Blog

Pewność działania izolacji
W artykule znajdziesz:
Pewność działania izolacji

Powstające na skutek kondensacji pary. Izolacje zabezpieczające przed tego rodzaju zawilgoceniem, a ściśle mówiąc - przed przenikaniem pary, mają charakter specjalny; ich charakterystyki nie dadzą się usystematyzować według podziału stosowanego w przypadku izolacji przeciwwilgociowych i wodoszczelnych (program uprawnienia budowlane na komputer).
Izolacje przeciwwilgociowe lekkie oraz wodoszczelne średnie i ciężkie mogą być wykonywane z różnych materiałów i w różny sposób.
W każdej z podanych trzech grup może być szereg rozwiązań izolacji w zależności od tego, czy będziemy mieli do czynienia z większym lub mniejszym parciem hydrostatycznym, jak też od tego, na jaki okres czasu wymagamy trwałości izolacji (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Skuteczność i pewność działania izolacji, a także jej trwałość należy ustalać w zależności od ważności obiektu, możliwości dokonywania napraw w okresie eksploatacji, wielkości strat, jakie powstałyby na skutek uszkodzenia lub zniszczenia izolacji, itp.
Przed ustaleniem typu izolacji w każdym przypadku należy przeprowadzić gruntowną analizę sytuacji (uprawnienia budowlane).
Przy tym należy brać pod uwagę, jaki wpływ na wilgoć i wodę w gruncie będzie miało wybudowanie obiektu, sposób wykonania, jak również własności nasypu, jaki powstaje przy zasypaniu wykopu pod obiekt, a więc cechy przepuszczalności zarówno materiału stanowiącego nasyp, jak też gruntu znajdującego się w obrębie rozpatrywanego obiektu. Należy bowiem podkreślić, że współczynnik przepuszczalności gruntu, od którego zależy szybkość i ilość wody przepływającej w gruncie, jest różny dla różnych gruntów i ma decydujący wpływ na przenikanie wody opadowej w gruncie, tworzenie się zbiorników wody zaskórnej i inne zjawiska wodne (program egzamin ustny). Zagadnienie jeszcze bardziej się komplikuje, jeśli grunt jest niejednorodny, np. gliniasty z nieregularnymi przewarstwieniami lub soczewkami piasku. Ustalenie wówczas poziomu wody zaskórnej może nastręczać poważne trudności.
Pokłady gruntu łatwo przepuszczalne
Pokłady gruntu łatwo przepuszczalne, jak żwiry, gruboziarniste i itp. Poziom wody gruntowej, jak również najwyższy poziom podciągania wody włoskowatej znajduje się poniżej poziomu posadowienia obiektu. Jeśli po wykonaniu obiektu wykop zasypiemy wydobytym gruntem, grunt ten będzie nadal przepuszczalny i woda opadowa będzie wsiąkać, nie tworząc zbiorników wody zaskórnej (opinie o programie). Wystarczy zastosowanie izolacji lekkiej w celu zabezpieczenia przed wilgocią gruntową. Wykonanie części podziemnej obiektu wraz z izolacją nie przedstawia trudności.
Wykonywanie robót izolacyjnych nie jest trudne (z wyjątkiem okresu długotrwałych opadów) (segregator aktów prawnych).
Pokłady gruntu jak wyżej (pkt c), z tą różnicą, że poziom wody gruntowej znajduje się powyżej poziomu posadowienia fundamentów. W tym przypadku należy do najwyższego poziomu wody włoskowatej wykonać izolację ciężką, a wyżej gdzie może w gruncie nasypowym tworzyć się woda zaskórna przynajmniej izolację średnią. Za pomocą środków podanych w pkcie c należy dążyć do niedopuszczenia gromadzenia się wody zaskórnej. Wykonanie robót w takich gruntach jest trudne ze względu na konieczność odwadniania wykopu.
Nieodpowiednia izolacja jest często stosowana w przypadku pokładów gruntu o małej przepuszczalności. Stan bowiem zawilgocenia dna i ścian wykopu w okresie robót izolacyjnych w żadnym razie nie powinien decydować o wyborze rodzaju izolacji obiektu (promocja 3 w 1).
W pokładach gruntu mało przepuszczalnego zdarzają się często przewarstyvienia lub soczewki gruntu o większej przepuszczalności (np. w gruncie gliniastym warstwy piasku). Grunty przepuszczalne pracują w tym przypadku jak drenaż, ponieważ woda opadowa wsiąka w głębiej położone warstwy. Wykop wykonany w takich gruntach o niezbadanych własnościach może okazać się suchy (rys. 20-5a).
Z chwilą jednak wykonania obiektu, gdy miejsca przepuszczalne gruntu zostaną zamknięte stopą fundamentową, woda opadowa może nie mieć łatwego odpływu do głębszych warstw i wokół obiektu na pewien okres czasu zbierze się woda zaskórna.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32