Blog

Spoiny w murze zdjęcie nr 2
22.01.2020

Piece akumulacyjne i trzony kuchenne

W artykule znajdziesz:

Piece akumulacyjne i trzony kuchenne

Spoiny w murze zdjęcie nr 3
Piece akumulacyjne i trzony kuchenne

Wszystkie typy pieców akumulacyjnych podlegają z reguły tym samym przyczynom i procesom przedwczesnego zniszczenia (program uprawnienia budowlane na komputer). Jedną z zasadniczych przyczyn powodujących nadmierne zużywanie się pieców jest nieumiejętność ich eksploatacji, zwłaszcza w pierwszych dniach od momentu wybudowania.

Piec, jako jeden z ostatnich elementów budynku, budowany jest często późną jesienią lub w okresie zimowym (program uprawnienia budowlane na ANDROID). W tym czasie oddane do użytku mieszkania wymagają intensywnego opalania z uwagi na zimno i wilgotność świeżo wykonanych tynków.

Silne napalenie w piecu i zamknięcie drzwiczek paleniskowych i popielnikowych powoduje raptowne wysychanie gliny, pękanie kanałów i wybrzuszenie ścianek zewnętrznych pieca, a nawet popękanie kafli (uprawnienia budowlane).

Użycie do budowy kanałów cegły maszynowej zamiast cegły ręcznie formowanej i dobrze wypalonej, tzw. piecówki, oraz w dolnej części pieca, gdzie panuje najwyższa temperatura, użycie cegły zwykłej zamiast ogniotrwałej (tzw. szamotowej) powoduje jeszcze większe odkształcenia. Drzwiczki paleniskowe wewnętrzne powinny być wyłożone gliną szamotową, gdyż w przeciwnym razie drzwiczki zewnętrzne silnie rozgrzewają się i ulegają wypaczeniu.

Stawianie pieców

Stawianie pieców w okresie mrozów i niezabezpieczenie ich przed przemarznięciem może mieć bardzo groźne następstwa (program egzamin ustny). W piecach takich po napaleniu na skutek obecności zamarzniętej wody powstaje para, która może spowodować rozsadzenie całego pieca, popękanie kanałów lub też odpadnięcie glazury (polewy) z kafli.

Zbyt cienka obudowa pieca powoduje przegrzanie się ścianek zewnętrznych kafli, wykruszenie się gliny oraz powstawanie szczelin i pęknięć (opinie o programie). Powstanie większych szpar w spoinach oraz między drzwiczkami i obudową (płaszczem), jak również nieszczelność samych drzwiczek powoduje dodatkowy dopływ powietrza do wnętrza pieca, ucieczkę ciepła do komina oraz oziębienie gazów spalinowych, a tym samym pogorszenie się warunków ciągu w kanale dymowym. Niekiedy zdarza się w ogrzewanym pomieszczeniu wybudowanie pieca o mniejszej, niż to wypadałoby z obliczeń, powierzchni grzejnej (segregator aktów prawnych).

Jeżeli piec jest zbyt mały, wówczas dla osiągnięcia wyższej temperatury w pomieszczeniu użytkownik zwykle pali w piecu bardzo intensywnie. Następuje przegrzanie pieca i powstają szczeliny między kaflami, a więc niszczenie pieca wskutek nieumiejętnego użytkowania (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Spoiny w murze zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Spoiny w murze zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Spoiny w murze zdjęcie nr 8 Spoiny w murze zdjęcie nr 9 Spoiny w murze zdjęcie nr 10
Spoiny w murze zdjęcie nr 11
Spoiny w murze zdjęcie nr 12 Spoiny w murze zdjęcie nr 13 Spoiny w murze zdjęcie nr 14
Spoiny w murze zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Spoiny w murze zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Spoiny w murze zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami