Blog

Powstawanie rys zdjęcie nr 2
21.03.2022

Obrabiarka bramowa

W artykule znajdziesz:

Powstawanie rys zdjęcie nr 3
Obrabiarka bramowa

Obrabiarka bramowa - obrabiarka, w której konstrukcja nośna tworzy kształt bramy i składa się z dwu stojaków połączonych ze sobą nie tylko belką suportową, ale również nieprzesuwną belką usztywniającą oba stojaki obrabiarka cykliczna - obrabiarka (do drewna), która nie może obrabiać w sposób ciągły, tzn. w której każdy ruch w zespole ruchów potrzebnych do wykonania obróbki przedmiotu powtarza się kolejno, periodycznie w każdym cyklu roboczym; w obrabiarkach tych ruch posuwowy obrabianego przedmiotu lub narzędzia odbywa się więc z przerwami, podczas których odbywają się inne ruchy należące do cyklu roboczego (np. podawcze, odbiorcze, zaciskające (luzujące) obrabiany przedmiot itp.)  (program uprawnienia budowlane na komputer).

Obrabiarka czołowa - obrabiarka skrawająca pozioma, w której końcówka wrzeciona (końcówki wrzeciona) lub kierunek prowadnic elementu roboczego wykonującego ruch główny prostoliniowy są zwrócone do stanowiska obsługi, np. tokarka czołowa (typ Frontor) obrabiarka czołowa - obrabiarka skrawająca pracująca czołową powierzchnią narzędzia wirującego w kształcie tarczy, np. pilnikarka tarczowa czołowa, szlifierka do płaszczyzn czołowa obrabiarka do drewna - maszyna produkcyjna do obróbki drewna i tworzyw drzewnych narzędziami o działaniu tnącym obrabiarka elektroiskrowa - obrabiarka do elektroerozyjnej obróbki metali, polegającej na usuwaniu obrabianego materiału wyładowaniami iskrowymi, wytwarzanymi między elektrodami, z których jedną jest przedmiot obrabiany, a drugą elektroda robocza (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Obrabiarka elektronowa - urządzenie do obróbki elektronowej; w stosowanych dotychczas o. e. strumień elektronów emitowany przez żarzącą się katodę wolframową przyspieszony wysokim napięciem kształtowany jest w próżniowej rurze układem stabilizowanych zasilaczy i ogniskowany (skupiany) na przedmiocie obrabianym za pomocą soczewki elektromagnetycznej (uprawnienia budowlane).

Obrabiarka karuzelowa

Obrabiarka karuzelowa - obrabiarka skrawająca, której głównym elementem roboczym, wykonującym ruch obrotowy (główny lub posuwowy) jest stół o pionowej lub skośnej do pionu osi obrotu, np. tokarka karuzelowa, frezarka karuzelowa, przeciągarka karuzelowa, szlifierka karuzelowa obrabiarka kłowa* - obrabiarka skrawająca, w której zasadniczym (lecz nie jedynym) sposobem ustalenia przedmiotu obrabianego wykonującego ruch obrotowy, jest podparcie w kłach, z których jeden osadzony jest we wrzecionie, a drugi w koniku, np. tokarka kłowa, szlifierka do wałków kłowa (program egzamin ustny).

Obrabiarka laserowa, obrabiarka fotonowa - urządzenie do cięcia, zgrzewania i drążenia otworów w materiałach, w którym jako źródło energii zastosowano zogniskowaną wiązkę promieniowania laserowego obrabiarka narzędziowa - obrabiarka skrawająca zbudowana najczęściej na podstawie odpowiedniej obrabiarki uniwersalnej, przeznaczona do prac w narzędziowni; o.n. mają szeroki zakres operacji obróbkowych, zwiększoną (w stosunku do obrabiarek uniwersalnych) dokładność oraz bogate wyposażenie obrabiarka ogólnego przeznaczenia - obrabiarka skrawająca przeznaczona do użytkowania w szerokim zakresie robót w różnych gałęziach przemysłu (opinie o programie).

Obrabiarka poprzeczna - obrabiarka skrawająca, w której prostoliniowy ruch główny lub posuwowy odbywa się w kierunku prostopadłym do największego wymiaru przestrzeni roboczej obrabiarki, np. automat tokarski poprzeczny, strugarka poprzeczna (segregator aktów prawnych).

Obrabiarka poprzeczna - obrabiarka (do drewna), na której obróbka wykonywana jest wyłącznie w kierunku poprzecznym (w stosunku do kierunku włókna), np. skrawarka poprzeczna obrabiarka poprzeczno-wzdłużna - obrabiarka skrawająca, w której prostoliniowy ruch główny lub posuwowy może odbywać się w kierunku równoległym i prostopadłym do największego wymiaru przestrzeni roboczej obrabiarki obrabiarka półautomatyczna, półautomat obróbkowy - obrabiarka skrawająca, na której wszystkie czynności obróbkowe odbywają się automatycznie, jak na obrabiarce automatycznej, ale zakładanie i zdejmowanie przedmiotu obrabianego odbywa się ręcznie (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Powstawanie rys zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Powstawanie rys zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Powstawanie rys zdjęcie nr 8 Powstawanie rys zdjęcie nr 9 Powstawanie rys zdjęcie nr 10
Powstawanie rys zdjęcie nr 11
Powstawanie rys zdjęcie nr 12 Powstawanie rys zdjęcie nr 13 Powstawanie rys zdjęcie nr 14
Powstawanie rys zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Powstawanie rys zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Powstawanie rys zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami