Blog
Opróżnianie mieszalnika betoniarki
W artykule znajdziesz:
Opróżnianie mieszalnika betoniarki
Wytrzymałość betonu sprawdzamy na próbnych walcach o średnicy 16 cm wykonywanych najmniej jeden raz dziennie z każdej betoniarki, jeśli w międzyczasie nie nastąpiła zmiana składu mieszanki. Walce te formuje się w specjalnych formach, w których muszą pozostawać przez 24 godziny; po rozformowaniu przechowuje się je w takich samych warunkach, w jakich pozostaje wyprodukowany element (prefabrykat) (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po 7, 14 i 28 dniach poddaje się kolejno po 3 próbki badaniu laboratoryjnemu na ściskanie.
Opróżnianie mieszalnika betoniarki odbywa się różnie w zależności od typu betoniarki. W betoniarkach o mieszalniku walcowym opróżnianie odbywa się za pomocą rynny, którą wsuwamy przy końcu mieszania w boczny wysypowy otwór mieszalnika. W betoniarkach opróżnianych przez boczny otwór po wymieszaniu betonu nadaje się mieszalnikowi kierunek odwrotny, przez gromadzenie grubego kruszywa bez wypełniacza, czyli kruszywa drobnego; w innych zaś miejscach skupi się beton o nadmiarze kruszywa drobnego. I w jednym i drugim przypadku będzie to beton zły (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W zakładach o charakterze potowym, gdzie zapotrzebowanie na mieszankę nie jest duże, stosuje się przewóz mieszanki taczkami lub „japonkami”.
W tym przypadku należy uprzednio możliwie jak najbardziej utwardzić drogę, po której będziemy wozić taczki i „japonki”, aby przy wstrząsach i możliwościach przechyłu nie następowało odmieszanie betonu.
Do czynności zespołu obsługującego betoniarkę należy dowiezienie kruszywa z odległości do 15 m z jednoczesnym dokładnym wymieszaniem poszczególnych składników według recepty roboczej. Wsypanie składników do kosza betoniarki, doniesienie cementu z odległości do 15 m, przecięcie worka nożem, wsypanie do kosza i odniesienie worka po cemencie na odległość do 10 m, wsypanie do kosza w odpowiedniej kolejności składników i następnie przesypanie ich do mieszalnika betoniarki (uprawnienia budowlane). Następnie do obowiązków zespołu należy we właściwy sposób wymieszać beton i gotową już mieszankę wysypać do podstawionych taczek czy japonek lub wywrotek.
Nadmiar gliny
Liczby nad kreską ułamkową oznaczają czas w godzinach wykonania 1 m3 mieszanki betonowej żwirowej, liczby poniżej kreski należność za jej wykonanie w zł.
W skład zespołu roboczego odwożącego mieszankę betonową wchodzi dwóch robotników transportowych 3 kat (program egzamin ustny).
Do obowiązków ich należy: napełnianie koleby mieszanką betonową bezpośrednio z betoniarki, przewiezienie koleby do stanowiska roboczego, wyładowanie mieszanki oraz odprowadzenie koleby.
Tworzywo cementowogliniane powstaje na skutek połączenia zawiesiny glinianej z cementem, piaskiem i wodą po dokładnym wymieszaniu składników.
Na skutek połączenia zawiesiny glinianej z cementem następuje proces łączenia się galaretowatego śluzu gliny z emulsją cementu w jednorodne ciało mające wszystkie cechy lepiszcza (opinie o programie).
Do zagadnienia tego nie wolno jednak podchodzić bezkrytycznie. Łączenie się bowiem gliny z cementem odbywa się jedynie do pewnej optymalnej granicy, po przekroczeniu której nadmiar niepołączonej z cementem gliny przechodzi do tworzywa jako wypełniacz (segregator aktów prawnych). Glina zaś pod wpływem wilgoci pęcznieje, znajdujący się przeto w tworzywie nadmiar gliny działa destrukcyjnie na wiązanie cementu. Z uwagi więc na to zjawisko nadmiar gliny w tworzywie nie może być zbyt duży i nie może przekraczać 30% suchej substancji.
Składowaną w specjalnym dole glinę należy przewieźć taczkami lub kolebami na miejsce właściwej produkcji oraz wsypać do specjalnie przygotowanej do tego celu skrzyni drewnianej lub betonowej. Skrzynia ta powinna mieć następujące wymiary: długość 200 cm, szerokość 150 cm i wysokość 50 cm (promocja 3 w 1).
Glinę przed zalaniem wodą należy rozdrobnić na możliwie’ najmniejsze cząstki (mączkę) oraz przesiać przez sita, ażeby w ten sposób usunąć grube frakcje oraz zanieczyszczenia.
Przygotowaną w ten sposób glinę należy zalać wodą i dokładnie namoczoną pozostawić w ciągu kilkunastu godzin w celu dokładnego rozmiękczenia.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32