Blog

Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 2
25.11.2021

Piece do suszenia

W artykule znajdziesz:

Piece do suszenia

Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 3
Piece do suszenia

Piece do suszenia powinny być tak skonstruowane, ażeby cząstki nie spalonego opału przechodząc przez rozpalone ceramiczne kanały dzięki ich katalicznemu działaniu i dzięki dostatecznemu dopływowi powietrza uległy pełnemu spalaniu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Produkty spalania są mieszane z powietrzem, które podgrzewa się do temp. 50-80°. Wyzyskując spaliny otrzymuje się pełne wykorzystanie paliwa, dzięki czemu ta metoda suszenia staje się najbardziej ekonomiczna.
Na tych samych zasadach oparta jest metoda suszenia aparatami „Deuba”.

Polega ono na wtłaczaniu za pomocą wentylatorów elektrycznych rurociągami blaszanymi o średnicy 45 cm wielkich mas powietrza nagrzanego do temperatury 45-MłO°C do wnętrza osuszanego budynku. Powietrze nagrzewa się w piecach-maszynach.
Piec ,,Deuba” zmontowany na wózku jest łatwy w obsłudze. Składa się on z części ogrzewalnej wyłożonej cegłą szamotową, która jest jednocześnie paleniskiem, oraz wentylatora napędzanego silnikiem elektrycznym mocy 7,5 KM. Powietrze dostaje się do cylindra, ogrzewa, miesza ze spalinami i zostaje wtłoczone rurami do budynku.
Piece te są- opalane koksem. Spaliny zawierają pewną ilość dwutlenku węgla C02, który przyspiesza twardnienie zapraw i betonów.
Osuszenie przeciętnego budynku trwa około 3-4 dni, przy czym osiąga się w tym czasie spadek zawilgocenia do 4%.

Sztuczne osuszanie przeprowadza się w różny sposób zależnie od tego, czy ściany wewnętrzne są otynkowane, czy też budynek jest poddany suszeniu w stanie całkowicie surowym. Otynkowane mury wymagają dłuższego suszenia (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Na ogół korzystniej jest suszyć budynek przed tynkowaniem, ponieważ na dobrze osuszonym murze zaprawa szybko wysycha, a wilgoć z zaprawy w stosunku do wilgoci murów nie stanowi w ogólnym bilansie wilgotności poważniejszej pozycji. W tym przypadku należy kierować się indywidualnymi korzyściami, uwzględniając warunki na danej budowie. Tynki na suchych murach dobrze wysychają przy uruchomieniu ogrzewania i wentylacji.

Cykl produkcyjny

Przy stosowaniu pieców „Deuba” należy zachowywać następujące warunki techniczne (uprawnienia budowlane).
Budynki przeznaczone do mechanicznego osuszania powinny być doprowadzone do stanu surowego zamkniętego pod dach (ze stropami, ściankami działowymi i stopniami w klatkach schodowych, bez drewnianych podłóg i drzwi).
Osuszenie ze względów ekonomicznych (utrata ciepła) powinno się w zasadzie odbywać po zamknięciu budynku, przy czym skrzydła w otworach okiennych powinny być zagruntowane, dokładnie dopasowane, oszklone i szczelnie zamknięte. Jeżeli budynek nie ma jeszcze stolarki, można przeprowadzić osuszanie po szczelnym zaszalowaniu wszystkich otworów zewnętrznych deskami i obiciu ich papierem od wewnątrz. Budynki należy w zasadzie osuszać przed położeniem tynków wewnętrznych (program egzamin ustny).

Można również przeprowadzić osuszanie budynków wewnątrz otynkowanych zaprawą wapienną lub wapienno-cementową nie wcześniej niż po 10 dniach od zakończenia robót tynkarskich (opinie o programie).
Budynki otynkowane zaprawą gipsową lub wapienno-gipsową nie mogą być mechanicznie osuszane.
Budynki o kubaturze do 5000 m3 można osuszać mechanicznie za pomocą jednej maszyny. Budynek o kubaturze ponad 5000 m3 należy suszyć za pomocą jednego lub kilku zespołów dwumaszynowych.
Osuszeniu może być poddany cały budynek lub jego część (segregator aktów prawnych).

Cykl produkcyjny jednej maszyny do mechanicznego osuszania systemem „Deuba” obejmuje kubaturę 1000 m:t budynku. Zależnie od kubatury osuszanego budynku lub liczby użytych maszyn budynek należy podzielić na części odpowiadające wydajności maszyn w czasie cyklu produkcyjnego, oddzielając szczelnie części osuszone od nie osuszonych.

Podział większych budynków na części przeprowadza się według pionów położonych przy jednej klatce schodowej lub według poziomów poszczególnych kondygnacji.
Czas osuszania budynków wzniesionych w stanie surowym w okresie jesienno-zimowym (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 8 Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 9 Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 10
Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 11
Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 12 Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 13 Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 14
Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Samodzielne funkcje techniczne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami