Blog
Ogólne ramy działalności
W artykule znajdziesz:
Przy załatwianiu wniosków w sprawie udzielania pomocy technicznej (wysyłanych przez kraje członkowskie do ONZ), kierowano się zasadą, by poszczególny projekt był częścią długofalowego planu pomocy dla całego regionu, do którego należy wnioskodawca. Mianowicie chodzi o to, by zdobyte doświadczenie w danym kraju mogło być wykorzystane również w krajach sąsiednich, które mają do czynienia z podobnymi problemami (program uprawnienia budowlane na komputer).
Oprócz udzielania stypendiów i przydzielania ekspertów krajom, które o to proszą, ONZ udziela również pomocy trzem regionalnym ośrodkom badawczym i szkoleniowym, których zakres obejmuje gospodarkę mieszkaniową i budownictwo. Ze środków ONZ zostało zorganizowanych wiele seminariów na różne tematy. Uczestnikami tych seminariów byli specjaliści ze wszystkich regionów świata (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
I tak na przykład w 1954 r. odbyło się seminarium w Nowym Delhi dla Azji. Tematem jego były zagadnienia poprawy warunków mieszkaniowych i komunalnych. W tym samym roku zorganizowano również seminarium na temat finansowania gospodarki mieszkaniowej przez organizacje bezdochodowe. Seminarium to odbyło się w Kopenhadze, a uczestnikami jego byli przedstawiciele krajów Ameryki Łacińskiej (uprawnienia budowlane).
Również w 1954 r. odbyło się seminarium w Puerto Rico na temat szkolenia w dziedzinie planowania przestrzennego. Na temat planowania regionalnego odbyto seminarium w Tokio w 1958 roku. W 1961 r. zorganizowano w Danii seminarium na temat prac badawczych w budownictwie oraz ich znaczenia dla rozwoju gospodarki mieszkaniowej w krajach rozwijających się. Problemy finansowania gospodarki mieszkaniowej i komunalnej dyskutowane były na wielu konferencjach odbytych w latach 1956-1957. Konferencje te zorganizowano dla uczestników z Ameryki Łacińskiej i Azji (program egzamin ustny).
Rozwój ekonomiczny
Również w 1957 r. odbyła się konferencja w Costa Rica na temat finansowania gospodarki mieszkaniowej oraz integracji budownictwa i produkcji materiałów budowlanych w Środkowej Ameryce. W 1961 r. zorganizowano konferencję ekspertów z dziedziny planowania i rozwoju metropolii. Konferencja ta odbyła się w Sztokholmie (opinie o programie).
Zadaniem jej było opracowanie wytycznych w sprawie planowania i rozwoju regionów dużych miast ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji i problemów istniejących w słabo rozwiniętych krajach. W 1962 r. odbyła się konferencja robocza w Addis-Abebie, której tematem były zagadnienia urbanizacji. Konferencję tę przeznaczono dla omówienia problemów powstałych na skutek gwałtownego wzrostu ludności dużych miast oraz masowej migracji ludności ze wsi do miast, jak również dla opracowania zaleceń celem udzielenia pomocy rządom w opracowywaniu i prowadzeniu odpowiedniej polityki zmierzającej do rozwiązywania powstałych na tym tle problemów (segregator aktów prawnych).
Seminarium na temat polityki i planowania rozwoju miast zorganizowano w Warszawie w 1962 r. W seminarium tym uczestniczyli przedstawiciele 23 krajów. Seminarium to rozważyło zagadnienie urbanistyczne z punktu widzenia polityki krajowej (regionalnej i lokalnej) ze szczególnym uwzględnieniem środków i metod, które by zagwarantowały równomierny rozwój ekonomiczny i społeczny ośrodków miejskich celem zapobieżenia niekontrolowanemu rozrastaniu się dużych aglomeracji.
W 1962 r. zorganizowano w Nowym Delhi seminarium na temat podstawowych urządzeń komunalnych miejskich i wiejskich. Omawiano m. in. zagadnienie zaopatrzenia w wodę, unieszkodliwiania ścieków, budowy dróg i elektryfikacji dla budownictwa miejskiego i wiejskiego oraz opracowano zalecenia co do spraw natury administracyjnej, organizacyjnej i technicznej dla rozwiązywania tych problemów (promocja 3 w 1).
Również w 1962 r. odbyła się konferencja ekspertów w Nowym Jorku, z udziałem najlepszych fachowców z szeregu krajów, reprezentujących zagadnienia mieszkaniowe, budownictwa, urbanistyczne i planowania przestrzennego. Konferencja ta nakreśliła ogólne ramy działalności Sekretariatu ONZ i innych organów ONZ na najbliższą przyszłość. Jednym z wniosków opracowanych przez tę konferencję był postulat powołania na szczeblu ONZ Komitetu Mieszkalnictwa, Budownictwa i Planowania Przestrzennego. Wniosek ten został zrealizowany, o czym była poprzednio mowa.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32