Blog

Zużycie materiałów zdjęcie nr 2
26.03.2020

Otwory na kotwie

W artykule znajdziesz:

Otwory na kotwie

Zużycie materiałów zdjęcie nr 3
Otwory na kotwie

Otwory na kotwie należy wykuć lub wywiercić w podeście lub ściance. Podobnie przez zabetonowanie kotwi montowane są balustrady przy stropach w klatkach schodowych otwartych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Montaż balustrad jednoplaszczyznowych należy rozpoczynać od montażu balustrady dolnego biegu. Bieg ten montowany jest za pomocą dwóch słupków, z których jeden jest przyspawany do biegu balustrady, drugi dostarczony osobno.

Osobno dostarczone są również stopki mocujące balustrady. Stopki mocujące należy wstępnie przykręcić do biegów klatki schodowej, a następnie ustawić w pionie przęsło balustrady ze słupkiem.
Następną czynnością jest przyspawanie do prawidłowo ustawionej balustrady stopek mocujących i słupka dolnego. Prawidłowo ustawione i umocowane dolne przęsło balustrady pozwala na odpowiedni montaż następnych przęseł.

W tym celu należy poprzykręcać dalsze stopki mocujące i dopasować do nich słupki balustrad oraz pospawać przęsła balustrady między sobą. Odchyłki montażowe biegów w poziomie likwiduje się przez odpowiednie przyspawanie stopek do słupków (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Do zmontowanej balustrady należy przyspawać wsporniki teowe zakrywające nie zasłoniętą balustradę zakończenia duszy.
Odchyłki montażowe w pionie należy likwidować przez zastosowanie podkładek z piaskowników między przęsłami balustrad przy łączeniu ich przez spawanie. Wykończanie klatek schodowych. Pozostawione 11-centymetrowe pasy nie wykończonej powierzchni między elementami biegu a spocznikami i podestami wypełnia się lastrykiem tej samej barwy i struktury, jaką posiada lastryko na elementach prefabrykowanych. Ułożone i wyrównane lastryko po jego stwardnieniu należy dokładnie wyszlifować.

Ponadto należy wykonać cokolik z płytek terakotowych lub lastryko na wysokość 10 cm. Cokolik ten można wykonać z lastryko nałożonego na ścianę. Balustrady powinny być oczyszczone i zabezpieczone antykorozyjnie w zakładach produkcyjnych. Ostatecznego malowania balustrad dokonuje się na budowie po ich zmontowaniu.
Materiał i przekroje przewodów
Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne wykonuje się bądź z elementów drobnowymiarowych. tj. cegły ceramicznej i pustaków ceramicznych, betonowych i cementowo-glinianych, bądź z elementów wielkowymiarowych w postaci prefabrykowanych bloków z wydrążonymi kanałami (uprawnienia budowlane). Przewody mogą mieć przekrój kwadratowy, prostokątny lub kołowy. Przekrój kwadratowy i prostokątny mają przewody wykonane z cegły. Przewody wykonane z innych niż cegła elementów mają z reguły przekrój kołowy. Przykład pustaka betonowego żaroodpornego używanego do wykonania przewodów dymowych i spalinowych (program egzamin ustny).

Maksymalne wysokości prefabrykowanych bloków

Maksymalne wysokości prefabrykowanych bloków z przewodami nie mogą przekraczać:
- bloków wentylacyjnych - wysokości jednej kondygnacji,
- bloków spalinowych- I/2 wysokości kondygnacji.
- bloków dymowych - 60 cm.
Bloki wentylacyjne i spalinowe stosuje się głównie w budynkach prefabrykowanych (w budynkach wielkopłytowych z reguły) (opinie o programie).
Wymiary przekroju poprzecznego przewodów dymowych i spalinowych powinny być dostosowane do ilości odprowadzanych spalin (liczby i wielkości połączonych z przewodem palenisk), wysokości przewodu i różnicy temperatur spalin i powietrza zewnętrznego obliczonej wg obowiązujących zasad. Wymiary przekroju przewodu wentylacyjnego określa się w zależności od ilości odprowadzanego powietrza, wysokości przewodu i różnicy temperatur powietrza wewnętrznego i zewnętrznego (segregator aktów prawnych).

Minimalne przekroje przewodów w zależności od ich funkcji i warunków wynoszą:
- przy odprowadzaniu spalin z jednego paleniska kuchennego bądź jednego lub dwu pieców węglowych albo gazowych kąpielowych włączonych do wspólnego przewodu - 14 x 14 cm (wymiar 1/2 x 1/2 cegły plus spoiny) - w przypadku przewodów o przekroju kwadratowym z cegły oraz 15 cm średnicy - w przypadku stosowania elementów o przekroju kołowym.
- przy odprowadzaniu spalin z trzech pieców węglowych - 14×20 cm (1/2 x 3/4 cegły plus spoiny) lub średnicy 18 cm (promocja 3 w 1).
- przy wysokości kanału mniejszej niż 5.0 m - 14×20 cm lub średnicy przewodu 18 cm.
- przewodów wentylacyjnych - 14 x 14 cm lub średnicy 15 cm.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zużycie materiałów zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zużycie materiałów zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zużycie materiałów zdjęcie nr 8 Zużycie materiałów zdjęcie nr 9 Zużycie materiałów zdjęcie nr 10
Zużycie materiałów zdjęcie nr 11
Zużycie materiałów zdjęcie nr 12 Zużycie materiałów zdjęcie nr 13 Zużycie materiałów zdjęcie nr 14
Zużycie materiałów zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zużycie materiałów zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zużycie materiałów zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami