Blog

Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 2
19.12.2022

Plan wytwórni

W artykule znajdziesz:

Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 3
Plan wytwórni

Cały zakład położony jest symetrycznie w stosunku do głównej osi głównego budynku, prostopadłej do rzeki. Przęsła produkcyjne są przedzielone przęsłami użytkowymi położonymi w poziomie terenu, a przeznaczonymi na magazynowanie takich elementów jak okna, wykładziny podłogowe, izolacje itp., a potrzebnych na kondygnacji przy montażu uzbrojenia (program uprawnienia budowlane na komputer).

Plan wytwórni został opracowany tak, aby uniknąć krzyżowania się ruchu różnych materiałów oraz wyrobów gotowych. Kruszywo wyładowuje dźwig pontonowy zaopatrzony w chwytak, który przenosi je do silosów a z silosów przenośnik taśmowy podaje je do centralnej betonowni. System dystrybucji kierowany elektrycznie umożliwia otrzymanie kruszywa dowolnej granulacji z dziesięciu komór, każda o pojemności 100 m3 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Cement dostarcza się łodziami, luzem i wyładowuje innym dźwigiem pontonowym do silosu. Z tego silosu przesyła się go do centralnej betonowni za pomocą instalacji sprężonego powietrza. Centralna betonownia umieszczona w osi wytwórni składa się z 3 betoniarek o pojemności 1300 litrów każda i urządzenia do przesyłania betonu do 8 stanowisk betonowania w formach bateryjnych za pomocą sprężonego powietrza (uprawnienia budowlane).

Siedem ciągników o mocy 180 KM i 16 specjalnych półprzyczep o nośności 25 T zapewniają dowóz elementów potrzebnych do budowy 8 mieszkań dziennie między Clichy, Boulogne i Nanterre. W ciągu 6 miesięcy dostarczono 1000 mieszkań, a ilość przejechanych kilometrów wynosiła 88000 (program egzamin ustny).

Średnio na jedno mieszkanie wypadło dwa i pół kursów licząc 7 do 8 płyt stropowych na jeden kurs. Przyczepy posiadają jeden kozioł, o który są oparte (i przymocowane) płyty; małe przejście na środku ułatwia manewrowanie i kontrolę rozmieszczenia ładunku. Każda przyczepa jest zaopatrzona w liczne podkładki przystosowane do wszelkiego rodzaju możliwych ładunków (opinie o programie).

Montaż elementów prefabrykowanych

Fundamenty zostały obliczone na nośność gruntu 2 kG/cm- i są wykonywane w postaci ław ciągłych. Gorszy rodzaj gruntu wymagał zastosowania pali oraz zastosowania studni. Na tych fundamentach wznosi się mury piwniczne betonowane w metalowych formach. Powierzchnie wewnętrzne są gładkie, a powierzchnia zewnętrzna jest żłobkowana. Roboty te stanowią podstawę do rozpoczęcia montażu i muszą być wykonane ściśle według planu tak, aby nie powodowały opóźnienia prac montażowych (segregator aktów prawnych).

Montaż elementów prefabrykowanych zaczyna się od stropów nad piwnicami. Takie rozwiązanie zostało przyjęte dla umożliwienia rozpoczęcia robót na miejscu jeszcze w czasie budowy wytwórni. Oczywiście można było produkować płyty ścian piwnicznych w wytwórni, tak, jak to zastosowano w Hawrze.

Montaż płyty stropu nad piwnicą się za pomocą dźwigów o udźwigu 80 Tm, które chwytają płyty przywiezione na przyczepach samochodowych i ustawiają je wprost w miejscach, gdzie mają być wbudowane. Elementy ścienne są utrzymywane w położeniu pionowym za pomocą tymczasowych podpórek aż do ostatecznego wyregulowania ich przez wyspecjalizowaną brygadę.

Po wyregulowaniu i ułożeniu dodatkowych zbrojeń wypełnia się betonem bruzdy, które znajdują się w stykach płyt. W ten sposób łączy się płyty między sobą, uzyskując dzięki dodatkowym prętom stalowym umieszczonym naokoło elementów konstrukcję kasetonową z betonu zbrojonego. Montaż jednej kondygnacji trwa 6 dni (promocja 3 w 1).

Dźwigi układające około 40 płyt stropowych dziennie, a więc nieco więcej niż dla dwóch mieszkań, powinny pracować w celu maksymalnego wykorzystania ich przy budynkach lub grupach budynków na około 100 m długości. Przesunięcie dźwigu z jednego budynku do drugiego wykonuje się w ciągu pół godziny za pomocą specjalnego urządzenia, dzięki któremu unika się kosztownego demontażu, a następnie montażu. W Clichy wybudowano 5 budynków bez demontażu dźwigu. Po przesunięciu się z montażem o jedną lub dwie kondygnacje przystępuje się do robót wykończeniowych wewnątrz.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 8 Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 9 Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 10
Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 11
Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 12 Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 13 Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 14
Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Konserwator centralnego ogrzewania zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami