Blog
Ograniczenia zużycia energii
W artykule znajdziesz:
Katastrofa budowlana to zagrożenie nagłego zniszczenia obiektu budowlanego
Każdy obiekt budowlany, pomimo stosowania przeróżnych zabezpieczeń oraz środków ostrożności, jest narażony na nagłą destrukcję, której przyczyną są zazwyczaj zjawiska atmosferyczne, takie jak intensywne opady deszczu, śniegu, gradu, a także wiatry o ogromnej prędkości (program na komputer).
Zagrożenia dla osób przebywających na terenie obiektu
Poważnym zagrożeniem dla osób przebywających w budynku jest ogień. Pożary występują w sytuacji pojawienia się trzech składników, czyli materiału palnego, wysokiej temperatury oraz tlenu (program na telefon). W skrajnych przypadkach może dojść do zdarzenia zwanego katastrofą budowlaną, która polega na nagłym, nieplanowanym zniszczeniu obiektu lub jego części. W przypadku wystąpienia tego rodzaju wypadku zazwyczaj przeprowadzane są szczegółowe ekspertyzy, czy zdarzenie wynikało z wadliwego zaprojektowania lub wykonania obiektu (program egzamin ustny). Aspekt ten nie dotyczy tylko elementów konstrukcyjnych, takich jak elementy nośne, dach, stropy czy elementy działowe, ale także takich jak instalacja elektryczna, instalacja gazowa, jak również zastosowanie materiałów o odpowiedniej odporności ogniowej (opinie o programie).
Odtworzenie stanu pierwotnego jest możliwe gdy uszkodzeniu nie uległa konstrukcja nośna
Właściciele zniszczonych budynków decydują się często na odtworzenie stanu pierwotnego, co jest korzystne w przypadku, gdy konstrukcja nośna obiektu nie została zniszczona (segregator aktów prawnych). W przypadku kilkudziesięcioletnich domów właściciele decydują się zazwyczaj na wzniesienie całkowicie nowego budynku, wykorzystując nowoczesne technologie, wiążące się z wieloma korzyściami, takimi jak ograniczenia zużycia energii, zmniejszenie strat ciepła, oszczędne przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Obiekty budowlane powstające kilkadziesiąt lat temu często nie miały dostępu do odpowiednich materiałów konstrukcyjnych. Na materiały budowlane czekało się miesiącami, dlatego niektórzy decydowali się często samodzielnie suszyć lub wypalać cegły, a drewno konstrukcyjne było przygotowywane w prowizorycznych przydomowych warsztatach (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32