Blog

Rurka wirowa zdjęcie nr 2
18.08.2020

Otwór zsypowy

W artykule znajdziesz:

Otwór zsypowy

Rurka wirowa zdjęcie nr 3
Otwór zsypowy

W miarę ubytku kruszywa przy otworze zsypowym ścianki rozdzielczej musi on podgarniać kruszywo, tak aby nie było przestoju w pracy punktu (program uprawnienia budowlane na komputer).

Po napełnieniu kruszywa i cementu oraz podłączeniu wody, operator nastawia zgodnie z receptą dozownik kruszywa, cementu i dozownik wody, uruchamia podajnik cementu, następnie betoniarkę, włącza dopływ wody do dozownika, opuszcza kosz wsypowy na wagę WGd-1500, otwiera przyciskiem sterującym spust frakcji I obserwując wskazówkę wagi i zamyka spust po odważeniu założonej receptą odpowiedniej ilości kruszywa. Następnie otwiera drugim przyciskiem spust II frakcji kruszywa, a potem III. Otwieranie i zamykanie klap odbywa się za pomocą elektrohydraulicznych luzowników (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W czasie dozowania kruszywa, somoczynnie dozowana jest woda i cement, a po napełnieniu zgodnie z receptą, ślimakowy podajnik cementu automatycznie się wyłącza - odważona porcja cementu oczekuje na spuszczenie jej do kosza wsypowego betoniarki.

Również dopływ wody zostaje automatycznie zamknięty po napełnieniu zbiornika (zgodnie z receptą), a porcja wody oczekuje na spuszczenie jej do betoniarki.
Operator w dalszej kolejności otwiera zbiornik dozownika cementu i spuszcza cement do kosza wsypowego betoniarki, włącza silnik napędu jazdy kosza do góry, gdzie równocześnie z wywrotem kosza wsypowego otwiera się spust wody z dozownika, który spływa do betoniarki na kruszywo i cement.

Po wymieszaniu składników, operator opuszcza kosz wsypowy i rozpoczyna się następny cykl pracy (uprawnienia budowlane). Po wymieszaniu przez ustalony receptą okres czasu następuje otwarcie spustu masy betonowej i opóźnienie betoniarki do podstawionego uprzednio środka transportowego.
Inne rozwiązania przewoźnych, bezzasobnikowych punktów produkcji masy betonowej o konstrukcji bardziej scalonej niż WBP-3 stosowane są częściej w budownictwie wiejskim i tam, gdzie jest małe zapotrzebowanie na masę betonową. Ze względu na ograniczone gabaryty transportowe i ciężar urządzeń węzły te projektowane są na małe wydajności.
Punkt produkcji typu „Simesa". Punkt ten wyposażony jest w dozowniki wagowe cementu i kruszywa oraz dozownik przepływowy wody. Przewiduje się użycie 3 frakcji kruszywa.

Wydajność punktu

Wydajność punktu dochodzi do 10 m3/h (program egzamin ustny). Odmiana węzła „Simesa” z możliwością produkcji masy betonowej lub przygotowywania suchych składników do odbioru przez betoniarki samochodowe. W tym celu zastosowano dodatkowy kosz zawieszony na konstrukcji, do którego dostarczane są odważone porcje kruszywa i cementu (bez wody). Rozwiązanie powyższe może produkować równolegle gotową masę betonową i przygotowywać suche składniki do transportu. Przewoźny, bezzasobnikowy punkt produkcji masy betonowej z silosem umieszczonym na wspólnej ramie z pozostałymi elementami punktu.

W tym przypadku silos na cement ułożony jest (w ustawieniu transportowym) na samochodzie ciężarowym, będąc równocześnie elementem łączącym środek transportowy z konstrukcją punktu, usytuowaną na jednoosiowym podwoziu z ogumionymi kołami (opinie o programie).
Rozwiązania konstrukcyjne przewoźnych (przy zastosowaniu środków transportowych na dalsze odległości) lub przejezdnych (przy zastosowaniu środków transportu bliskiego) przewidują również usytuowanie urządzeń na podwoziu dwuosiowym z czterema kołami ogumionymi.

Rozwiązanie typu BK-1 składające się z betoniarki o pojemności 250, zbiornika cementu o pojemności 25 ton, dozownika cementu o udźwigu wagi 150 kG, dozownika kruszywa o udźwigu 500 kG i pojemności zasobnika 0,25 m3 oraz łopaty mechanicznej o wydajności 25 m3 kruszywa przy odległości podawania do 5.0 m na jedną godzino (segregator aktów prawnych).

Przewoźny punkt produkcji BK-1 jest przeznaczony do produkcji masy betonowej na budowach o niewielkim jej zapotrzebowaniu. Poza zbiornikiem cementu cała konstrukcja jest umieszczona na podwoziu ogumionym, co umożliwia szybki montaż, demontaż i transport (promocja 3 w 1).

Zastosowanie w punkcie wagowych dozowników cementu i kruszywa pozwala na produkcję masy betonowej z dowolnej liczby frakcji i uzyskiwanie odpowiedniej jakości marek betonu przy minimalnym zużyciu cementu.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Rurka wirowa zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Rurka wirowa zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Rurka wirowa zdjęcie nr 8 Rurka wirowa zdjęcie nr 9 Rurka wirowa zdjęcie nr 10
Rurka wirowa zdjęcie nr 11
Rurka wirowa zdjęcie nr 12 Rurka wirowa zdjęcie nr 13 Rurka wirowa zdjęcie nr 14
Rurka wirowa zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rurka wirowa zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rurka wirowa zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami