Odpowiednie posadowienie budynku - dlaczego jest ważne?


Odpowiednie posadowienie budynku – dlaczego jest ważne?

 

Zbagatelizowanie kwestii posadowienia budynku może mieć bardzo przykre konsekwencje. Najgorszym skutkiem zaniedbań bywa zawalenie się fundamentów. Warto więc wiedzieć, jakie są możliwości usytuowania budynku. Trzeba też pamiętać, że zarówno fundamenty, jak i związane z nimi posadowienie budynku, to najważniejszy element konstrukcyjny każdego domu. Kwestię, którą należy rozważyć, jest z pewnością wybór materiałów. Najczęściej do posadowień wykorzystywane są materiały standardowe, np. kamień, beton, cegła, drewno, żelbet czy stal. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się tworzywa sztuczne.
Wybór posadowienia budynku trzeba uzależnić od panujących na działce warunków geotechnicznych, rodzaju gruntu, ukształtowania terenu, indywidualnych cech budowanego obiektu, a nawet od sąsiedztwa obiektu z innym budynkiem. Bardzo ważny jest również typ domu, a zwłaszcza to, czy będzie on podpiwniczany.
Fundamenty dzielą się na dwa rodzaje – pośrednie i bezpośrednie. Fundamenty pośrednie stosowane są głównie wtedy, gdy budynek będzie posadowiony na gruncie nienośnym, np. na torfowisku. Bezpośrednie posadowienie obiektu na takim podłożu skutkuje zapadaniem, wilgotnieniem i niszczeniem budynku. Właśnie dlatego niezbędne jest zastosowanie elementów pośrednich, do których zalicza się słupy, pale lub studnie betonowe. Metoda studniarska może być wykorzystywana w przypadku, gdy nienośny grunt znajduje się głęboko pod powierzchnią ziemi.
Fundamenty bezpośrednie są najczęściej stosowane wtedy, gdy grunt charakteryzuje się odpowiednią nośnością. Ze względu na swoją uniwersalność najczęściej wybierane fundamenty bezpośrednie to ławy fundamentowe. Mogą być stosowane niemal na każdym terenie, zarówno równym, jak i górzystym, a także w domach podpiwniczonych i niepodpiwniczonych. Ławy fundamentowe są także atrakcyjne cenowo, co z pewnością ma wpływ na ich popularność. Metoda ta nie jest jednak pozbawiona wad, a jedną z nich jest długi czas trwania robót oraz konieczność wykonania drenażu.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !