Blog

21.03.2022

Obrabiarka zespołowa jednopozycyjna

W artykule znajdziesz:

Obrabiarka zespołowa jednopozycyjna

Obrabiarka zespołowa jednopozycyjna - obrabiarka zespołowa ze stołem stałym, na którym zamocowany (bezpośrednio lub w przyrządzie) przedmiot obrabiany nie zmienia pozycji obróbkowej obrabiarka zespołowa liniowa - zestaw jednostek obróbkowych tworzących całość funkcjonalną i konstrukcyjną, powiązanych przenośnikiem o ruchu prostoliniowym, przy czym przenośnik wraz z podstawą stanowi integralny zespół łączący obrabiarkę w całość mogą pracować samodzielnie lub mogą stanowić odcinki linii obrabiarek zespołowych obrabiarka zespołowa wielopozycyjna - obrabiarka zespołowa charakteryzująca się tym, że przedmiot obrabiany zajmuje podczas obróbki więcej niż jedną pozycję obróbkową, a zmiana pozycji obróbkowej odbywa się przez przemieszczenie przedmiotu obrabianego po linii prostej lub po łuku koła (program uprawnienia budowlane na komputer).

obracarka - maszyna pomocnicza do obracania wału dużego silnika obracarka do form - urządzenie do obracania formy wraz z modelem i płytą podmodelową o 180°, co umożliwia wyjęcie modelu przez opuszczenie płyty podmodelowej z modelem ku dołowi lub przez podniesienie formy ku górze obracarka do rdzeni - urządzenie do obracania skrzynki rdzeniowej wraz z rdzeniem oraz płytą podrdzeniową o 180°, co umożliwia wyjęcie rdzenia przez podniesienie rdzennicy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

obramienie - ościeżnica lub krosno osadzone w otworze bramowym obramienie - bud. dekoracyjne ujęcie otworu (zwł. okiennego), wnęki, płyciny itp. wykonane w postaci ramy najczęściej z tego samego materiału co obramiony element obraz doskonały - punkt będący wierzchołkiem pęku, na jaki układ optyczny przekształca padający nań pęk promieni o wierzchołku w punkcie przedmiotowym; (2) zbiór punktów, które są o.d. zbioru punktów przedmiotu (uprawnienia budowlane).

Obraz elektronowy

Obraz elektronowy - rozkład gęstości elektronów w poprzecznym przekroju wiązki elektronowej, odpowiadający rozkładowi luminancji w obrazie optycznym obraz elektro-optyczny - obraz odtwarzany uzyskiwany na ekranie luminescencyjnym metodami elektrycznymi (zwykle przez pobudzanie ekranu wiązką elektronów) obraz, fotograficzny - ślad działania światła na materiał światłoczuły w postaci plam o różnym stopniu zaczernienia lub linii kontrastujących z tłem (program egzamin ustny).

obraz kontrolny, obraz testowy - obraz o prostym geometrycznym wzorze (np. szachownice, pasy), transmitowany w celu pomiaru, oceny i ew. regulacji jednego lub wielu parametrów urządzeń telewizyjnych; o.k. może być transmitowany np. za pomocą monoskopu lub rzutowany przez odpowiedni układ optyczny na ekran lampy analizującej w kamerze obraz ładunkowy - TV rozkład ładunków elektrycznych na powierzchni półprzewodnika lub dielektryka, będący odpowiednikiem elektrycznym obrazu optycznego rzutowanego na elektrodę światłoczułą lampy analizującej obraz następczy - powidok (opinie o programie).

obraz negatywowy - obraz, w którym miejscom jasnym oryginału odpowiadają miejsca ciemne obrazu, a ciemnym - jasne obraz optyczny - obraz powstający w wyniku przejścia przez układ optyczny promieni świetlnych rozchodzących się z obiektu świecącego lub oświetlanego; o.o. jest rzeczywisty, gdy same promienie skupiają się w punktach obrazu, pozorny - gdy przecinają się przedłużenia promieni w punktach obrazu obraz pozorny - obraz optyczny obraz rozpoznawczy - TV obraz nadawany przez stację telewizyjną przed rozpoczęciem programu lub w przerwach w programie, służący do identyfikacji odbieranej stacji (segregator aktów prawnych). Obraz rzeczywisty - obraz optyczny obraz telewizyjny - obraz powstający na ekranie lampy obrazowej lub projekcyjnej w wyniku przetworzenia sygnału wizyjnego doprowadzonego do tej lampy na efekt (obraz) optyczny (synteza): o.t. powstaje na tle siatki obrazowej związanej z przyjętą metodą wybierania obraz testowy - obraz kontrolny obraz urojony - obraz optyczny obraz utajony - niewidoczny ślad działania światła na emulsję fotograficzną, w której został zapoczątkowany rozkład soli srebra podczas naświetlania; przez działanie wywoływacza następuje dalsze obfite wydzielanie metalicznego srebra w emulsji i obraz staje się widoczny (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

03.05.2024
Kierownik robót budowlanych

Kierownik robót budowlanych to zawód, który często mylony jest z podobnym stanowiskiem, mianowicie z kierownikiem budowy. W związku z tym,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami