Blog
Wyładowanie koronowe
W artykule znajdziesz:
Wyładowanie koronowe, ulot - wyładowanie samodzielne o niewielkim prądzie (np. rzędu kilkudziesięciu mikroamperów), w którym w pobliżu jednej z elektrod występuje jonizacja i słabe świecenie gazu ograniczone do obszaru, w którym występuje pole elektryczne o dużym natężeniu wyładowanie lawinowe, wyładowanie Townsenda - wyładowanie niesamodzielne, w którym cząstki naładowane są wytwarzane przez czynnik zewnętrzny oraz wskutek jonizacji zderzeniowej i emisji wtórnej z katody (program uprawnienia budowlane na komputer).
Wyładowanie łukowe, luk elektryczny - wyładowanie elektryczne (samodzielne lub niesamodzielne), w którym emisja elektronów z katody jest emisją termoelektryczną lub połową wyładowanie niesamodzielne, wyładowanie niesamoistne - wyładowanie elektryczne zanikające po usunięciu zewnętrznego czynnika wytwarzającego cząstki naładowane (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Wyładowanie przebijające - zespół zjawisk towarzyszących przebiciu dielektryka, występującemu gdy różnica potencjałów między dwoma przewodnikami oddzielonymi tym dielektrykiem przekracza pewną granicę wyładowanie samodzielne*, wyładowanie samoistne - wyładowanie elektryczne utrzymujące się po usunięciu zewnętrznego czynnika wytwarzającego cząstki naładowane wyładowanie snopiące - snopienie wyładowanie ślizgowe - zjawisko elektrycznych wyładowań powierzchniowych wzdłuż przewodu (uprawnienia budowlane).
Wyładowanie świetlące - wyładowanie samodzielne charakteryzujące się emisją wtórną katody znacznie przewyższającą jej emisję termoelektronową, znacznym katodowym spadkiem napięcia (70 V lub więcej) i małą gęstością prądu na katodzie (rzędu mA/cm2) wyładowanie Townsenda - wyładowanie lawinowe wyładowanie wielkiej częstotliwości - wyładowanie samodzielne występujące w szybkozmiennym polu elektrycznym, w którym jonizacja gazu zachodzi wskutek zderzeń atomów z drgającymi elektronami (program egzamin ustny).
Wyłamywanie
Wyłamywanie - oddzielanie brył kamieni od masywu skalnego za pomocą klinów, młotów, drągów itp. wyławiacz masy, łapacz masy, wyławiacz włókien - papierń, urządzenie do wyławiania z wód odciekowych włókien celulozowych; istnieją trzy typy w.m. pracujące na zasadzie sedymentacji, filtracji i flotacji (opinie o programie).
Wyłaz - otwór komunikacyjny w stropie, dachu lub stropodachu zamykany klapą, umożliwiający wyjście po drabinie na dach lub poddasze wyłącznik - łącznik zdolny do wyłączania i załączania określonych prądów roboczych i zakłóceniowych, do długotrwałego przewodzenia określonych prądów roboczych oraz do krótkotrwałego przewodzenia określonych prądów zakłóceniowych.
Wyłącznik krańcowy - wyłącznik automatycznie otwierający obwód przy skrajnym położeniu ruchomego elementu danego urządzenia wyłącznik małoolejowy - wyłącznik olejowy, w którym olej jest wykorzystywany tylko do gaszenia luku, a nie do izolowania biegunów od masy; zbiorniki tych wyłączników są izolowane od masy; w.m. są zawsze o oddzielnych biegunach wyłącznik olejowy - wyłącznik samoczynny, w którym włączanie i wyłączanie odbywa się w oleju (segregator aktów prawnych).
Wyłącznik pełnoolejowy - wyłącznik olejowy, w którym olej jest wykorzystywany jednocześnie do gaszenia luku i do izolowania biegunów od zbiornika, na ogół uziemionego wyłącznik powietrzny - wyłącznik samoczynny, w którym wyłączanie odbywa się w strudze powietrza pod ciśnieniem wyłącznik samoczynny - wyłącznik, w którym wyłączanie odbywa się samoczynnie w określonych warunkach.
Wyłącznik samogazujący - wyłącznik samoczynny, w którym łuk wchodzi w styczność z gasiwem stałym, wydzielającym gaz w ilości wystarczającej do zgaszenia tego łuku wyłącznik suchy - wyłącznik samoczynny, w którym włączanie i wyłączanie odbywa się w powietrzu o ciśnieniu atmosferycznym wyłącznik wydmuchowy - wyłącznik samoczynny, w którym wzajemne oddziaływanie pola magnetycznego i prądu łuku wykorzystuje się do gaszenia tego łuku wyłogi - ościeżyna wyłom - górn. (1) pustka w caliźnie po wyłamanym kamieniu lub węglu; w. określonego kształtu i wymiarów nazywane są wyrobiskami (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32