Blog

18.08.2020

Pierścienie

W artykule znajdziesz:

Pierścienie

Pierścienie

Jedne styki suwaków kontaktują się z pierścieniami, inne połączone są tym samym podajnikiem pomiędzy sobą i aparatem wyłączającym jeden podajnik, a załączającym następny (program uprawnienia budowlane na komputer). Pierścienie połączone są odpowiednio z zaciskami przełącznika programów.

W dozatorze wody rolę pierścieni odgrywają pręty z przesuwnie osadzonymi suwakami. Na każdym pręcie jest tylko jeden suwak, ponieważ odmierza tylko jeden materiał (wodę). W celu przeprowadzenia dozowania wg jednego z pięciu programów należy gałką pokręcić tak, aby styk zetknął się z jednym ze styków. Jeśli np. połączy się styk ze stykiem  wówczas dozowanie przebiegnie wg programu ustawionego na pierścieniu i na pręcie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Zmianę programu otrzymuje się przez pokręcenie gałki po zakończeniu dozowania i przed rozpoczęciem następnego.

Urządzenie natomiast do kartowego sterowania dozowaniem i równoczesnej rejestracji odmierzonych ilości składników. W przygotowanej karcie programowej wycina się otwory zgodnie z recepturą. Kartę tę zakłada się w ramce bębna. Po uruchomieniu pierwszego podajnika materiał dozowany przybywa do pojemnika dozatora przez co wskazówka wagi wychyla się. Obrotowi wskazówki poprzez aparat nadający i aparat odbierający towarzyszy obrót bębna urządzenia przesuwnikowego, a poprzez aparat odbierający obrót koła liczbowego. Bęben obracając się przesuwa kartę programową (uprawnienia budowlane).

Kiedy karta przesunie się tak, że otwór znajdzie się pod stykiem dociskowym, wówczas nastąpi połączenie styku dociskowego z bębnem, a stąd zamknie się obwód elektryczny i zadziałają aparaty załączające. Działanie aparatu spowoduje nadanie chwilowego impulsu do urządzenia zapisującego i dosunięcia taśmy papierowej do koła liczbowego dla odbicia liczby. Po dosunięciu następuje odsunięcie i obrót osi, a z nim odsunięcie taśmy papierowej.

Działanie aparatu

Zadziałanie aparatu powoduje zatrzymanie pierwszego podajnika i uruchomienie podajnika drugiego, czyli zatrzymanie dostawy do pojemnika dozatora pierwszego materiału i rozpoczęcie dostawy drugiego materiału. Kiedy drugi podajnik poda tyle drugiego materiału, że karta programowa przesunie się tak, że otwór znajdzie się pod stykiem dociskowym, to wówczas nastąpi połączenie styku dociskowego z bębnem i stąd zadziałają aparaty przełączające (program egzamin ustny).

W rezultacie spowoduje to zatrzymanie podajnika drugiego i uruchomienie podajnika trzeciego oraz dosunięcie taśmy papierowej dla odbicia się na niej liczby kg, a następnie odsunięcie i odwinięcie taśmy papierowej. Podobnie proces przebiega dalej, aż do zakończenia dozowania wszystkich materiałów. Po zakończeniu dozowania i w czasie opróżniania pojemnika dozatora następuje odwrotny obrót bębna oraz odwrotny obrót koła liczbowego i karta programowa wraca do pierwotnego położenia (opinie o programie).

W czasie opróżniania dozatora aparat rozłącza obwód elektryczny tak, że styki dociskowe przy odwrotnym obrocie bębna nie spowodują działania aparatów przełączających.
Jeśli karty programowej nie wyjmie się, to następny cykl dozowania będzie powtórzony. Dla zmiany receptury należy włożyć inną kartę programową odpowiadającą żądanej recepturze.
Urządzenie to zezwala na sterowanie dowolnym programem określonym kartą programową oraz jednocześnie rejestruje i wydaje dowody, o jakim składzie została wyprodukowana masa betonowa (segregator aktów prawnych).
Przykładem automatycznego punktu produkcji masy betonowej z kilku-programowym zdalnym sterowaniem krajowej produkcji może być rozwiązanie IOMB typu BPA-32p.

Punkt produkcji ma możliwość ustawienia pięciu programów (receptur masy betonowej). Wybieranie jednego z pięciu programów odbywa się za pomocą przełącznika zainstalowanego w pulpicie ustawionym przy operatorze obsługującym łopatę mechaniczną Ponadto w betonowni zastosowana jest sygnalizacja świetlna oraz zainstalowane są liczniki liczb wykonanych cykli wg poszczególnych programów (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami