Blog

Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 2
19.04.2022

Wyładowanie koronowe

W artykule znajdziesz:

Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 3
Wyładowanie koronowe

Wyładowanie koronowe, ulot - wyładowanie samodzielne o niewielkim prądzie (np. rzędu kilkudziesięciu mikroamperów), w którym w pobliżu jednej z elektrod występuje jonizacja i słabe świecenie gazu ograniczone do obszaru, w którym występuje pole elektryczne o dużym natężeniu wyładowanie lawinowe, wyładowanie Townsenda - wyładowanie niesamodzielne, w którym cząstki naładowane są wytwarzane przez czynnik zewnętrzny oraz wskutek jonizacji zderzeniowej i emisji wtórnej z katody (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wyładowanie łukowe, luk elektryczny - wyładowanie elektryczne (samodzielne lub niesamodzielne), w którym emisja elektronów z katody jest emisją termoelektryczną lub połową wyładowanie niesamodzielne, wyładowanie niesamoistne - wyładowanie elektryczne zanikające po usunięciu zewnętrznego czynnika wytwarzającego cząstki naładowane (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Wyładowanie przebijające - zespół zjawisk towarzyszących przebiciu dielektryka, występującemu gdy różnica potencjałów między dwoma przewodnikami oddzielonymi tym dielektrykiem przekracza pewną granicę wyładowanie samodzielne*, wyładowanie samoistne - wyładowanie elektryczne utrzymujące się po usunięciu zewnętrznego czynnika wytwarzającego cząstki naładowane wyładowanie snopiące - snopienie wyładowanie ślizgowe - zjawisko elektrycznych wyładowań powierzchniowych wzdłuż przewodu (uprawnienia budowlane).

Wyładowanie świetlące - wyładowanie samodzielne charakteryzujące się emisją wtórną katody znacznie przewyższającą jej emisję termoelektronową, znacznym katodowym spadkiem napięcia (70 V lub więcej) i małą gęstością prądu na katodzie (rzędu mA/cm2) wyładowanie Townsenda - wyładowanie lawinowe wyładowanie wielkiej częstotliwości - wyładowanie samodzielne występujące w szybkozmiennym polu elektrycznym, w którym jonizacja gazu zachodzi wskutek zderzeń atomów z drgającymi elektronami (program egzamin ustny).

Wyłamywanie

Wyłamywanie - oddzielanie brył kamieni od masywu skalnego za pomocą klinów, młotów, drągów itp. wyławiacz masy, łapacz masy, wyławiacz włókien - papierń, urządzenie do wyławiania z wód odciekowych włókien celulozowych; istnieją trzy typy w.m. pracujące na zasadzie sedymentacji, filtracji i flotacji (opinie o programie).

Wyłaz - otwór komunikacyjny w stropie, dachu lub stropodachu zamykany klapą, umożliwiający wyjście po drabinie na dach lub poddasze wyłącznik - łącznik zdolny do wyłączania i załączania określonych prądów roboczych i zakłóceniowych, do długotrwałego przewodzenia określonych prądów roboczych oraz do krótkotrwałego przewodzenia określonych prądów zakłóceniowych.

Wyłącznik krańcowy - wyłącznik automatycznie otwierający obwód przy skrajnym położeniu ruchomego elementu danego urządzenia wyłącznik małoolejowy - wyłącznik olejowy, w którym olej jest wykorzystywany tylko do gaszenia luku, a nie do izolowania biegunów od masy; zbiorniki tych wyłączników są izolowane od masy; w.m. są zawsze o oddzielnych biegunach wyłącznik olejowy - wyłącznik samoczynny, w którym włączanie i wyłączanie odbywa się w oleju (segregator aktów prawnych).

Wyłącznik pełnoolejowy - wyłącznik olejowy, w którym olej jest wykorzystywany jednocześnie do gaszenia luku i do izolowania biegunów od zbiornika, na ogół uziemionego wyłącznik powietrzny - wyłącznik samoczynny, w którym wyłączanie odbywa się w strudze powietrza pod ciśnieniem wyłącznik samoczynny - wyłącznik, w którym wyłączanie odbywa się samoczynnie w określonych warunkach.

Wyłącznik samogazujący - wyłącznik samoczynny, w którym łuk wchodzi w styczność z gasiwem stałym, wydzielającym gaz w ilości wystarczającej do zgaszenia tego łuku wyłącznik suchy - wyłącznik samoczynny, w którym włączanie i wyłączanie odbywa się w powietrzu o ciśnieniu atmosferycznym wyłącznik wydmuchowy - wyłącznik samoczynny, w którym wzajemne oddziaływanie pola magnetycznego i prądu łuku wykorzystuje się do gaszenia tego łuku wyłogi - ościeżyna wyłom - górn. (1) pustka w caliźnie po wyłamanym kamieniu lub węglu; w. określonego kształtu i wymiarów nazywane są wyrobiskami (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

30.06.2025
Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 4
Jak wyciszyć ściany, stropy i instalacje?

Mostki akustyczne to newralgiczne miejsca w każdej konstrukcji budynku fragmenty ścian, stropów czy podłóg, którymi dźwięk może „przeskakiwać” z jednego…

23.06.2025
Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 5
Sylikat czyli materiał na dom

Bogactwo asortymentu silikatowego wykracza daleko poza standardowe kształtki o wymiarach dostosowanych do najpowszechniej stosowanych grubości ścian. W ofercie producentów znaleźć…

Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 8 Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 9 Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 10
Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 11
Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 12 Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 13 Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 14
Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Liczba i rodzaj pytań zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami