Blog

Ogólne ustalenie technologii produkcji uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Ogólne ustalenie technologii produkcji uprawnienia budowlane

Ogólne ustalenie technologii produkcji, rodzaju przyjętych do produkcji form, rodzaju materiałów oraz rozmiarów elementów (program uprawnienia budowlane na komputer). Przy takim ujęciu, gdy inwestor i wykonawca dążą przede wszystkim do zorientowania się w globalnej ilości produkcji, zacierają się wszelkie drobniejsze różnice między typami, a pojęcie typu obejmuje całą grupę elementów jednego rodzaju. Tego rodzaju podział na typy, uwzględniający tylko zasadnicze różnice pomiędzy elementami prefabrykowanymi, nazwano zróżnicowaniem pierwszego stopnia (zróżnicowanie 1°).
Zróżnicowanie 1° daje ogólną znajomość typów, globalne ilości produkcji, rodzaj form i technologii i pozwala wytwórcy ustalić generalne zasady produkcji, przeprowadzić obliczenia materiałowe i stan zatrudnienia oraz opracować program robót i terminy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W drugim etapie przygotowania produkcji zachodzi potrzeba bliższego określenia i zróżnicowania typów według ich wymiarów gabarytowych, profilów zasad kształtowania.
Zwykle to zróżnicowanie oraz szczegółowe określenie rozmiarów elementów prefabrykowanych, liczby poszczególnych elementów na powierzchnię ściany, stropu itp. występuje w projekcie wstępnym lub w projekcie technicznym. Odpowiadający tym kryteriom podział na typy elementów nazwano zróżnicowaniem drugiego stopnia. Na podstawie zróżnicowania 11° można już opracować formy produkcyjne i ich złącza, ustalił powtarzalność części w różnych zestawach i rozdziały nitek produkcyjnych oraz stanowiska produkcji, magazynowania, wreszcie cykle produkcyjne i sposoby transportu (uprawnienia budowlane).
Uruchomienie produkcji elementów
W trzecim etapie przygotowania produkcji, poprzedzającym uruchomienie produkcji elementów, należy opracować resztę brakujących danych i szczegółów ukształtowania elementów w odniesieniu do ich przekrojów i obrzeży w ramach ustalonych uprzednio gabarytów i profili. Jest to tzw. zróżnicowanie typów trzeciego stopnia (111°), występujące w projekcie roboczym.
Zróżnicowanie polega np. na wyodrębnieniu elementów pełnych i elementów z bruzdami, otworami okiennymi i drzwiowymi wraz z ich umiejscowieniem. Dopiero w trzecim stopniu zróżnicowania mamy do czynienia z jedną zmienną wielkością odróżniającą jeden typ elementu od drugiego (program egzamin ustny). W przykładzie tym podano również nie omówione tu zróżnicowanie typów IV°, w którym poszczególne typy różnią się tylko odmienną warstwą licową (kolorem itp.).
Wszystkie zestawienia elementów prefabrykowanych, zróżnicowane wg podanej powyżej systematyki, mogą być ujęte w postaci tzw. tablic systematyki typologicznej elementów prefabrykowanych. Poziome podziały w tablicy podają zależności między typami elementów różnych stopni, a pionowe kolumny - kolejno wzrastające stopnie zróżnicowania.
Tablice systematyki typologicznej elementów prefabrykowanych umożliwiają wprowadzenie logicznie uporządkowanych symboli elementów prefabrykowanych. Pełny symbol elementu składa się ze znaków cyfrowych w liczbie równej liczbie stopni zróżnicowania. Pierwszy znak odpowiada różnicom pierwszego stopnia. Drugi znak (w każdej z grup wydzielonych pierwszym znakiem) odpowiada różnicom 11° (opinie o programie).
Pod pojęciem unifikacji w budownictwie rozumie się metodę przygotowania masowej uprzemysłowionej produkcji budowlanej, obejmującą kompleksowo wszystkie czynności związane z procesem inwestycyjnym, tj. programowanie, projektowanie, produkcję elementów prefabrykowanych oraz ich transport i montaż (segregator aktów prawnych).
W unifikacji więc muszą być uwzględnione następujące parametry:
- rodzaj procesów technologiczno-funkcjonalnych i eksploatacyjnych w budynkach,
- wymiary i układy przestrzenne konstrukcji i elementów, opracowane wg zasad koordynacji modularnej,
- materiały użyte do wykonania obiektów, z ich cechami wytrzymałościowymi i eksploatacyjnymi,
- procesy technologiczne produkcji elementów prefabrykowanych,
- sprzęt transportowy i metody transportu,
- metody montażu i sprzęt montażowy,
- zużycie materiałów, koszty budowy i efektywność obiektów ze zunifikowanych elementów prefabrykowanych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32