Blog

Rotacja zdjęcie nr 2
04.01.2023

Palniki impulsyjne

W artykule znajdziesz:

Rotacja zdjęcie nr 3
Palniki impulsyjne

W razie stosowania gazu palniki umieszcza się albo w paleniskach przednich, zainstalowanych w pogrubionych ścianach pieca na poziomie trzonu, albo w ścianach bocznych na całej długości strefy wypalania, w liczbie 60-yl00 sztuk, lub też w sklepieniach. W wielu piecach zagranicznych niazut spala się w palnikach impulsyjnych. Po podgrzaniu pod ciśnieniem 0,2 MPa (2 at) mazut rozpyla się w palnikach impulsyjnych pod dużym ciśnieniem pompa na 4 MPa (40 at) „atomizującym” paliwo ciekle, co zapewnia jego całkowite spalenie; liczba impulsów w ciągu 1 min od 6 do 48. Schemat działania tego palnika (wg Kramera) (program uprawnienia budowlane na komputer).

Palniki impulsyjne rozmieszcza się po obu stronach strefy wypalania, zwykle poziomo w sklepieniu pieca na wprost siebie i u dołu pieca, kierując płomienie do kanałów w trzonie (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Takie rozmieszczenie palników impulsyjnych pozwala opalać piec tunelowy o szerokości kanału 6-7 m i wysokości kanału 2,5 m. Palniki impulsyjne ze strefową automatyczną regulacją wypalania instalowane są w piecach firmy ,,Cerique” (Francja), „Morando” i ,,Sabo” (Włochy), w piecach w Bułgarii (zakład „Butowo”) itd.

W piecach systemu ,,Cerique”, zainstalowanych w niektórych cegielniach zagranicznych, palniki impulsyjnc są rozmieszczone prostopadle (10 rzędów po 5 lub 4 palniki) i po 5 palników po obu stronach u dołu pieca (uprawnienia budowlane).

Urządzenie do przygotowania mazutu składa się z przewodu rurowego o średnicy 3,1 cm obwiedzionego pierścieniowo wzdłuż pieca, przebiegającego od zbiornika i powracającego do niego. Mazut nagrzewa się do temperatury 80°C od sklepienia pieca i jest przetłaczany za pomocą pompy pod ciśnieniem ok. 0,2 MPa (2 at). W trakcie doprowadzania mazutu do każdej grupy palników paliwo przechodzi przez inną pompę, podwyższającą ciśnienie z 0,2 do 3 MPa (2 do 30 at). Pod tym ciśnieniem paliwo wchodzi do rozdzielacza grupowego o szybkości obracania się wału 6, 12, 18 i 24 lub 12, 24, 36 i 48 obr/min. Z tą lub inną częstotliwością impulsyjną pod ciśnieniem 3 MPa (30 at) paliwo jest doprowadzane do palników i za pomocą różnicowego nurnika tłokowego jest wtryskiwane do pieca (program egzamin ustny).

Piec tunelowy

W piecu tym studzenie przebiega sekcyjnie: w sekcji I odbywa się studzenie przyspieszone od temperatury 1020 do 650°C-10 m, w sekcji II studzenie powolne od 650 do 500°C - 11 m, w sekcji III następuje studzenie szybkie od 500 do 400°C - 11 m, w sekcji IV - studzenie końcowe od 400 do 60°C 13 m. Powietrze zimne tłoczy się do strefy studzenia w sposób ześrodkowany przy końcu IV i przy końcu 1 sekcji przez 30 otworów (6 rzędów po 5 otworów) (opinie o programie).

Powietrze z sekcji 1 rozchodzi się po obu stronach kanału piecowego i wchodzi częściowo do strefy wypalania, częściowo - do sekcji II i III, skąd za pomocą wentylatora jest odciągane z komór powietrza av ścianach trzech ostatnich sekcji (na długość 30 m) do ogólnego przewodu powietrznego i dalej do suszenia. Powietrze doprowadza się do palników tym samym wentylatorem (jeden zapasowy) co powietrze tłoczone do sekcji jest ono pobierane z kanału podtrzonowego. Kanał piecowy oddzielono od kanału rewizyjnego za pomocą podwójnego zamknięcia piaskowego (segregator aktów prawnych).

Piec tunelowy opalany gazem. Piec tunelowy, opalany gazem ziemnym, projektu kijowskiego biura projektowo-konstrukcyjnego dla leningradzkiego zjednoczenia produkcyjnego „Pobieda” pokazano schematycznie na rys. 2-35. Piec ten, o wydajności 50 min szt. umownej cegły rocznie (350 dni roboczych), został obliczony na czas wypalania 32 h, ze znaczną rezerwą czasu.

Wilgotność ładowanej surówki (pustaków) wynosi 8%, temperatura wypalania - 1000°C. Długość kanału piecowego - 142,6 m z komorami przed i za kanałem, szerokość pieca w strefach podgrzewania i stygnięcia - 4,25 m, w strefie wypalania 4,85 m, wysokość, licząc od spodu wózka - 1,85 m. Wymiary wózka piecowego są następujące: długość - 3,6 m, szerokość - 4,38 m, wysokość z wykładziną - 1,1 m, średnica zestawu kołowego - 0,5 m i szerokość toru - 2,5 m. Pojemność wózka wynosi 5432 szt. cegły umownej, jednorazowa pojemność pieca - 197 650 szt. cegły umownej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Rotacja zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Rotacja zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Rotacja zdjęcie nr 8 Rotacja zdjęcie nr 9 Rotacja zdjęcie nr 10
Rotacja zdjęcie nr 11
Rotacja zdjęcie nr 12 Rotacja zdjęcie nr 13 Rotacja zdjęcie nr 14
Rotacja zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rotacja zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rotacja zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami