Blog

30.08.2019

Ograniczenia zużycia energii

W artykule znajdziesz:

Katastrofa budowlana to zagrożenie nagłego zniszczenia obiektu budowlanego


Każdy obiekt budowlany, pomimo stosowania przeróżnych zabezpieczeń oraz środków ostrożności, jest narażony na nagłą destrukcję, której przyczyną są zazwyczaj zjawiska atmosferyczne, takie jak intensywne opady deszczu, śniegu, gradu, a także wiatry o ogromnej prędkości (program na komputer).

Zagrożenia dla osób przebywających na terenie obiektu

 

Ograniczenia zużycia energii

Poważnym zagrożeniem dla osób przebywających w budynku jest ogień. Pożary występują w sytuacji pojawienia się trzech składników, czyli materiału palnego, wysokiej temperatury oraz tlenu (program na telefon). W skrajnych przypadkach może dojść do zdarzenia zwanego katastrofą budowlaną, która polega na nagłym, nieplanowanym zniszczeniu obiektu lub jego części. W przypadku wystąpienia tego rodzaju wypadku zazwyczaj przeprowadzane są szczegółowe ekspertyzy, czy zdarzenie wynikało z wadliwego zaprojektowania lub wykonania obiektu (program egzamin ustny). Aspekt ten nie dotyczy tylko elementów konstrukcyjnych, takich jak elementy nośne, dach, stropy czy elementy działowe, ale także takich jak instalacja elektryczna, instalacja gazowa, jak również zastosowanie materiałów o odpowiedniej odporności ogniowej (opinie o programie).

Odtworzenie stanu pierwotnego jest możliwe gdy uszkodzeniu nie uległa konstrukcja nośna


Właściciele zniszczonych budynków decydują się często na odtworzenie stanu pierwotnego, co jest korzystne w przypadku, gdy konstrukcja nośna obiektu nie została zniszczona (segregator aktów prawnych). W przypadku kilkudziesięcioletnich domów właściciele decydują się zazwyczaj na wzniesienie całkowicie nowego budynku, wykorzystując nowoczesne technologie, wiążące się z wieloma korzyściami, takimi jak ograniczenia zużycia energii, zmniejszenie strat ciepła, oszczędne przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Obiekty budowlane powstające kilkadziesiąt lat temu często nie miały dostępu do odpowiednich materiałów konstrukcyjnych. Na materiały budowlane czekało się miesiącami, dlatego niektórzy decydowali się często samodzielnie suszyć lub wypalać cegły, a drewno konstrukcyjne było przygotowywane w prowizorycznych przydomowych warsztatach (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami