Blog
Płótno ścierne
W artykule znajdziesz:
Płótno ścierne - wyrób ścierny do ręcznego lub maszynowego szlifowania, w którym ziarna ścierniwa przyklejone są do apreturowanego podłoża płóciennego klejem zwierzęcym lub żywicznym płóz - część korpusu płużnego; zapewnia pługowi stateczność w czasie orki jako jeden z punktów oparcia i płaszczyzna oporu o ścianę bruzdy (program uprawnienia budowlane na komputer).
Płóz hamulcowy - podkładka klinowa stalowa nakładana na szynę w celu zahamowania wagonu podczas rozrządzania płuca żelazne - sztuczne płuca płuczka - urządzenia stosowane do rozdzielania lub oczyszczania mieszanin ciał stałych, zawiesin lub roztworów gazowych przy użyciu cieczy (zwykle wody) jako czynnika rozdzielającego płuczka - studnia płucząca (kanalizacyjna) płuczka amoniakalna - aparat do wymywania wodą amoniaku z gazu węglowego, stosowany w gazowniach i koksowniach płuczka fotolaboratoryjna - rodzaj wanny przystosowanej do prac laboratoryjnych (w ciemni, przy świetle), obejmujących obróbkę chemiczną i płukanie materiałów fotograficznych, zwykle wyłożonej materiałami odpornymi na chemikalia fotograficzne i wyposażonej w termoregulator i inne urządzenia pomocnicze płuczka gazowa - urządzenie do usuwania z gazu zanieczyszczeń przez przemywanie cieczą; kierunek gazu jest przeciwny do kierunku przepływu cieczy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Płuczka korytkowa - płuczka, której elementem przesuwającym płukany materiał, np. żwir, jest ślimak, albo jeden lub dwa wały z łopatkami usytuowane w korycie tak, że ruch przenoszonego materiału odbywa się w górę po pochylni przeciw prądowi wody przemywacz korytowy (uprawnienia budowlane).
Płuczka laboratoryjna
Płuczka laboratoryjna - przyrząd stosowany w laboratoriach chemicznych do wymywania z gazów określonych składników, bądź do nasycania gazów określonymi składnikami płuczka ustępowa - urządzenie do spłukiwania miski ustępowej umieszczone nad nią na odpowiedniej wysokości, zasilane wodą z pionu wodociągowego (program egzamin ustny).
Płuczka wibracyjna - bud. płuczka, której elementem przesuwającym płukany materiał, np. żwir, jest sito wibracyjne zanurzone w wodzie lub sita ustawione szeregowo o jednakowym nachyleniu w kierunku przesuwania materiału płuczka wiertnicza - płyn wtłaczany na spód otworu w czasie wiercenia, głównie w celu wynoszenia zwiercin na powierzchnię, utrzymywania ścian otworu w równowadze oraz do chłodzenia narzędzia wiercącego; rozróżnia się p.w. gazową w postaci powietrza, rzadziej gazu ziemnego; p.w. iłową - w postaci mieszaniny wody i iłu, częściowo w stanie zawiesiny, a częściowo roztworu koloidalnego; p.w. olejowa- w postaci ropy naftowej, oleju gazowego lub innych destylatów z ew. dodatkiem asfaltu i sadzy dla poprawienia jej jakości; p.w. olejową emulsyjną - płuczkę iłową z dodatkiem rozpuszczalnego emulgatora i rafinowanego oleju gazowego; p.w. skrobiową - płuczkę iłową z dodatkiem krochmalu (skrobi); p.w. solno- -skrobiową - w postaci mieszaniny solanki z odpowiednią ilością skrobi; p.w. wapienną (wapniową) - płuczkę iłową z dodatkiem sody kaustycznej i wapna gaszonego; p.w. wodną - z samej wody (opinie o programie).
Pług - podstawowe narzędzie rolnicze do uprawy roli; ze względu na rodzaj stosowanej siły pociągowej pługi dzielą się na konne, traktorowe, parowe i elektryczne, pod względem liczby korpusów pługa zaś-na jednoskibowe i wieloskibowe Pług bezkoleśny - prosty typ pługa o małej wydajności; korpus p.b. łączy się z wygiętym grządzielem zakończonym regulatorem głębokości orki i szerokości skiby; zmianę głębokości orki i szerokości skiby uzyskuje się przez zmianę położenia haka pociągowego; do utrzymywania równowagi pługa służą czepigi, za które oracz trzyma prowadząc pług (segregator aktów prawnych).
Pług brabancki - pług obracał ny pług kablowy - wojsk, urządzenie w postaci dwukołowej przyczepy do ciągnika lub samochodu terenowego, przeznaczone do układania w ziemi kabli polowych; w czasie ruchu lemiesz p.k. rozcina ziemię i tworzy w niej wąski rowek, na dnie którego układa się rozwijany z bębna kamień (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32