Blog
Palniki do paliwa ciekłego
W artykule znajdziesz:
Poszczególne palniki do paliwa ciekłego zaopatrzone są w dozownik automatyczny, co zapewnia niezawodne regulowanie i utrzymywanie wymaganej temperatury w każdym odcinku pieca. W piecach tunelowych stosowane są palniki niskiego ciśnienia do mazutu, konstrukcji Stalprojektu, z przewodem doprowadzającym powietrze, o wymiarach 0,35 mm (2 1/2”), z rurką o średnicy 11 mm na mazut i z dyszą o średnicy 21 mm (program uprawnienia budowlane na komputer).
daje w tych palnikach krótki płomień. Dlatego nie uzyskuje się dobrego nagrzania głębiej położonych części ustawki. Charakterystyki palników, szeroko stosowanych w piecach tunelowych. Palnik z dwiema końcówkami: a dla krótszej pochodni płomienia, b dla dłuższej. Krzywe zużycia gazu przy końcówkach A i B oraz zużycia powietrza C dla palników GNP (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Praktycznie przeciętne zużycie gazu o wartości opałowej 35 615 kJ/m3 (8500 keal/m3) na jeden palnik nr 3 lub nr 4 wynosi 5,2-6,5 m3 na godzinę, wzrastając czasami do 11,5 m3 w przypadku pieca o dużym zapotrzebowaniu ciepła rzędu 4,1 min W (3,5 min kcal/li), jak np. w przypadku pieca tunelowego o wymiarach l,85x 93 m (uprawnienia budowlane). Dla pieców mniejszych o wymiarach 1,5x 75, l,5x 93,5 m zapotrzebowanie ciepła wynosi 1,92-1-1,99 min W (l,65-yl,71 min kcal/li). Liczba palenisk ko mor o wy cli do rozmieszczenia palników wynosi dla takich pieców 28 i 38 szt. przy średnim zapotrzebowaniu cieplnym 64-^52 tys. W (55-1-45 tys. kcal/h). Wymiary palenisk wynoszą zwykle l,28x 0,35x 0,238 m (długość, szerokość, wysokość), co daje przeciętne jednostkowe zapotrzebowanie cieplno paleniska 488-599 W/m3 (420-7-515 tys. kcal/m3 • h). Dopuszczalne jednostkowe zapotrzebowanie cieplne paleniska przy a = 1,15 wynosi 349-y581 tys. W (300 -f-500 tys. kcal/m3 • h).
Obudowa płaszcza metalowego
Praktyka wykazała, że często trzeba posługiwać się takimi palnikami w piecach tunelowych o stosunkowo małym obciążeniu; dają one płomienie o małej mocy, na skutek czego gaz zdąży w znacznym stopniu spalić się w samym palenisku lub dopala się w pobliżu wylotu z palnika powodując miejscowe przegrzanie i przedwczesne zużycie bloków paleniskowych (program egzamin ustny). Dlatego w celu zabezpieczenia wyrobów przed miejscowym przepaleniem osłania się je na półkach przed wylotami w palenisku. Utrudnia to ustawianie wyrobów i zmniejsza pojemność użytkową pieca. Istnieje zalecenie ustawiania palników w jednej płaszczyźnie z wewnętrzną powierzchnią ściany kanału piecowego, co wymaga nałożenia na końcówkę palnika nasadki ze stali żaroodpornej (opinie o programie).
Ogólną wadą tych palników jest to, że nie mogą one pracować przy dużych współczynnikach nadmiaru powietrza, a przy a 1,7 następuje oderwanie płomienia. Należy koniecznie uwzględnić to, że przy spalaniu gazu ziemnego z granicznie możliwą dla tych palników wartością a równą 1,7 objętość produktów spalania jest stosunkowo mała, a temperatura bardzo znaczna i może przewyższać temperaturę nagrzania ustaloną przez warunki wypalania wyrobów ceramicznych. Dlatego rozrzedzanie wysokotemperaturowych produktów spalania gazami spalinowymi wymaga specjalnych rozwiązań w różnych szczególnych przypadkach (segregator aktów prawnych).
Na przykład, palnik gazowy z regulowaną temperaturą produktów spalania, opracowany w Instytucie Gazu AN UZSR, stanowi kształtkę palnikową w postaci wydrążonego ogniotrwałego walca, w którym spala się gaz ziemny o współczynniku nadmiaru powietrza ok. 1,2. U wylotu tej kształtki produkty spalania nagrzane do temperatury 1200-1300°C mieszają się z powietrzem wtórnym lub z gazami kominowymi, dopływającymi z pierścieniowej szczeliny obejmującej obudowę płaszcza metalowego. Taką mieszaninę produktów’ spalania podaje się do pieca na poziomie spodu wózków piecowych (promocja 3 w 1). Dla uzyskania strumienia produktów spalania o wysokiej temperaturze (1700-1750°C) ten sam instytut opracował mały palnik szczelinowy z porowatą komorą spalania.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32