Blog
Obudowa organowa
W artykule znajdziesz:
Obudowa organowa - organy obudowa osłonowa, obudowa ochronna - obudowa zmechanizowana mająca za zadanie niedopuszczenie rozluzowanej skały stropowej do pola roboczego, nie przeciwdziałając zupełnie swobodnemu zawałowi skał stropowych obudowa ostateczna - obudowa wykonywana z zamiarem pozostawienia jej na czas używalności wyrobiska (program uprawnienia budowlane na komputer).
Obudowa pełna - obudowa chodnika lub pochylni, składająca się z odrzwi stawianych jedne przy drugich; (2) obudowa wieńcowa szybu lub szybiku, której wieńce są kładzione jeden przy drugim obudowa pierścieniowa - obudowa składająca się z jednolitych lub składanych pierścieni murowanych albo metalowych obudowa podatna - obudowa złożona z zestawów lub elementów, które pod wpływem nacisków górotworu zsuwają się do założonej konstrukcyjnie długości (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Obudowa podłużna - obudowa złożona z odrzwi lub zestawów zmechanizowanych tak ustawianych, że stropnice podpierane stojakami są zabudowane równolegle do czoła przodku wyrobiska górniczego obudowa podporowa - górn. obudowa zmechanizowana, której zadaniem jest podtrzymanie obnażonych skał stropowych nad polem roboczym w przodku obudowa poprzeczna - obudowa złożona z odrzwi lub zestawów zmechanizowanych tak ustawionych, że stropnice podpierane stojakami są zabudowane prostopadle do czoła przodku wyrobiska górniczego (uprawnienia budowlane).
Obudowa potoku, zabudowa potoku - zespół prac regulacyjnych natury technicznej, biologicznej i gospodarczej na terenie zlewni, mający na celu usunięcie lub ograniczenie szkodliwej działalności potoku obudowa prosta - obudowa odrzwiami, których części przylegające do ociosów i stropu wyrobiska są prostoliniowe obudowa przesuwna - obudowa złożona z zestawów przesuwnych (przesuwanie sekcji po spągu) (program egzamin ustny).
Obudowa sekcyjna
Obudowa sekcyjna - obudowa złożona z zestawów sekcyjnych obudowa sklepieniowa - obudowa sztywna tworząca nad wyrobiskiem chodnikowym zwarte, trwałe sklepienie obudowa słupowa - obudowa złożona ze stojaków lub stosów (bez stropnic), ustawianych w ustalonych odstępach od siebie obudowa stojakami - obudowa składająca się wyłącznie ze stojaków podpierających strop obudowa stosami, obudowa kasztami, obudowa kozłowa - obudowa składająca się wyłącznie ze stosów podpierających strop obudowa stropnicami - górn. obudowa składająca się wyłącznie ze stropnic osadzonych w gniazdach wykutych w ociosach pod stropem obudowa sztywna - obudowa składająca się z elementów sztywnych, tzn. wykazujących podatność na obciążenie jedynie w granicach odkształceń materiałowych obudowa tubingami - obudowa składająca się z tubingów (opinie o programie).
Obudowa tymczasowa - obudowa zabezpieczająca wyrobisko w czasie jego prowadzenia, gdy jest przewidziana później inna obudowa, tzw. ostateczna obudowa wbijana - obudowa szybów złożona z drewnianych wieńców i wbijanych za nie grubych desek przy przejściu przez kurzawkę obudowa chodników złożona z odrzwi i wbijanych za nie grubych desek i stropnic obudowa wentylacyjna - obudowa źródła zanieczyszczeń połączona z urządzeniem wentylacji wyciągowej (segregator aktów prawnych).
Obudowa wieńcowa - obudowa szybu składająca się z wieńców obudowa wspornikowa - obudowa stosowana w wyrobiskach wybierkowych o mocnym stropie, w której stropnice wysunięte są przed stojaki, dzięki czemu zwiększa się pole robocze obudowa wykopu - konstrukcja podtrzymująca pionowe lub pochyłe strome zbocza wykopu i zabezpieczająca ten wykop przed obsunięciem się gruntu (promocja 3 w 1).
Obudowa zmechanizowana - obudowa złożona z zestawów zmechanizowanych (kasztowych, odrzwiowych, osłonowych, kombinowanych) obudowa źródła - zewnętrzna osłona źródła przeznaczona do umieszczania kapsułki z substancją promieniotwórczą oraz do ułatwienia manipulacji źródłem obudowarka - maszyna do stawiania odrzwi obudowy chodników, wykonująca cięcie kopalniaków, olowanie stojaków, podnoszenie stropnic i podstawianie stojaków obwałowanie - system wałów ziemnych ograniczających koryto rzeki i chroniących tereny nadrzeczne przed zalaniem (w razie nadejścia fali powodziowej).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32