Blog
Obliczanie wydajności betoniarek
W artykule znajdziesz:
Obliczanie wydajności betoniarek
Licznik powyższego wzoru może ulegać pewnym zmianom, w zależności od ilości i rodzaju procesów roboczych, wchodzących w skład procesu budowlanego, związanego z wykonaniem szkieletu żelbetowego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Na przykład - gdy jednocześnie z wykonywaniem szkieletu wykonane będą stropy Akermana, wówczas należy uwzględnić we wzorze czas układania pustaków na jednej działce.
Jednym z podstawowych czynników, mających zasadniczy wpływ na postęp robót betonowych i żelbetowych, jest sprawa zabezpieczenia odpowiedniej ilości masy betonowej na każdy dzień roboczy.
Chodzi o to, aby dobrać odpowiedni typ betoniarki, której dzienna wydajność pokryłaby dzienne zapotrzebowanie na masę betonową (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Musimy się więc zapoznać z zasadami dotyczącymi obliczania wydajności betoniarki.
Zwiększenie zadań budownictwa w latach 1961-1965, w porównaniu do zadań zrealizowanych w planie 6-letnim, stwarza konieczność dalszego doskonalenia metod produkcji budowlanej, w pierwszym rzędzie przez przejście na uprzemysłowione metody wykonawstwa.
Zagadnienia ogólne dotyczące uprzemysłowienia budownictwa (uprawnienia budowlane).
Uprzemysłowienie budownictwa polega na przeniesieniu jak największej ilości procesów budowlanych z przyobiektowego placu budowy do zakładów i warsztatów produkcji pomocniczej. W tych warunkach plac budowy zostanie przekształcony na plac montażu dostarczanych elementów.
Produkcja elementów prefabrykowanych w scentralizowanych zakładach i wytwórniach stwarza korzystne warunki wykonywania tych elementów, przez uniezależnienie się od warunków atmosferycznych i możliwość stosowania metod produkcji fabrycznej (program egzamin ustny).
Zarówno produkcja elementów, jak również montaż gotowych elementów na placu budowy (placu montażu), powinny odbywać się z zastosowaniem zasad pracy równomiernej i kompleksowej mechanizacji.
Dotychczasowe efekty uzyskane w naszym budownictwie zarówno miejskim, jak przemysłowym wykazują, że uprzemysłowienie budownictwa daje poważne efekty techniczno-ekonomiczne.
W budownictwie uprzemysłowionym znajdują zastosowanie przede wszystkim żelbetowe elementy prefabrykowane.
Jeżeli chodzi o budownictwo miejskie, to należy tu wymienić płyty stropowe, elementy ścienne (dla ścian zewnętrznych i wewnętrznych), elementy fundamentów, konstrukcje schodów, dachów oraz szereg detali (gzymsy, ościeżnice itp.) (opinie o programie).
W budownictwie przemysłowym stosowane są często następujące elementy: słupy hal jednokondygnacjowych, belki podsuwnicowe, płyty dachowe, płyty stropowe, belki, podciągi itp.
Stosowanie prefabrykowanych elementów
Istnieją dwa pojęcia budownictwa, których nie należy identyfikować. Są to:
a. budownictwo przemysłowe,
b. budownictwo uprzemysłowione.
Pod pojęciem budownictwa przemysłowego należy rozumieć budowę zakładów przemysłowych. Pojęcie to związane jest ściśle z przeznaczeniem budowanego obiektu.
Pod pojęciem budownictwa uprzemysłowionego należy rozumieć metody wykonawstwa. Wobec tego możemy wiązać pojęcie budownictwa uprzemysłowionego zarówno z pojęciem budownictwa przemysłowego, jak i budownictwa miejskiego. Znaczy to, że metodą uprzemysłowioną mogą być budowane zarówno obiekty budownictwa przemysłowego, jak i obiekty budownictwa miejskiego (segregator aktów prawnych).
W podsumowaniu powyższego możemy podać definicję budownictwa uprzemysłowionego, a mianowicie:
Uprzemysłowienie budownictwa polega na przeniesieniu jak największej, ekonomicznie uzasadnionej, ilości procesów budowlanych z przyobiektowego placu budowy do wytwórni typu przemysłowego i przekształceniu placu budowy na plac montażu.
Produkcja elementów prefabrykowanych, jak również ich montaż, powinny być dokonywane przy zastosowaniu metod pracy równomiernej i kompleksowej mechanizacji.
Stosowanie uprzemysłowionych metod produkcji budowlanej daje następujące korzyści:
- stworzenie warunków racjonalnej produkcji budowlanej, najbardziej zbliżonej do warunków produkcji fabrycznej, umożliwiających szerokie zastosowanie mechanizacji procesów wytwarzania elementów prefabrykowanych, transportu i montażu konstrukcji;
- uniezależnienie się od zmiennych warunków atmosferycznych; dzięki stosowaniu metod uprzemysłowionych tzw. „procesy mokre” przenosi się do wykonania do stałych zakładów produkcyjnych, eliminując całkowicie wpływ warunków atmosferycznych;
- pokonywanie na placu budowy wyłącznie tylko procesów montażowych skraca wydatnie czas wykonania budowy, zmniejsza ilość robotników zatrudnionych na budowie, pozwala na jasną i przejrzystą organizację robót;
- stosowanie prefabrykowanych elementów i ich produkcja w wytwórniach daje szerokie możliwości użytkowania surowców miejscowych oraz oszczędności materiałów, przy niemal całkowitym wyeliminowaniu zużycia deficytowego drewna (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32