Blog
Płyty o strukturze plastra miodu
W artykule znajdziesz:
Płyty o strukturze plastra miodu
Płyty z folii karbowanej PCW nadają się do ścian osłonowych, nie są łamliwe i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń przeciwwilgociowych i paroszczelnych (uprawnienia budowlane).
Przy temperaturze + 50°C folia mięknie. Płyty o strukturze plastra miodu produkowane są z kartonu, z tkaniny zwykłej lub szklanej przesyconej żywicami syntetycznymi itd. Sklejone warstwy ustawione prostopadle do powierzchni płyt tworzą komórki, które wypełnia się materiałem izolacyjnym. Na okładziny zewnętrzne stosuje się płyty azbestowo-cementowe, sklejki, płyty pilśniowe twarde itp (program na telefon).
Kształtki aluminiowe do ramiaków okiennych i obramowań części ekranowych ścian osłonowych powinny pozwalać na taką ich konstrukcję, aby nie stwarzały warunków szronienia się aluminium wewnątrz pomieszczeń (program na komputer). Uzyskuje się to stosując profile o skomplikowanym kształcie, wydłużającym drogę przepływu ciepła, stosując profile rozdzielne z wkładkami izolującymi lub wreszcie profile z aluminium i drewna.
W ścianach osłonowych w zasadzie można odróżnić pięć rodzajów stosowanych profilów aluminiowych: 1) profile jednorodne nieocieplone, 2) profile ocieplone, 3) profile dwuczęściowe z zastosowaniem między nimi wkładek izolacji termicznej, 4) profile złożone z aluminium i drewna, 5) profile złożone z aluminium i stali (program egzamin ustny).
Trwałość aluminium
Trwałość aluminium w warunkach normalnej eksploatacji jest prawie nieograniczona. Konstrukcje nośne zakryte i odkryte ze stopów PA4 w warunkach atmosfery wiejskiej i miejskiej, o ile są łatwo dostępne i nie narażone na osiadanie skroplin pary wodnej, nie wymagają zgodnie z PN-64/B-03220 zabezpieczenia antykorozyjnego. We wszystkich innych przypadkach zabezpieczenie antykorozyjne jest konieczne (opinie o programie).
Stykające się powierzchnie blach i profilów aluminiowych należy we wszystkich przypadkach pokrywać farbami gruntowymi, zawierającymi chromian cynku.
Ze względu na korozję kontaktową w konstrukcjach aluminiowych nity lub śruby powinny być w zasadzie z aluminium.
Również w połączeniach aluminium ze stalą należy materiały te odizolować od siebie, pokrywając je farbami gruntowymi (segregator aktów prawnych). W tych przypadkach nie należy stali malować minią lub farbami zawierającymi ołów. W przypadkach większego zagrożenia korozją należy stosować pomiędzy stalą i aluminium wkładki z materiałów izolacyjnych.
Aluminium należy odizolować od styku z murem, betonem lub zaprawą przez zagruntowanie farbą i zastosowanie w miejscu styku izolacji bitumicznej wolnej od fenolu. Drewno w styku z aluminium należy pomalować. W przypadku zaimpregnowania drewna środkami, które mogą być szkodliwe dla aluminium, należy stosować odpowiednią izolację między drewnem a aluminium (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32