków wiejskich i przeprowadzono realizacje prototypowe. Seria ta obejmuje w zasadzie trzy grupy tematyczne:

1) budynki inwentarskie;

2) gospodarcze i składowe;

3) społeczne i mieszkalne.

Realizacje prototypowe, aczkolwiek noszące charakter doświadczalny, są konkretnymi obiektami inwestorskimi, zrealizowanymi w poszczególnych gospodarstwach uspołecznionych lub indywidualnych. Poniżej podano przykłady tych realizacji.

Oborę na 76 krów, zrealizowaną w Brzozowie, pow. Sochaczew, woj. warszawskie (uprawnienia budowlane). Paszarnia i zlewnia mleka umieszczone zostały centralnie, dzieląc pomieszczenie krowiarni na dwie różne części. Budynek posiada przejazd środkiem, wzdłuż osi podłużnej, który ma służyć jako korytarz paszowy umożliwiający wyładunek paszy prosto do koryt z wozu konnego lub przyczepy ciągnikowej. Po obu stronach, wzdłuż ścian podłużnych, przebiegają korytarze gnojowe umożliwiające usuwanie odchodów zwierzęcych stałych za pomocą łopaty me- chanicznej. Budynek ma poddasze użytkowe dla magazynowania paszy lub ściółki (program egzamin ustny).

Grupa budynków inwentarskich

Szerokość obory w osiach konstrukcji wynosi 10,5 m (3,0 + 4,5 + 3,0). Oświetlenie naturalne budynku stanowi podłużny pas okien widoczny na elewacji, na całej długości. Wentylacja nawiewno-wyciągowa grawitacyjna. Wyposażenie w instalację elektryczną, instalacje wod.-kan. i agregat do mechanicznego udoju mleka (opinie o programie). Konstrukcje nośne z drobnowymiarowych elementów strunobetonowych. Ściany zewnętrzne | wykonane są z bloków gazobetonowych grubości 24 cm i obustronnie | tynkowane zaprawą wodoszczelną. Strop wykonany jest z płyt gazobetonowych zbrojonych (dla celów doświadczalnych i badawczych) uszczelnionych na całej powierzchni zaprawą wodoszczelną. Ścianką kolankowa poddasza wykonana jest z bloków gazobetonowych grub. 12 cm. Pokrycie dachu stanowi eternit falisty na łatach drewnianych.

Widok zewnętrzny obory w fazie wykończenia robót w 1963 r. wnętrze obory z widocznym pasem okien umożliwiających nasłonecznienie wnętrza, co podnosi warunki higieny i zdrowotności środowiska (segregator aktów prawnych).
Oborę na 118 krów z poddaszem użytkowym. Układ funkcjonalny różni się od poprzedniego tym, że paszarnia i zlewnia mleka zlokalizowane są w szczycie budynku, a pomieszczenie dla krów zaprojektowano w postaci jednej hali trójtraktowej.

Trakt wewnętrzny stanowi przejazd podłużny w postaci korytarza paszowego, natomiast w obu traktach bocznych rozmieszczone są stanowiska dla krów mlecznych i korytarze gnojowe dostosowane do mechanicznego usuwania obornika (promocja 3 w 1). Konstrukcję szkieletową wykonano z jednakowych elementów prefabrykowanych strunobetonowych, odpowiednio dobranych do siatki modularnej.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Wkładki metalowe zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Wkładki metalowe zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Wkładki metalowe zdjęcie nr 8 Wkładki metalowe zdjęcie nr 9 Wkładki metalowe zdjęcie nr 10
Wkładki metalowe zdjęcie nr 11
Wkładki metalowe zdjęcie nr 12 Wkładki metalowe zdjęcie nr 13 Wkładki metalowe zdjęcie nr 14
Wkładki metalowe zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Wkładki metalowe zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Wkładki metalowe zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami