Oświetlenie terenu budowy


Zabezpieczenie terenu budowy przed złodziejami

 

Budowa domu to bardzo droga inwestycja. Dlatego warto zaplanować przed rozpoczęciem budowy, jej zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą. Kradzież i niszczenie elementów budowy przez wandali zdarza się niestety bardzo często. Szczególnie narażone są na to budowle, które powstają na obrzeżach miasta, z dala od innych domostw. Zatem jak się przed tym uchronić?

 

Oświetlenie terenu budowy
Zabezpieczenie terenu budowy warto zacząć od odpowiedniego oświetlenia. Teren budowy powinniśmy oświetlić sztucznym światłem, np. halogenami, reflektorami i innymi przenośnymi źródłami światła. Należy też pamiętać, by nie stwarzały one zagrożenia porażeniem prądem. Większe elementy - typu żurawie - powinny być oświetlone światłem pozycyjnym. Według zasad higieny i bezpieczeństwa pracy światło nie powinno:


- powodować wydłużonych cieni,
- zmiany barw znaków,
- oślepiać przechodniów i kierowców.

 

Ogrodzenie terenu budowy
Równie ważnym zabezpieczeniem jest odgrodzenie terenu budowy. Teren powinien być ogrodzony w taki sposób, by uniemożliwiał wejście osobom trzecim, ale nie może także stwarzać zagrożenia. Minimalna wysokość ogrodzenia powinna mieć 1,5 m. Jeżeli nie jest możliwe ogrodzenie terenu to powinniśmy umieścić tablice ostrzegawcze. Tablica informacyjna powinna informować, że nie wolno wchodzić na teren budowy. Ogrodzenie budowy nie tylko powoduje, że osobom postronnym ciężko będzie sforsować płot, ale także zabezpiecza przed wtargnięciem dzieci, dla których zabawa na budowie może okazać się niebezpieczna.

 

Profesjonalna ochrona
Dobrym rozwiązaniem jest także wynajęcie firmy ochroniarskiej. Jednak takie rozwiązanie jest już nieco bardziej kosztowne. Gdy nie możemy sobie pozwolić na taki dodatkowy koszt, to możemy poprosić sąsiada, by od czasu do czasu, zerknął na budowę, czy nikt się wokół niej nie kręci. Taka pomoc sąsiedzka bywa niekiedy bardzo przydana. Możemy także zainstalować kamery lub fotopułapki - uruchamiają się tylko wtedy, gdy wykryją jakiś ruch. Najlepiej jednak połączyć kilka elementów, np. oświetlenie i odgrodzenie terenu plus kamera.

Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez. Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.

 

Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !