Blog

23.03.2020

Osłona dolna ruchoma

W artykule znajdziesz:

Osłona dolna ruchoma

Osłona dolna ruchoma

Osłona dolna ruchoma w czasie piłowania dociska piłowane drewno i miarowo przesuwa się pod osłonę górną, nieruchomą (program uprawnienia budowlane na komputer).

Po zdjęciu piły osłona dolna wraca automatycznie do początkowego położenia.
Przed przystąpieniem do pracy piłę tarczówkę ręczną należy sprawdzić w sposób podany dla piły tarczowej stałej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Dodatkowo należy skontrolować:
- czy ruchoma, dolna osłona piły pod naciskiem swobodnie wchodzi pod nieruchomą osłonę górną, czy nie ma zatarcia lub zanieczyszczenia sworznia;
- czy przewody doprowadzające prąd oraz spirale przy nasadzie nie są uszkodzone i czy nie zachodzi zwarcie w korpusie zespołu (uprawnienia budowlane).
Pracę piłą tarczową ręczną wykonuje się w następujący sposób:
- materiał drzewny do cięcia powinien być przymocowany,
- nie należy obciążać piły zbyt dużym jej naciskiem do drewna, gdy się zatnie, natychmiast należy ją cofnąć,
w razie zatrzymania się silnika obowiązuje natychmiastowe wyłączenie prądu, przy cięciu drewna smolnego tarczę należy smarować naftą, aby uniknąć zaklejenia żywicą, a tym samym zaklinowania tarczy, praca powinna odbywać się z przerwami, w celu niedopuszczenia do przegrzania silnika.
Warunki techniczne wykonania i odbioru robót. W zakres warunków technicznych wykonania i odbioru robót wchodzą materiały i ich jakość oraz obowiązujące w wykonawstwie przepisy.
Do robót ciesielskich stosuje się drewno iglaste. Wkładki konstrukcyjne, klocki i kołki należy wykonywać z drewna dębowego lub akacjowego.
Jakość drewna okrągłego na stemple budowlane powinna odpowiadać wymaganiom norm PN-6I/D-950I6 (program egzamin ustny).
Do robót ciesielskich stosuje się drewno tarte następujących klas:
Klasa III - wyborowy materiał ciesielski,
Klasa IV - dobry materiał ciesielski.

Warunki techniczne odbioru robót

Deskowanie inwentaryzowane. Tarcze inwentaryzowane i deskowania z nich złożone powinny odpowiadać wymaganiom stawianym deskowaniu tradycyjnemu. Deskowanie przestawne należy wzmacniać podporami i podporami zabezpieczającymi niezmienność układu deskowań (opinie o programie).

Ramy tarcz rusztowań powinny być wykonane z krawędziaków z drewna iglastego klasy III a ich poszycie z desek o grubości 25 mm tej samej klasy. Ramy i poszycia tarcz winny być impregnowane. Majster budowy odbiera roboty od brygady i przygotowuje je do komisyjnego odbioru Jest to pierwszy etap odbioru. Drugi etap to odbiory między-operacyjne dokonywane przez komisje z udziałem przedstawiciela inwestora.

Trzeci i ostatni etap polega na końcowym odbiorze robót. Zasady odbioru we wszystkich trzech etapach są jednakowe (segregator aktów prawnych). Kryteriami oceny są: zgodność wykonania robót z projektem, prawidłowość wykonania detali, złączy, zwiatrowań itp. oraz zachowanie przepisowych odchyleń i tolerancji wymiarów.
Wytyczne dokonywania pomiarów:
- odchylenia konstrukcji w poziomie należy sprawdzać za pomocą węża gumowego, stosując zasadę naczyń połączonych (promocja 3 w 1).
- odchylenia w pionie sprawdza się za pomocą pionu murarskiego. Dokładniejsze wyniki pomiarów otrzymuje się korzystając z przyrządów mierniczych.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami