Blog
Otwory stalowe
W artykule znajdziesz:
Otwory stalowe
Konserwacja otworów stalowych polega na zabezpieczeniu metalu przed korozją, a więc na okresowym malowaniu minią i farbą olejną (co 3 lata) oraz na okresowej regulacji i naprawie zamków i zawiasów (program uprawnienia budowlane na komputer).
Remont bieżący. Remont konstrukcji stalowych otworów w przypadku np. uszkodzenia mechanicznego można przeprowadzać przez wymianę każdej z poszczególnych części, np. ramy, szczebliny, blachy itp. Należy pamiętać zawsze o rozszerzalności metali pod wpływem zmian temperatury i zachować luzy uniemożliwiające zaklinowywanie się części otwieranych. Remonty planuje się na podstawie przeglądów okresowych (mniej więcej co 6-10 lat) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Konserwacja otworów prefabrykowanych polega tylko na corocznym regulowaniu okuć. Materiał żelbetowy ram i skrzydeł w normalnych warunkach konserwacji nie wymaga. Części betonowe narażone na działanie kwasów lub ługów o dużym stężeniu należy pokryć farbą kwasoodporną i konserwować stale tę powłokę.
Remont bieżący prefabrykatów w zasadzie polega na wymianie całych elementów na nowe (uprawnienia budowlane). Konieczność taka może powstać przy mechanicznych uszkodzeniach, a nie na skutek normalnego zużycia.
Podłogi i posadzki
Elementy te, podobnie jak schody i podesty, narażone przez bezpośrednie użytkowanie na różnego rodzaju uszkodzenia muszą być starannie konserwowane i bieżąco remontowane (program egzamin ustny). Duża różnorodność uszkodzeń wiąże się z różnego rodzaju naprawami koniecznymi do zapewnienia pełnej użyteczności tych elementów.
Naprawy te dokonywane w zakresie remontów bieżących trudno jest ująć w pewne określone normy, zatem zakres robót remontowych i terminy ich wykonania ustala się tylko w czasie przeglądów okresowych. Jeżeli przeglądy okresowe będą coroczne, to wskazane jest, aby i remont bieżący przeprowadzić w każdym roku (opinie o programie).
Remonty bieżące i konserwacja podłóg i posadzek (jak zresztą i wszystkich innych elementów budowli) powinny być powierzane właściwym dla danego rodzaju robót fachowcom budowlanym (segregator aktów prawnych).
Należy również podkreślić, że należyta konserwacja omawianych elementów polega przede wszystkim na utrzymaniu elementów w czystości, zabezpieczeniu ich przed nadmiernym zużywaniem się oraz na niezwłocznym usuwaniu zauważonych uszkodzeń i braków. W tym celu administracja i użytkownicy obiektu powinni stosować się do właściwych przepisów o racjonalnym użytkowaniu pomieszczeń w budynkach mieszkalnych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32