Blog
Płyty stropowe
W artykule znajdziesz:
Płyty produkuje się w następujący sposób. Na wózku z podniesioną i zamocowaną platformą ustawia się za pomocą suwnicy formę z ułożoną siatką zbrojeniową lub zbrojeniem prętowym. Po przesunięciu wózka po szynach ustawionych między blokami stołu wibracyjnego do oporu przednich kół w ograniczniku zwalnia się zaczep wózka. Platforma opada w dół i forma ustawia się na podporowych płaszczyznach stołu wibracyjnego, a wózek wraca na miejsce przyjęcia następnej formy (program uprawnienia budowlane na komputer).
Po włączeniu zasypnika przesuwa się on wzdłuż formy i układa w niej pierwszą warstwę mieszanki betonowej. Po pewnym czasie wsuwa się do formy rdzenie formujące kanały; dla ułatwienia tej czynności włącza się stół wibracyjny. Ruch wózka z rdzeniami formującymi przerywa się za pomocą wyłącznika krańcowego (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Po ułożeniu siatki zbrojeniowej i wkładek łącznikowych zamocowuje się górną część tylnego boku formy i rozdzielacz betonu przy ruchu powrotnym układa pozostałą część mieszanki o konsystencji 2-P3 cm. Po powtórnym włączeniu stołu wibracyjnego opuszcza się na formę płytę wibracyjną i włącza jej wibrator. Po zagęszczeniu betonu przerywa się wibrowanie, usuwa z formy rdzenie formujące, podnosi płytę wibracyjną aż do jej zatrzymania wyłącznikiem krańcowym i za pomocą suwnicy zdejmuje formę ze stołu wibracyjnego (uprawnienia budowlane).
Dla zapewnienia przewidzianej projektem grubości warstwy ochronnej podkłada się pod dolną siatkę łub przywiązuje do prętów płytki betonowe, a górną siatkę łączy się w kilku miejscach z dolną chomątkami-haczykami z drutu. Dla uzyskania różnorodnego wykończenia płyt celowe jest ich formowanie zewnętrzną stroną w dół (program egzamin ustny).
Podłużne boki
Urządzenie umożliwia kolejne wykonywanie w sposób automatyczny następujących operacji: doprowadzanie przygotowanej formy na podpory za pomocą układacza, ustawienie boków i wkładek łącznikowych, układanie i wyrównywanie mieszanki betonowej przy użyciu rozdzielacza betonu, jej zagęszczanie trzpieniami wibracyjnymi i wibrowaniem dociążającym, zdejmowanie boków i wyciąganie trzpieni oraz podnoszenie obciążenia. Operacjami tymi steruje z centralnego pulpitu operator, co znacznie zwiększa wydajność urządzeń i pracy, jak również zapewnia lepszą jakość produkcji (szczególnie w przypadku płyt o szerokości do 1990 i długości do 6260 mm). Jednak dla pełnego wykorzystania automatyzowanego formowania szczególnie niezbędne jest zapewnienie stałej urabialności mieszanki (opinie o programie).
Płyty stropowe o formacie pokoju, dokładnych geometrycznych wymiarach i z gotowym podłożem pod właściwą podłogę można formować na maszynie konstrukcji Wszechzwiązkowego Instytutu Naukowo-Badawczego Betonu. Płytę formuje się w zamkniętej pionowej formie, składającej się z podkładu i ruchomej części zawierającej 2 podłużne boki, czołową i górną ściankę. Po ustawieniu zmontowanej formy w pozycji pionowej za pomocą obrotnicy formę wypełnia się mieszanką betonową, którą zagęszcza się. Po tej operacji i po powrocie formy do położenia wyjściowego zdejmuje się jej ruchomą część i podkład z płytą przekazuje do obróbki cieplnej (segregator aktów prawnych).
W celu udoskonalenia konstrukcji wibracyjnych rdzeni formujących i obniżenia nakładów na ich eksploatację została opracowana w Giprostrommaszu z udziałem przedstawicieli fabryki „Strommaszyna” pod kierunkiem inż. M. N. Gorbowieca konstrukcja rdzeni wibracyjnych z urządzeniem wibracyjnym o działaniu mimośrodowo-planetarnym. Takie urządzenie stosuje się na maszynie formującej CM-563M przeznaczonej do wytwarzania żelbetowych płyt z okrągłymi kanałami (o średnicy 159 mm) i natychmiastowym rozformowaniem (promocja 3 w 1).
Poprzeczne boki maszyny są ustawione na obracających się wspornikach i mają otwory do wprowadzania rdzeni formujących, boki podłużne zaś mają przekrój skrzynkowy. Ustawienie w pozycji wyjściowej, przesunięcie podłużnych boków i wyciągnięcie wibracyjnych rdzeni formujących wykonuje się przy prostoliniowym przesuwaniu urządzenia (wózka na czterech kółkach z silnikiem elektrycznym), na którym są one zamocowane. Czołowe boki otwierają się i zamykają przy obracaniu dookoła nie- przesuwnych przegubów.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32