Blog

Zwolnienie cumy zdjęcie nr 2
18.05.2022

Ostateczne zagęszczanie

W artykule znajdziesz:

Zwolnienie cumy zdjęcie nr 3
Ostateczne zagęszczanie

Umieszczony za rozdzielaczem betonu zgarniak ślimakowy wyrównuje dodatkowo powierzchnię wyrobu, ścina nadmiar mieszanki, pozostawiając niezbędny naddatek na jego grubości dla kolejnego zagęszczania wałkami sekcji kalibrującej (program uprawnienia budowlane na komputer).

Ostateczne zagęszczanie i kalibrowanie wyrobów do grubości przewidzianej w projekcie wykonuje się mechanizmem kalibrującym ustawionym na zadanej wysokości w stosunku do taśmy formującej. Po kalibrowaniu powierzchnię wyrobu obrabia się dodatkowo specjalnym mechanizmem wygładzającym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Obróbkę cieplną wyrobów przeprowadza się za pomocą kontaktowego ogrzewania betonu pod taśmą formującą. Nagrzewanie wyrobów rozpoczyna się od razu po kalibrowaniu i ich wejściu do sekcji obróbki cieplnej maszyny i trwa 2-3 godz. dla betonów zwykłych i 4-5 godz. dla betonów lekkich na kruszywach porowatych.

Tak krótki czas obróbki termicznej, jakim dysponuje się w tej metodzie, wymaga indywidualnego podejścia do zagadnienia formowania i dojrzewania betonu. Uzyskanie w czasie 2-3 godzin wytrzymałości pozwalającej na rozformowanie możliwe jest np. przy stosowaniu gorącej mieszanki, rozgrzewania form przed betonowaniem lub elektronagrzewu (uprawnienia budowlane).

Po ukończeniu obróbki cieplnej wyroby wchodzą na odkryty odcinek taśmy formującej, przeznaczonej do wstępnego ich studzenia przed rozformowaniem. Jeżeli powierzchnia produkcyjna zakładu pozwala zorganizować na niej magazyn przejściowy, wówczas wyroby przetrzymuje się w takim magazynie przez 2 lub 3 doby w temperaturze otoczenia nie mniejszej niż 15°C, przy czym wytrzymałość wyrobów osiąga zwykle 70-P80% marki betonu (program egzamin ustny).

Pełne płyty płaskie

Pełne płyty płaskie o grubości 140 mm dla ścian wewnętrznych nośnych oraz dla stropów międzypiętrowych 9-kondygnacjowych domów mieszkalnych produkuje się metodą wibrowalcowania z zastosowaniem betonu marki 300. Dla domów 17- i 25-kondygnacjowych grubość płyt wewnętrznych nośnych wynosi 160 mm, przy czym dla pierwszych pięciu kondygnacji wytwarza się je z betonu marki 400. Do wewnętrznych płyt ściennych zakłada się w procesie ich formowania metalowe rury do centralnego ogrzewania, a w płytach stropów międzypiętrowych - przewody elektryczne. Pozwala to zwiększyć uprzemysłowienie robót sanitarno- -technicznych i elektromontażowych, jak również zmniejszyć ich pracochłonność na placu budowy (opinie o programie).

Pełne płaskie płyty zewnętrznych ścian osłonowych, o długości do 8 m i grubości 320 mm produkuje się z keramzytobetonu marki 50 o ciężarze objętościowym 100 kG/m3; zewnętrzna powierzchnia płyt ma warstwę fakturową.

Przy produkcji na urządzeniu wibrowalcującym keramzytobetonowych płyt ściennych z fakturą wykonuje się następujące dodatkowe operacje: przygotowanie mieszanki betonowej dla warstwy fakturowej, jej układanie i zagęszczanie, szlifowanie ofakturowanej powierzchni po wyjściu wyrobu z komory, wydobycie z płyt form formujących otwory (segregator aktów prawnych). Dla zapewnienia wykonania tych operacji przewidziano zainstalowanie w oddziale dozowników dodatkowych trzech zasobników rozdzielczych z dozownikami dla białego cementu, piasku i grysiku marmurowego, jak również małego zbiornika do podawania wody zmieszanej z substancją po- wierzchniowo-czynną. Za mechanizmem kalibrującym ustawia się dodatkowy zasilacz ślimakowy, betoniarkę, rozdzielacz betonu i mechanizm wygładzający.

Produkowane w Wostriakowskiej Fabryce DSK-3 Gławmosstroja płyty ścian zewnętrznych odznaczają się wysokim stopniem fabrycznego wykończenia. Metoda walcowania została dość szeroko rozpowszechniona przy produkcji płyt gipsobetonowych (promocja 3 w 1). Specjalnie utworzona do tego celu maszyna walcująca konstrukcji N. J. Kozłowa i W. M. Bolszakowa zapewnia wysoki stopień mechanizacji i automatyzacji procesu wytwarzania gipsobetonowych wielkowymiarowych płyt ścianek działowych, płyt podłoża pod podłogi i innych płaskich wyrobów.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zwolnienie cumy zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zwolnienie cumy zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zwolnienie cumy zdjęcie nr 8 Zwolnienie cumy zdjęcie nr 9 Zwolnienie cumy zdjęcie nr 10
Zwolnienie cumy zdjęcie nr 11
Zwolnienie cumy zdjęcie nr 12 Zwolnienie cumy zdjęcie nr 13 Zwolnienie cumy zdjęcie nr 14
Zwolnienie cumy zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zwolnienie cumy zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zwolnienie cumy zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami