Blog

21.06.2022

Papy asfaltowe

W artykule znajdziesz:

Papy asfaltowe

Zastosowanie. Papy asfaltowe są stosowane przede wszystkim jako wierzchnie i spodnie warstwy pokrycia dachowego. Poza tym pap asfaltowych używa się do wszelkiego rodzaju izolacji przeciwwilgociowych oraz do wodoszczelnej izolacji fundamentów, murów piwnic itp. Papa asfaltowa jest tanim i trwałym (10-15 lat) materiałem. Papy asfaltowe ułożone na dachu wymagają konserwacji odpowiednimi preparatami asfaltowymi co 3-4 lata (program uprawnienia budowlane na komputer).

Jako materiałów pomocniczych przy stosowaniu papy asfaltowej należy używać wszelkiego rodzaju lepików, mas, roztworów gruntujących pochodzenia asfaltowego. Pokłady dachowe powinny być wytrzymałe, sztywne, czyste i suche. Pochylenie połaci dachowych powinno wynosić: 9-25c przy jednowarstwowym kryciu i 3-25° przy dwuwarstwowym. Roboty dekarskie należy wykonywać w dni pogodne, bezdeszczowe, kiedy temperatura wynosi ponad +5°C (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wymagania. Wymagania w stosunku do papy asfaltowej są podobne jak dla papy smołowej. Przechowywanie i transport. Warunki transportu i przechowywania są takie same jak papy smołowej. Papa asfaltowa z wierzchnią warstwą z folii aluminiowej Określenie. Papę asfaltową z wierzchnią warstwą z folii aluminiowej otrzymuje się przez powleczenie masą asfaltową jednej strony folii aluminiowej. Powierzchnia folii wytłaczana jest w regularny wzór w postaci drobnych półkolistych uwypukleń. Barwa folii jest lśniąco srebrzysta. Z upływem czasu barwa zmienia się na srebrzystomatową (uprawnienia budowlane).

Pokrycie dachu papą asfaltową

Właściwości. Odmiany oraz wymiary papy. Ilość asfaltu we wszystkich odmianach wynosi 800 g/m2. Papa z wierzchnią warstwą aluminiową jest bardzo trwałym pokryciem, odpornym na działanie czynników atmosferycznych, a jednocześnie odznacza się dużymi walorami estetycznymi. Folia aluminiowa charakteryzuje się bardzo małym współczynnikiem pochłaniania promieni słonecznych. Dzięki temu dachy budynków nie nagrzewają się pod wpływem promieni słonecznych, a tym samym temperatura w pomieszczeniach na poddaszu nawet w okresie letnich upałów podnosi się w mniejszym stopniu niż przy innych rodzajach pokryć (program egzamin ustny).

Pokrycie dachu papą asfaltową z folią aluminiową znacznie podnosi stopień bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zastosowanie. Papę asfaltową z folią aluminiową stosuje się jako wierzchnią warstwę pokrycia dachowego wraz ze zwykłą papą asfaltową, która stanowi spodnią warstwę. Szczególnie jest odpowiednia do krycia dużych, lecz niezbyt stromych, widocznych dachów w miejscach eksponowanych (opinie o programie).

Sposób wykonania pokrycia. Zasady krycia dachów papą z folią aluminiową są podobne do krycia dachów papą asfaltową. Suche i czyste podłoże betonowe gruntuje się roztworem asfaltowym. Następnie powleka się je lepikiem asfaltowym na gorąco i przykleja papę asfaltową (zwykłą) na zakład i ponownie powleka lepikiem asfaltowym na gorąco. Ostatnią warstwą jest papa asfaltowa z wierzchnią warstwą z folii aluminiowej, którą przykleja się łącząc na zakład o szerokości 10 cm. Układając papę na podłożu drewnianym, postępuje się podobnie z tym, że pierwszą warstwę papy przybija się do desek gwoździami co 15 cm (segregator aktów prawnych).

Przechowywanie i transport. Papę z folią aluminiową przechowuje się w pomieszczeniach krytych. Układa się ją w pozycji leżącej w dwóch najwyżej warstwach równoległych do siebie lub na stojąco w jednej warstwie. W czasie transportu papę układa się w dwóch warstwach ściśle obok siebie. Podczas przewożenia należy chronić ją przed nadmiernym nagrzewaniem oraz przesuwaniem papy i uszkodzeniem.

Papa asfaltowa na osnowie z włókien szklanych Określenie. Papę asfaltową na osnowie z włókien szklanych otrzymuje się przez obustronne powleczenie wkładki z włókien szklanych asfaltem przemysłowym oraz dwustronne posypanie posypką mineralną. Właściwości. Wymiary i masę papy na osnowie z włókien szklanych. Papa ta jest elastyczna i dostatecznie wytrzymała na rozciąganie (promocja 3 w 1). Należy do materiałów dekarskich trwałych i tanich. Nie jest natomiast odporna na działanie grzybów i bakterii, z wyjątkiem osnowy z włókien szklanych, która nie ulega gniciu i butwieniu.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami