Blog

20.04.2019

Odpady

W artykule znajdziesz:

Odpady w przemyśle budowlanym

To oczywiste, że gromadzeniem odpadów na terenie budowy należy zarządzać w sposób przemyślany i skuteczny. Gromadzenie i późniejsze usuwanie/wywożenie odpadów to na budowie codzienność (https://uprawnienia-budowlane.pl).

Odpady

Z tego to też powodu właśnie podczas budowy różnego rodzaju budynków konieczne jest zaplanowanie miejsca, które służyłoby do gromadzenia tych odpadów (program na komputer). Zasady mówią jasno, że na każdej działce budowlanej powinno znajdować przeznaczone do tego celu pomieszczenie (program na komputer). Miejsca do gromadzenia odpadów mogą być częścią budynku lub być całkowicie oddzielone od posiadłości. Nie musi to być jednak koniecznie pomieszczenie (program na telefon). Do gromadzenia odpadów może służyć także utwardzony na zewnątrz plac, na którym możliwe będzie ustawienie kontenerów na śmieci (opinie o programie).

Co więcej, kontenery te, mogą być albo w najczęściej spotykanej postaci tj. zewnętrznych pojemników na kółkach albo też mogą być częściowo lub w całości wkopane w ziemię. Wybór jednej z tych kilku opcji należy zawsze do właściciela budynku. Pamiętać musi on jednak, żeby w każdym z tych przypadków, zapewniony był łatwy dojazd samochodów śmieciarek do miejsc gromadzenia odpadów (segregator aktów prawnych). Droga powinna być zatem w tych miejscach odpowiednio utwardzona, tak aby wywóz śmieci mógł być przeprowadzony możliwie szybko i sprawnie.

Ograniczenie ognia i dymu w budownictwie to konieczność

Pojawienie się ognia w miejscu gromadzenia odpadów to sytuacja, która niestety może być wywołana przez wiele czynników (promocja 3 w 1). Dlatego prawdopodobieństwo jej wystąpienia wcale nie jest takie małe. Konieczne zatem staje się takie przystosowanie składowiska odpadów, aby w przypadku pojawienia się ognia wraz z dymem, skutecznie ograniczyć ich szybkie rozprzestrzenianie się. Do budowy składu nie powinno stosować się materiałów łatwopalnych. To w głównej mierze pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia i dymu oraz tym samym łatwiejszą kontrolę objętego pożarem terenu, co zaś umożliwi szybką ewakuację wszystkich zagrożonych osób (program egzamin ustny).

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami