Blog

30.06.2018

Po pozytywnej weryfikacji

W artykule znajdziesz:

Po pozytywnej weryfikacji

 

Po pozytywnej weryfikacji

Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, uprawnienia budowlane w specjalności inżynieryjnej drogowej do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Zdałem egzamin śpiewająco, a zawdzięczam to m.in. osobom, które stworzyły program testy uprawnienia budowlane 2018 (segregator aktów prawnych). Zacznę może od tego, że studia budowlane skończyłem w Koszalinie, ale później przeprowadziłem się do Gdańska i właśnie tam przystąpiłem do egzaminu. Zresztą całe praktyki miałem w Gdańsku, dlatego wniosek złożyłem do izby pomorskiej. Po pozytywnej weryfikacji szukałem w sieci jakichkolwiek informacji o samym egzaminie, a kto wiedziałby więcej niż osoby, które już go zdawały?
Dział ze wspomnieniami zdających znalazłem na stronie https://uprawnienia-budowlane.pl/ i chcę swoim wpisem wyrazić swoją wdzięczność za jego stworzenia. Wypowiedzi innych bardzo mi pomogły, bo dzięki nim dowiedziałem się o programie do nauki. To rewelacyjna aplikacja, którą można zainstalować także na telefonie (promocja 3 w 1).

 

Testy, które są w programie, składają się z pytań, które pojawiają się na egzaminie, dlatego warto się ich nauczyć. Siedziałem codziennie przynajmniej godzinę, niekiedy dłużej, żeby przyswoić sobie wszystkie odpowiedzi. Pomysłowym rozwiązaniem są podpowiedzi obrazkowe i możliwość sprawdzenia aktu prawnego jednym kliknięciem. Dla mnie było to dużym ułatwieniem, zwłaszcza przy pytaniach, które sprawiały mi trochę problemów i wymagały częstego powtarzania. Do egzaminu podchodziłem w sesji wiosennej, więc pogoda była piękna, a moje nastawienie jak najbardziej pozytywne. Na sali było już sporo osób, ja wchodziłem jako jeden z ostatnich. Usiadłem z blisko komisji, w sumie było mi wszystko jedno gdzie będę miał miejsce, bo i tak byłem dobrze przygotowany (uprawnienia budowlane). Szybko odpowiedziałem na pytania i wyszedłem na świeże powietrze. Ogłoszenie wyników było formalnością, bo i tak wiedziałem, że poszło mi świetnie. W czasie ustnego miałem kilka wątpliwości, ale komisja była bardzo wyrozumiała i pomagała wszystkim kandydatom. Uprawnienia są już moje, a awans w pracy to tylko kwestia czasu.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami