Blog
Obraz żerowania
W artykule znajdziesz:
Obraz żerowania - obraz uszkodzeń, jaki pozostaje w korze, bielu i drewnie po opuszczeniu przez młode pokolenie komików miejsca wylęgu obrazowód - uporządkowany pęk światłowodów stanowiący giętki przewód, który umożliwia przesyłanie obrazów optycznych na małe odległości (program uprawnienia budowlane na komputer).
Obrączkowanie - zdjęcie obrączki (paska) kory z pnia lub gałęzi drzewa; w sadownictwie o. do miazgi stosuje się w celu zmniejszenia szybkości wzrostu i przyspieszenia wejścia drzewa w okres owocowania; w leśnictwie - o. wraz z miazgą stosuje się w celu podsuszenia drzew na pniu przed ścięciem lub w celu pomiaru średnicy obredlanie - obsypywanie obręb leśny - leśna jednostka gospodarcza ojednakowym typie siedliskowym i jednakowych warunkach ekonomicznych, która obejmuje podobne drzewostany użytkowane w tym samym wieku rębności (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Obrębianie - wykańczanie brzegów tkaniny polegające na ich załamaniu i odpowiednim przyszyciu (w postaci tzw. obrębu) obręcz koła - zewnętrzna część koła pojazdu szynowego wykonana ze stali o większej wytrzymałości niż część środkowa (koło bose); o.k. jest nakładana i zaciskana na kole bosym na gorąco; (2) mol. część koła samochodu, motocykla itp. służąca do zamocowania ogumienia obręczowanie* - łączenie elementów drewnianych, zestawionych koliście przez ściśnięcie ich nasadzoną na nie uprzednio wykonaną obręczą (np. przy wyrobie beczek) obrotnica - dźwignica o ustroju mostowym do przemieszczania pojazdów szynowych z jednego toru na inny tor przez wykonywanie obrotu wokół pionowej osi (uprawnienia budowlane).
Obrotnica
Obrotnica - urządzenie umożliwiające obrócenie o pewien kąt w płaszczyźnie poziomej materiału (wlewka) podawanego samotokiem do walcarki obrotnica - element obrabiarki skrawającej w kształcie obrotowej płyty umożliwiającej kątową zmianę położenia zespołów (suportów, sań, stołów, głowic wrzecionowych) na niej ustawionych (program egzamin ustny).
Obrotnica portowa - część akwatorium portu, zwykle w kształcie poszerzonego basenu portowego, służąca do obracania statków obrotnica przyczepy - urządzenie umożliwiające obrót wózka skrętu przyczepy względem ramy obrotnik - pomocnicze urządzenie spawalnicze umożliwiające obracanie (ręczne lub mechaniczne) spawanego przedmiotu w jednej płaszczyźnie obrotomierz - tachometr obrotomierz piszący - prędkość obrotowa (opinie o programie).
Obróbka - działanie mające na celu zmianę wymiarów lub własności fizycznych materiału lub przedmiotu obrabianego obróbka anodowo-mechaniczna - rodzaj obróbki elektrochemicznej, w której roztworzony metal usuwa się w sposób mechaniczny obróbka automatyczna - obróbka maszynowa, przy której wszystkie czynności od założenia części (przeznaczonej do obrabiania) i jej zamocowania poprzez obróbkę i sterowanie do odmocowania i usunięcia przedmiotu wykonywane są automatycznie przez maszynę obróbka bezwiórowa - obróbka, w której następuje zmiana wymiarów materiału lub przedmiotu obrabianego bez usuwania tworzywa w postaci wiórów zalicza się obróbkę plastyczną (kucie, tłoczenie), spiekanie i odlewanie (segregator aktów prawnych).
Obróbka blacharska - bud. pokrywanie blachą ścian, okapów, występów i połączeń pokrycia dachowego ze ścianami, z kominami lub z konstrukcjami przenikającymi przez dach lub przez taras obróbka chemiczna metali - obróbka metali polegająca na chemicznym łub fizykochemicznym oddziaływaniu na ich powierzchnię, w celu wytworzenia powłoki ochronnej zabezpieczającej przed korozją, usunięcia zgorzeliny, zwiększenia wytrzymałości, lub w celu wytworzenia elementów o określonym kształcie przez trawienie obróbka chemiczno-ścierna - sposób obróbki elektrochemicznej stanowiący połączenie dwóch równocześnie odbywających się procesów: obróbki elektrolitycznej i obróbki ściernej; w zależności od rodzaju ścierania rozróżnia się: szlifowanie elektrochemiczne (narzędziem, tj. erodą jest ściernica) i docieranie elektrochemiczne (ścierniwo znajduje się w postaci zawiesiny w elektrolicie) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32