Blog

Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 2
23.03.2022

Pierścień

W artykule znajdziesz:

Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 3
Pierścień

Pierścień - element konstrukcyjny w postaci krótkiej bryły obrotowej (lub o kształcie zbliżonym) z otworem w środku pierścień’ - szereg atomów związanych w układ cykliczny zamknięty pierścień booleowski - pierścień z jednością, w którym dla każdego istnieje wzajemnie jednoznaczna odpowiedniość pomiędzy pierścieniami boole’owskimi i algebrami Boole’a pierścień bez dzielników zera pierścień cumowniczy - swobodnie zamocowany do nabrzeża pierścień stalowy do zakładania lin cumowniczych (program uprawnienia budowlane na komputer).

Pierścień halsowy - pierścień metalowy nałożony luźno na bukszpryt, do którego przymocowany jest róg halsowy kliwra pierścień heterocykliczny - pierścień, którego członami są atomy różnych pierwiastków pierścień izocykliczny, pierścień homocykliczny - chem. pierścień, którego członami są atomy tego samego pierwiastka pierścień kalibrujący - część otworu ciągadła, w której wyrób uzyskuje końcowe wymiary (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Pierścień kanału (murowanego) - jedna warstwa cegieł grubości 120 mm ułożona przy wykonywaniu kanału murowanego na całym jego obwodzie, stanowiąca jego ściankę (w kanale ściekowym murowanym o dwóch lub trzech pierścieniach) pierścień kołowy - mat. część płaszczyzny zawarta między dwoma okręgami współśrodkowymi pierścień kopuły, wieniec kopuły - element pierścieniowy przy podstawie kopuły przenoszący rozpór kopuły (uprawnienia budowlane).

Pierścień kulisty (łożyska tocznego) - pierścień zewnętrzny o kulistej powierzchni montażowej pierścień laboratoryjny - część do zmontowania aparatury na statywach; rozróżnia się pierścienie z uchwytem łub bez uchwytu pierścień obrzeża obręczy - mol. część obręczy płaskiej w postaci pierścienia jednolitego lub rozciętego, służąca do zabezpieczenia ogumienia przed zsuwaniem się z obręczy koła pierścień okrągły - pręt kołowo zakrzywiony zamknięty (uprawnienia budowlane).

Pierścień osadczy

Pierścień osadczy - pierścień (najczęściej sprężysty) stosowany do zabezpieczenia części osadzonych w otworach i na wałkach przed przesunięciem wzdłuż osi pierścień podszybowy - element konstrukcji wielkiego pieca w postaci poziomego pierścienia, na którym opiera się pancerz szybu i gardzieli; p.p. opiera się z kolei na kolumnach podszybowych pierścień rozstawny - pierścień ustalający wzajemne położenie dwóch elementów maszyny (opinie o programie).

Pierścień samouszczelniający - pierścień uszczelniający, którego docisk do uszczelnianych powierzchni jest spowodowany własną sprężystością i ciśnieniem czynnika pierścień skurczowy - masz. łącznik pierścieniowy w połączeniu skurczowym pośrednim pierścień smarowy - element pierścieniowy (stały lub luźny swobodnie zawieszony na wale) przenoszący smar przy smarowaniu nośnikowym pierścień szotowy, szotring - ruchomy pierścień metalowy nałożony na bom, do którego przymocowuje się szoty pierścień ślizgowy - pierścień przewodzący, osadzony na wale, przeznaczony do uzyskania za pośrednictwem szczotek styczności elektrycznej między przewodem ruchomym a przewodem nieruchomym (segregator aktów prawnych).

Pierścień tłokowy - pierścień sprężynujący przeznaczony do osadzenia w rowku na tłoku, przylegający do powierzchni cylindra na całym obwodzie; p.t. uszczelniają tłok, pośredniczą w odprowadzaniu ciepła przez ścianki cylindra i rozprowadzają smar na gładzi cylindrowej pierścień uszczelniający - element bezpośredniego uszczelnienia stykowego, mający kształt pierścienia; rozróżnia się p.u.spoczynkowe (między powierzchniami względem siebie nieruchomymi) i ruchowe (między powierzchniami poruszającymi się względem siebie) pierścień wiodący - pierścień z miękkiego metalu umieszczony blisko części dennej pocisku artyleryjskiego wcinający się w gwinty lufy i nadający pociskowi ruch obrotowy pierścień wirowy - wir pierścieniowy pierścienica - średnica drzewa na wysokości 1,3 m od ziemi; stanowi podstawę do obliczania miąższości stojącego drzewa pierwszy rój opuszczający ze starą matką gniazdo macierzyste; wychodzi zazwyczaj wkrótce po zasklepieniu pierwszego z mateczników rojowych; p. śpiewak opuszcza gniazdo (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 8 Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 9 Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 10
Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 11
Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 12 Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 13 Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 14
Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Jak wygląda zdawalność egzaminów na uprawnienia budowlane? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami