Papa asfaltowa z folią aluminiową

Papa asfaltowa z folią aluminiową

Papa asfaltowa z folią aluminiową produkowana jest w trzech odmianach:
A - na tekturze z nawierzchnią z folii aluminiowej, groszkowanej lub rowkowanej,
B - bez osnowy z masy asfaltowej mineralizowanej, z jedną powierzchnią z folii aluminiowej, a drugą pudrowaną posypką mineralną,
C - z wewnętrzną wkładką z folii aluminiowej, między powłokami z mineralizowanej masy asfaltowej z posypką (program uprawnienia budowlane na komputer).

Rodzaje B i C papy, zależnie od grubości folii (0,09; 0,15; 0,18 mm), dzielą się na odmiany B-9/800, B-15/800, B-18/800 oraz C-9/1200, C-15/1200 i C-18/1200. Liczby 800 i 1200 podają zawartość asfaltu w papie (g/m2).
Folia aluminiowa może być gładka, karbowana lub wytłaczana, koloru srebrzystego i błyszcząca (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Jeden brzeg papy na całej długości rolki powinien nie być przykryty folią na szerokości 10 cm. Papę z folią aluminiową stosuje się do górnej warstwy pokryć dachowych oraz izolacji przeciwwilgociowych i parochronnych (uprawnienia budowlane).
Taśma izolacyjna „Denso” jest jutowa, szerokości 5-20 cm i długości 10 cm, nasycona mieszanką asfaltową i nawijana na krążki.

Taśma nie wysycha, nie kruszeje i nie pęka, zachowując plastyczność, wodo- i gazoszczelność na każdej powierzchni bez względu na jej kształt. Stosowana jest do izolacji zbiorników metalowych oraz złączy kabli elektrycznych i rur stalowych podziemnych.
Taśma uszczelniająca „Izofolia” jest samoprzylepna, szerokości 10-66 cm i długości 3 m, z folii aluminiowej grubości 0,05 mm pokrytej jedno- lub obustronnie masą asfaltową samoprzylepną. Masa samoprzylepna jest zabezpieczona folią z tworzyw sztucznych lub papierem silikonowym, który zdejmuje się bezpośrednio przed użyciem. Taśmę stosuje się do doraźnych napraw pokryć dachowych i obróbek blacharskich (program egzamin ustny).

Papa asfaltowa perforowana

Papa asfaltowa perforowana jest produkowana na impregnowanej tekturze lub welonie z przędzy szklanej, powleczonych obustronnie mineralizowaną masą asfaltową oraz posypanych drobnoziarnistą posypką od strony górnej, a gruboziarnistą (ziarna ok. 3 mm) - od strony dolnej (opinie o programie). Perforacja polega na równomiernym rozmieszczeniu ok. 200 otworów średnicy 20 mm na 1 m2 papy. Papę perforowaną stosuje się jako warstwę wentylacyjną stropodachów nie wentylowanych, układając ją posypką gruboziarnistą do dołu.

Papa asfaltowa z posypką kolorową jest wyrobem hydroizolacyjnym odpowiadającym papie o gramaturze 400 g/m2, z obustronną powłoką mineralizowaną, pokrytą jednostronnie posypką mineralną, a drugostronnie posypką kolorową sztucznie barwioną. Lepik wychodzący poza zakładki przy układaniu tej papy posypuje się posypką kolorową w tym samym kolorze jak papa. Posypką jest dostarczana w workach i stosowana tylko do pokryć dachowych.
Folia izolacyjna wodoodporna z pcw jest taśmą z polichlorku winylu i odpowiednich dodatków, wykonaną metodą kalandrowania.

Folia jest szara, z jednej strony gładka, z drugiej moletowana. Dostarczana jest w postaci taśmy nawiniętej na rdzeń tekturowy (segregator aktów prawnych). Grubość folii wynosi 1 mm, szerokość 130 ±4 cm, a długość ok. 40 m. Folia przeznaczona jest do wykonywania na podłożach betonowych bardzo odpowiedzialnych hydroizolacji posadzek, fundamentów, zbiorników wodnych i basenów. Łączenie folii i przyklejanie do podłoża wykonuje się na zimno odpowiednimi preparatami (świadectwo dopuszczenia 1TB 331/78). Dopuszczalna temperatura użycia wynosi od -20 do + 60°C. Folii tej nie należy stosować do izolacji narażonych na działanie promieni słonecznych.

Taśmy dylatacyjne ze zmiękczonego pcw do uszczelniania dylatacji w konstrukcjach betonowych łączy się za pomocą zgrzewania. Dopuszczalna temperatura stosowania wynosi od -30 do + 80°C, wytrzymałość na rozrywanie Rr ^ 0,1 N/m2, a wydłużalność minimum 200% (promocja 3 w 1).

38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !