Blog

Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 2
18.05.2022

Pale i elementy ścianek szczelnych

W artykule znajdziesz:

Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 3
Pale i elementy ścianek szczelnych

Dodatkowe obciążenie jest przeznaczone dla dodatkowego zagęszczenia mieszanki betonowej na stole wibracyjnym i utworzenia na spodzie podkładu powierzchni waflowej. Obciążenie to składa się z ramy, do której na drążkach zawieszone są ołowiane tłoczniki, powtarzające w rzucie poziomym obrysy konturów podkładów (program uprawnienia budowlane na komputer).

Ustalona potokowo-agregatowa technologia wytwarzania podkładów również niedostatecznie odzwierciedla właściwości wąskospecjalistycznej produkcji o znaczeniu rejonowym. Opracowuje się obecnie nowy zestaw urządzenia składającego się z automatów z przenośnikami do transportu wewnętrznego. Głównym agregatem nowej linii technologicznej jest maszyna zbrojarska, która układa sprężone zbrojenie w czteroelementowe formy. Następnie formę przekazuje się przenośnikiem na maszynę, która automatycznie dozuje i zagęszcza mieszankę betonową (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Doprowadzanie form do komór obróbki cieplno-wilgotnościowej i wszystkie pozostałe operacje są całkowicie zautomatyzowane. Sprężone pale i elementy ścianek szczelnych można produkować z betonu marek 300-400 zarówno metodą agregatowo-potokową, jak i stacjonarną. Przy masowej produkcji pali jednego typorozmiaru celowe jest stosowanie technologii agregatowo-potokowej i form o dobranym środku ciężkości przekroju poprzecznego, aby pokrywał się on z punktem przyłożenia siły wypadkowej naciągu zbrojenia (uprawnienia budowlane).

W kijowskiej wytwórni mostowych elementów żelbetowych produkuje się w formach dwuelementowych pale o długości 14 m przy łącznej sile naciągu 140 T. Następuje przy tym naciąg zbrojenia na jednym stanowisku, dokładne zagęszczenie mieszanki na stole wibracyjnym, samorzutne rozformowanie wyrobów (w wyniku wzajemnego przemieszczenia pali i formy przy przekazywaniu naciągu ze zbrojenia na beton), zapewnia się dokładność wymiarów wyrobów i małą pracochłonność przygotowania formy do następnego formowania (program egzamin ustny).

Obróbka cieplna betonu

Do produkcji pali i elementów ścianek szczelnych według jednorazowych zamówień i o różnej długości celowe jest stosowanie uniwersalnych torów, które umożliwiają wytwarzanie pali i elementów ścianek szczelnych dla wszystkich zunifikowanych przekrojów. Takim postępowym stendem jest czterosekcyjny o długości 47,5 m (bez zagłębienia dla maszyny naciągowej) tor zjednoczenia Siewzapmorgiprostroj. Każda sekcja tego toru stanowi ramę metalową, składającą się z dwóch oporowych i dwóch poprzecznych belek z rozmieszczonymi w jej wnętrzu bokami. Ustawianie boków w pozycji roboczej i ich rozwieranie wykonuje się za pomocą lewarów hydraulicznych (opinie o programie).

Każdy bok składa się z pięciu sekcji i przesuwa się dziesięcioma lewarami hydraulicznymi. System przesuwnych boków obejmuje 80 lewarów (po 20 na jedną sekcję) i jest obsługiwany przez jedną stację pomp. Po zamocowaniu prętowego zbrojenia w płytach oporowych toru przeprowadza się wstępny naciąg prętów (dla zapewnienia jednakowej długości poszczególnych prętów) i następnie grupowy naciąg zbrojenia. Po tym układa się i zagęszcza mieszankę betonową (segregator aktów prawnych).

Obróbkę cieplną betonu przeprowadza się przez stopniowe i równomierne doprowadzanie pary równocześnie do podkładu, boków i belek oporowych. Belki są rozmieszczone na wałkach i przy doprowadzaniu pary wydłużają się, a spadki naprężeń w uzbrojeniu pod wpływem odkształceń cieplnych maleją. Stratom ciepła w prętach można zapobiec za pomocą automatycznej regulacji doprowadzania pary do belek oporowych i elementów deskowania.

Dla wyeliminowania podłużnych przemieszczeń stendu belki oporowe są w środku zaklinowane w płycie podstawy. W Kiemierowskiej Fabryce Elementów Żelbetowych nr 2 Zjednoczenia Zelezobietonstroja opracowano według stacjonarnej technologii produkcję na poligonie sprężonych pełnych pali o długości do 11 m i przekroju 30X30 cm, konstrukcji EKB CN1ISK im. Kuczerienki i CNIIOSP. Pale produkuje się ze zbrojeniem ze splotów w centralnej strefie poprzecznego przekroju i bez poprzecznego zbrojenia trzonu (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 8 Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 9 Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 10
Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 11
Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 12 Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 13 Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 14
Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Ściany o konstrukcji ramowej zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami