Płynna konsystencja

Płynna konsystencja

Lepik używa się po podgrzaniu do konsystencji płynnej (temperatura nie wyższa niż 180°C). Płynny lepik rozprowadza się na uprzednio zagruntowanym roztworem asfaltowym, suchym i czystym podłożu betonowym za pomocą szczotki dekarskiej lub pędzla (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przy stosowaniu lepików asfaltowych bez wypełniaczy stosowanych na gorąco należy przestrzegać przepisów przeciwpożarowych oraz zabezpieczyć pracujących przed możliwościami oparzeń.
Lepik asfaltowy z wypełniaczami stosowany na gorąco jest to masa składająca się z asfaltu lub mieszaniny asfaltów ponaftowych oraz wypełniaczy pyłowo-włóknistych. Może zawierać dodatki substancji uplastyczniających i zwiększających przyczepność lepiku (oleje mineralne, żywice, paki tłuszczowe itp.).

Lepik asfaltowy nie powinien zawierać dodatku smoły i paku z drewna i węgla kamiennego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Lepik asfaltowy z wypełniaczami stosowany na gorąco jest w temperaturze ok. 20°C masą stałą, jednorodną, o barwie czarnej, bez widocznych obcych ciał i cząstek wypełniacza nie pokrytych asfaltem.
Lepik asfaltowy z wypełniaczami stosowany na gorąco służy do przyklejania papy asfaltowej do podłoża betonowego (zagruntowanego uprzednio roztworem asfaltowym), do sklejania warstw papy między sobą w izolacjach wielowarstwowych, do konserwacji pokryć papowych oraz jako samodzielna powłoka przeciwwilgociowa.
Lepik asfaltowy z wypełniaczami stosowany na gorąco może być użyty do izolacji chemoodpornych w środowiskach alkalicznych (uprawnienia budowlane).

W środowiskach kwaśnych nie należy stosować go z uwagi na niekwasoodporne wypełniacze.
Asfalt porąbany na kawałki, podgrzany do konsystencji płynnej (temperatura nie wyższa niż 180°C) oraz dobrze wymieszany nanosi się na powierzchnie sklejane za pomocą szczotki do asfaltu lub szpachli w warstwie o grubości 1-2 mm. Klejenie należy wykonywać możliwie szybko, nie dopuszczając do zbytniego ochłodzenia się lepiku (program egzamin ustny).

Lepik asfaltowy

Przy stosowaniu lepiku asfaltowego z wypełniaczami na gorąco należy przestrzegać przepisów przeciwpożarowych oraz zabezpieczyć pracujących przed możliwościami oparzeń (opinie o programie).
Lepik asfaltowy stosowany na zimno stanowi mieszaninę odpowiednio dobranych asfaltów ponaftowych z wypełniaczami mineralnymi pyłowo-włóknistymi, olejami plastyfikującymi i rozpuszczalnikami organicznymi. Lepik może zawierać dodatki uszlachetniające (paki tłuszczowe, kalafonię itp.) i składniki konserwujące zapobiegające zagrzybieniu izolacji.

Materiał ten występuje pod różnymi nazwami handlowymi, jak: Bitizol P, Bitizol G, Abi- zol G, Abizol D.
Lepik asfaltowy na zimno w temperaturze 20°C jest jednorodną masą o konsystencji półpłynnej lub pasty, barwy czarnej, o charakterystycznym zapachu rozpuszczalnika.
Lepik asfaltowy na zimno służy do sklejania izolacji wielowarstwowych wodoszczelnych. Jest używany do przyklejania papy asfaltowej do podłoża betonowego, jak również do sklejania papy i juty między sobą (segregator aktów prawnych). Może być stosowany do konserwacji pokryć z pap asfaltowych, a także jako samodzielna powłoka przeciwwilgociowa. Lepiki asfaltowe na zimno do izolacji chemoodpomych można stosować w środowiskach alkalicznych, natomiast nic należy ich stosować w środowiskach kwaśnych ze względu na niekwasoodporne wypełniacze.

Lepik asfaltowy na zimno nanosi się cienką warstwą na oczyszczone suche i zagruntowane roztworem asfaltowym podłoża, smarując gęstą szczotką i rozprowadzając szpachlą drewnianą albo stalową. W temperaturze 18°C nakładanie lepiku jest łatwe. Stosuje się go na zimno. W okresie chłodów zgęstniały lepik można doprowadzić do właściwej konsystencji roboczej ogrzewając go przez wstawienie beczki do ciepłego pomieszczenia lub do koleby z gorącą wodą (promocja 3 w 1).

Lepiki asfaltowe na zimno zawierają lotne i palne rozpuszczalniki, w związku z czym w miejscach wykonania robót i przechowywania należy przestrzegać przepisów przeciwpożarowych. Lepików asfaltowych na zimno nie można podgrzewać na otwartym ogniu. Pary rozpuszczalników w większych stężeniach są szkodliwe dla zdrowia i wybuchowe. Przy stosowaniu lepiku asfaltowego na zimno pomieszczenia zamknięte należy dokładnie wentylować.

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


Powiązane artykuły

Obszary surowcowe

Schemat pierwszy polega na stwierdzonym lub prognozowanym przekroczeniu skali popytu na dobra i usługi pochodzące z obszarów przybrzeżnych wobec zasobów…

Konflikt intensywnego użytkowania

Konflikt intensywnego użytkowania zasobów obszarów przybrzeżnych z potrzebą zachowania długoterminowej produktywności tych zasobów spowodował zapotrzebowanie na inne koncepcje planowania i…

Kryterium atrakcyjności celu

Szóstym jest kryterium kojarzenia korzyści zewnętrznych. Każdy z systemów transportowych obsługujących ruch turystyczny musi być rentowny. Efekt ten powstanie wtedy,…

Penetrowanie obszaru

Drugi etap, będący wynikiem wzrastającej świadomości ekologicznej i zdrowotnej człowieka, wyzwoli chęć penetrowania obszaru rowerem, co przyczyni się do zdecydowanie…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !