Blog

12.09.2018

Ogrzewanie w mieszkalnictwie zbiorowym

W artykule znajdziesz:

Ogrzewanie w mieszkalnictwie zbiorowym

W bardzo wielu miastach występuje możliwość podpięcia się do sieci ciepłowniczej (program na komputer). Jest to naprawdę świetny wybór, ponieważ nie trzeba przejmować się opałem na zimę. Wiąże się to jednak z wydatkami, na które nie wszyscy są jednak przygotowani.
O zróżnicowane źródła ogrzewania najłatwiej w dużych miastach
W miastach od około 100 tysięcy mieszkańców, które mają świetnie rozbudowaną sieć ciepłowniczą w większości przypadków oferowana jest możliwość przyłączenia instalacji grzewczej do miejskiej sieci ciepłowniczej (program na telefon). Jest to naprawdę spora zaleta, ponieważ od razu z nastaniem chłodnych dni, instalacja ogrzewcza doprowadza ciepło do budynku. Praktycznie już od początku października można liczyć na ciepło w domach (program na egzamin ustny).

Ile można zaoszczędzić?

Ogrzewanie w mieszkalnictwie zbiorowym

Zasilanie z sieci ciepłowniczej wiąże się jednak z tym, że trzeba określić zapotrzebowanie danego budynku na ciepło. Nawet jeśli w sezonie nie zostanie wykorzystana energia cieplna, to i tak trzeba za nią zapłacić (promocja 3 w 1). Z tego też względu wszyscy decydujący się na przyłącz do sieci ciepłowniczej powinni dobrze to przemyśleć. Trzeba wiedzieć jak dużo ciepła jest potrzebne. Warto również zmodernizować instalację grzewczą, ponieważ zasilane z sieci ciepłowniczej tylko wtedy będzie rzeczywiście dobrym wyborem (segregator). Dobrze wykonane instalacje i ciepło z sieci ciepłowniczej przynoszą spore oszczędności w porównaniu do tradycyjnych pieców, które znajdują się w domach.
Tak naprawdę nawet właściciele nowoczesnych i ekologicznych pieców powinni zdecydować się na ogrzewani z ciepłowni, jeśli oczywiście mają taki wybór (opinie).
Na ogrzewaniu zbiorowym można naprawdę sporo zaoszczędzić. Według nieoficjalnych szacunków jest to nawet 30-40% w skali roku. Mowa oczywiście o sezonie grzewczym. Ten sposób ogrzewania polecany jest szczególnie w przypadku domów wielorodzinnych. W Polsce domów wielorodzinnych jest sporo. Mieszkańcy posiadają własne piece, w których pali się kiepskiej jakości paliwem. Mogą jednak skorzystać z wygody jaką daje podpięcie do sieci ciepłowniczej.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami