Blog

05.12.2018

Pierwsze praktyki

W artykule znajdziesz:

Pierwsze praktyki

Śląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa – tutaj zdawałem egzamin na uprawnienia konstrukcyjno-wykonawcze do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Praca na budowie to dla mnie sama przyjemność i źródło satysfakcji. Pierwsze praktyki miałem już w szkole średniej, a później na studiach i przed egzaminem na uprawnienia budowlane. Próbowałem też projektowania, ale to zdecydowanie nie dla mnie – ja jestem człowiekiem czynu 😉 Także od początku wiedziałem, że interesują mnie tylko uprawnienia wykonawcze i robiłem wszystko w tym kierunku, żeby je zdobyć. Praktyka jest oczywiście ważna, bez niej nie poradzicie sobie na ustnym, ale równie ważne jest obycie z testami, aby w ogóle mieć możliwość podejścia do ustnego. Pisemny to pierwszy przesiew, dlatego radzę dobrze się przygotować.

Instalacja na komputerze

W moim przypadku sprawdził się program testy uprawnienie budowlane 2018, dzięki któremu udało mi się obczaić wszystkie pytania. Aplikację można zainstalować na komputerze i na telefonie – fajna możliwość, jak ktoś jest wciąż w drodze. Na egzamin uczyłem się dość długo, bo prawie 4 miesiące, ale jestem dość roztargniony, więc po prostu nie mogłem inaczej. Do tej pory wiecznie brakuje mi czasu i tak naprawdę nie mogę wyjść ze zdziwienia, że zdałem z takim dużym zapasem. Nic tam, ważne że zdałem, mam papier i mogę teraz rządzić na budowie. Pytania, które dostałem, to rodzaje szatni, czym jest i do czego służy zawiesina betonowa, jak długo trzeb przechowywać dokumentację budynku u czy na poziomie terenu mogą znajdować się wyrzutnie powietrza. Odpowiadałem też długo i zawile na pytanie o to, kiedy i dlaczego robi się ścianki działowe w murowanych konstrukcjach. Niby proste, a gadania tyle, że już myślałem, że stamtąd nie wyjdę. No i jedno takie bardziej do ściemniania, jak się niewiele wie, czyli na jakie aspekty BHP powinien zwracać uwagę kierownik budowy. Zestaw trafiłem naprawdę łatwy, do tego z tego, co usłyszałem na korytarzu, podobne miało kilka osób. Dodam jeszcze, że nie sprawdzali materiałów – niby nie można przynosić rozporządzeń z notatkami, ale jakoś nikt na to uwagi nie zwracał.

Program do nauki na uprawnienia budowlane

Sprawdź naszą ofertę oprogramowania na egzamin pisemny oraz ustny. Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE możesz zainstalować na komputerze oraz na telefonie. W ofercie posiadamy największą bazę pytań. Kupując tryb Egzamin Ustny przygotujesz się kompleksowo do odpowiedzi przed komisją kwalifikacyjną. Możesz zabrać ze sobą zakupiony u nas segregator z aktami prawnymi. Przeczytaj opinie o nas.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami