Blog

Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 2
25.06.2021

Papa asfaltowa z folią aluminiową

W artykule znajdziesz:

Papa asfaltowa z folią aluminiową

Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 3
Papa asfaltowa z folią aluminiową

Papa asfaltowa z folią aluminiową produkowana jest w trzech odmianach:
A - na tekturze z nawierzchnią z folii aluminiowej, groszkowanej lub rowkowanej,
B - bez osnowy z masy asfaltowej mineralizowanej, z jedną powierzchnią z folii aluminiowej, a drugą pudrowaną posypką mineralną,
C - z wewnętrzną wkładką z folii aluminiowej, między powłokami z mineralizowanej masy asfaltowej z posypką (program uprawnienia budowlane na komputer).

Rodzaje B i C papy, zależnie od grubości folii (0,09; 0,15; 0,18 mm), dzielą się na odmiany B-9/800, B-15/800, B-18/800 oraz C-9/1200, C-15/1200 i C-18/1200. Liczby 800 i 1200 podają zawartość asfaltu w papie (g/m2).
Folia aluminiowa może być gładka, karbowana lub wytłaczana, koloru srebrzystego i błyszcząca (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Jeden brzeg papy na całej długości rolki powinien nie być przykryty folią na szerokości 10 cm. Papę z folią aluminiową stosuje się do górnej warstwy pokryć dachowych oraz izolacji przeciwwilgociowych i parochronnych (uprawnienia budowlane).
Taśma izolacyjna „Denso” jest jutowa, szerokości 5-20 cm i długości 10 cm, nasycona mieszanką asfaltową i nawijana na krążki.

Taśma nie wysycha, nie kruszeje i nie pęka, zachowując plastyczność, wodo- i gazoszczelność na każdej powierzchni bez względu na jej kształt. Stosowana jest do izolacji zbiorników metalowych oraz złączy kabli elektrycznych i rur stalowych podziemnych.
Taśma uszczelniająca „Izofolia” jest samoprzylepna, szerokości 10-66 cm i długości 3 m, z folii aluminiowej grubości 0,05 mm pokrytej jedno- lub obustronnie masą asfaltową samoprzylepną. Masa samoprzylepna jest zabezpieczona folią z tworzyw sztucznych lub papierem silikonowym, który zdejmuje się bezpośrednio przed użyciem. Taśmę stosuje się do doraźnych napraw pokryć dachowych i obróbek blacharskich (program egzamin ustny).

Papa asfaltowa perforowana

Papa asfaltowa perforowana jest produkowana na impregnowanej tekturze lub welonie z przędzy szklanej, powleczonych obustronnie mineralizowaną masą asfaltową oraz posypanych drobnoziarnistą posypką od strony górnej, a gruboziarnistą (ziarna ok. 3 mm) - od strony dolnej (opinie o programie). Perforacja polega na równomiernym rozmieszczeniu ok. 200 otworów średnicy 20 mm na 1 m2 papy. Papę perforowaną stosuje się jako warstwę wentylacyjną stropodachów nie wentylowanych, układając ją posypką gruboziarnistą do dołu.

Papa asfaltowa z posypką kolorową jest wyrobem hydroizolacyjnym odpowiadającym papie o gramaturze 400 g/m2, z obustronną powłoką mineralizowaną, pokrytą jednostronnie posypką mineralną, a drugostronnie posypką kolorową sztucznie barwioną. Lepik wychodzący poza zakładki przy układaniu tej papy posypuje się posypką kolorową w tym samym kolorze jak papa. Posypką jest dostarczana w workach i stosowana tylko do pokryć dachowych.
Folia izolacyjna wodoodporna z pcw jest taśmą z polichlorku winylu i odpowiednich dodatków, wykonaną metodą kalandrowania.

Folia jest szara, z jednej strony gładka, z drugiej moletowana. Dostarczana jest w postaci taśmy nawiniętej na rdzeń tekturowy (segregator aktów prawnych). Grubość folii wynosi 1 mm, szerokość 130 ±4 cm, a długość ok. 40 m. Folia przeznaczona jest do wykonywania na podłożach betonowych bardzo odpowiedzialnych hydroizolacji posadzek, fundamentów, zbiorników wodnych i basenów. Łączenie folii i przyklejanie do podłoża wykonuje się na zimno odpowiednimi preparatami (świadectwo dopuszczenia 1TB 331/78). Dopuszczalna temperatura użycia wynosi od -20 do + 60°C. Folii tej nie należy stosować do izolacji narażonych na działanie promieni słonecznych.

Taśmy dylatacyjne ze zmiękczonego pcw do uszczelniania dylatacji w konstrukcjach betonowych łączy się za pomocą zgrzewania. Dopuszczalna temperatura stosowania wynosi od -30 do + 80°C, wytrzymałość na rozrywanie Rr ^ 0,1 N/m2, a wydłużalność minimum 200% (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 8 Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 9 Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 10
Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 11
Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 12 Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 13 Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 14
Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Przekroje zbliżone do prostokąta zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami