Blog
Piły tarczowe dźwigniowe
W artykule znajdziesz:
Piły tarczowe dźwigniowe
Prócz pojedynczych traków obrotowych, zaopatrzonych w jedną piłę tarczową spotkać można traki o 2 i więcej piłach tarczowych, przy czym piły mogą być umieszczone w przedłużeniu swych osi, lub jedna nad drugą, będąc przesunięte w płaszczyźnie pionowej przy równoległym ułożeniu osi względem siebie (program uprawnienia budowlane na komputer).
W trakach tarczowych o 2 piłach, jedna z pił jest umocowana na stałe, druga jest przesuwalna, którą można nastawiać według skali na każdą odległość od piły stałej.
Przy stosowaniu 2 pił przy podłużnym przecieraniu grubych kloców umieszcza się tarczę jedną nad drugą w tej samej płaszczyźnie z zachowaniem pewnej odległości między osiami, mierzonej wzdłuż długości kloca. Kloc jest jedną piłą przecierany do połowy grubości z jednej strony górnej, a do połowy grubości drugą piłą ze strony dolnej. Przy przecieraniu podłużnym są duże straty materiału na trociny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Piła tarczowa dźwigniowa składa się z ramy podpartej w środku ciężkości. Na jednym końcu tej ramy umieszczona jest tarcza, a na drugim ciężar przeciwważny.
Często zamiast ciężaru umieszcza się motor elektryczny, spełniający rolę ciężaru przeciwważnego (uprawnienia budowlane). Punktem podparcia tej dźwigni dwuramiennej może być oś obracająca się w łożyskach, osadzonych na stałe na fundamencie (ryc. 105). Wtedy między łożyskami umieszcza się koła pasowe i jałowe przy
pomocy których siła przenosi się na koło pasowe tarczy. Oś tarczy można umieszczać w 1 lub 2 łożyskach. Koło pasowe tarczy może znajdować się w środku ‘lub po bokach ramy. Tarczę umieszcza się po jednym boku ramy. Zwykle piły tarczowe dźwigniowe bywają przewoźne na 2 kołach.
Oś łącząca oba koła wózka stanowi punkt podparcia 2 ramiennej dźwigni zbudowanej w formie ramy. Na jednym jej ramieniu osadzona jest tarcza wraz z kołem pasowym tarczy, a na drugim przymocowany jest motor elektryczny, stanowiący jednocześnie przeciwwagę obciążeniu ramienia, na którym jest umieszczona tarcza (program egzamin ustny).
Piły wahadłowe obrotowe służą do poprzecznego przerzynania materiału.
Piły walcowe
Materiał w czasie przecierania jest w spoczynku, a ruchy wykonuje tarcza (opinie o programie). Maszyna składa się z ramy, jednym końcem u- mieszczonym w łożyskach przytwierdzonych do sufitu, lub na wspornikach, przymocowanych do ściany. Górna część ramy obraca się na wale, końce którego umieszczone są w tych właśnie wspomnianych łożyskach. Na wale, w środku ramion ramy nasadzone są koła robocze i jałowe.
W dolnej części (końcu dolnym) ramy osadzona jest tarcza wraz z kołem pasowym tarczy. Ruch z koła pasowego zapędowego przenosi się na koło pasowe górne, skąd na koło pasowe dolne, poruszające tarczę. Rama posiada dźwigniową przeciwwagę, dzięki której po wykonaniu pracy piła powraca do pierwotnego położenia. W czasie przecierania drzewo znajduje się w spoczynku, a piła wykonuje przesuw. Piły walcowe służą do wycinania powierzchni okrągłych, jak np. klepki (segregator aktów prawnych).
Piła składa się ze stojaka, na jednym końcu którego osadzone jest długie pierścieniowe łożysko z jednolitą płytą łożyskową, w którym obraca się poziomo wał. Można też wał osadzić w 2 łożyskach. Na jeden koniec wystającego wału poza łożysko jest nasadzone koło pasowe, służące do obracania wału. Na drugi koniec wału nasadzony jest walec wydrążony, pusty, stanowiący właściwą piłę walcową. Walec jednym końcem jest połączony z wałem, a drugi koniec walca posiada nazębioną obwodnicę w formie piły.
Równolegle do osi piły walcowej na stojaku znajduje się prowadnica dla wózka karetki w postaci szyn lub rowków. Materiał z którego mają być wyrabiane klepki umieszcza się na wózku. Przy podsuwaniu wózka obracająca się piła wycina wklęsłą powierzchnię klepki. Grubość klepki reguluje się przez przesuwanie poziome stołu wózka, na którym umocowana jest klepka. Wózek posiada urządzenie do wyrzucania wykonanych klepek. Napęd otrzymuje z przystawki lub motoru elektrycznego (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32