Blog

Twardy grunt zdjęcie nr 2
21.03.2022

Obtaczarka

W artykule znajdziesz:

Twardy grunt zdjęcie nr 3
Obtaczarka

Obtaczarka - tokarka do obtaczania obtaczarka - obrabiarka do obtaczania służy do wykonywania czopów walcowych lub stożkowych albo zaostrzeń na końcach elementów wydłużonych lub też do wykonywania drążków okrągłych (drążkarka) obtaczarka - maszyna młyńska stosowana w kaszarniach do obtaczania jąder nasion lub ziarn zbożowych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Obtapianie cyny - obróbka cieplna elektrolitycznej powłoki cynowej polegająca na doprowadzeniu temperatury zewnętrznej warstwy powłoki cynowej do temperatury topnienia; stosuje się w celu zmniejszenia porowatości powłoki cynowej i zwiększenia odporności na korozję obtłaczanie - pokrywanie kabli i przewodów elektrycznych izolacją z tworzyw sztucznych, wykonywane za pomocą specjalnych wytłaczarek ślimakowych zaopatrzonych w głowicę krzyżową, zwanych obtłaczarkami obuch - (1) płaska część takich narzędzi ręcznych, jak siekiera, młot, kilof, przeznaczona do działania uderzeniami; (2) nasada kilofa o wymiennym ostrzu, stosowanego w górnictwie rudnym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Obudowa - część zewnętrzna urządzenia wiążąca pozostałe części w całość konstrukcyjną i chroniąca je od uszkodzeń mechanicznych obudowa - konstrukcja wzmacniająca stropy i ociosy wyrobiska, zabezpieczająca górników i urządzenia przed skutkami nacisku górotworu; o. może być stała lub tymczasowa obudowa cierna - obudowa z zastosowaniem stojaków ciernych (uprawnienia budowlane).

Obudowa członowa - obudowa składająca się z odrzwi ze stropnicami członowymi bądź zmechanizowanych zestawów członowych obudowa głośnika - skrzynka zamknięta lub otwarta, przeznaczona do polepszenia warunków promieniowania energii akustycznej przez jeden lub więcej głośników umieszczonych w jej wnętrzu (program egzamin ustny).

Obudowa górnicza

Obudowa górnicza - obudowa obudowa hydrauliczna - obudowa z zastosowaniem stojaków hydraulicznych obudowa kasztami - obudowa stosami obudowa kotwiowa - obudowa wyrobiska, składająca się z płyt lub stropnic, przymocowanych wwierconymi w skałę kotwiami różnego typu obudowa kotwiowo-płytowa - obudowa kotwiowa, w której spinające strop kotwie zaopatrzone są w płyty podtrzymujące strop wyrobiska górniczego obudowa kotwiowo-siatkowa - obudowa kotwiowa, w której na spinających strop wyrobiska górniczego kotwiach zawieszona jest siatka osłaniająca (opinie o programie).

Obudowa kotwiowo-stropnicowa - obudowa kotwiowa, w której na spinających strop wyrobiska kotwiach zawieszone są stropnice, podtrzymujące strop między kotwiami obudowa kozłowa - obudowa stosami obudowa krocząca - obudowa złożona z zestawów kroczących (przemieszczanie sekcji z oderwaniem od spągu) obudowa krzyżami - obudowa najprostszego typu, składająca się z szeregu krzyży obudowa liniowa - górn. obudowa stropu, w której zadanie stropnicy spełniają liny przytrzymywane przez stojaki obudowa - obudowa łukowa podatna obudowa łukowa - obudowa metalowa, której szkielet stanowią rozmieszczone w odstępach odrzwia z połączonych ze sobą łuków, za które zakłada się opinki; o. ł. może być sztywna lub podatna (segregator aktów prawnych).

Obudowa łukowa podatna, obudowa ŁP - odmiana obudowy łukowej, w której każde odrzwia składają się z dwu łuków ociosowych i jednego łuku stropowego; połączenie śrubowe łuków pozwala im na pewne zsuwanie się dzięki czemu obudowa jest podatna obudowa mieszana - obudowa, której niektóre elementy są wykonane z jednego rodzaju tworzywa, a niektóre z innego rodzaju tworzywa (np. stojaki metalowe i stropnice drewniane) obudowa Molla - obudowa mieszana składająca się z drewnianych stojaków lub stosów oraz stalowych łuków zastępujących stropnicę obudowa natryskowa - obudowa wykonana z warstwy materiału, np. betonu nałożonego przez natryskiwanie na strop bądź ociosy wyrobiska górniczego w celu ich umocnienia lub uszczelnienia (promocja 3 w 1).

Obudowa ochronna - obudowa osłonowa obudowa odrzwiowa - obudowa złożona z odrzwi ustawionych w ustalonych odstępach od siebie obudowa oporowa - obudowa wyrobisk ścianowych składająca się z szeregu stojaków lub stosów (tzw. łamaczy), na których ma się załamać płyta stropowa w chwili zawału obudowa opuszczana - obudowa szybu (murowana lub stalowa) ustawiana na bucie i opuszczana wraz z nim w miarę postępów głębienia szybu.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Twardy grunt zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Twardy grunt zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Twardy grunt zdjęcie nr 8 Twardy grunt zdjęcie nr 9 Twardy grunt zdjęcie nr 10
Twardy grunt zdjęcie nr 11
Twardy grunt zdjęcie nr 12 Twardy grunt zdjęcie nr 13 Twardy grunt zdjęcie nr 14
Twardy grunt zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Twardy grunt zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Twardy grunt zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami